Çanakkale'de 350 bin liralık kablo hırsızlığına 7 gözaltı

Çanakkale'de jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda, haberleşme ve enerji nakil kablosu hırsızlığı şüphelisi 7 kişi gözaltına alındı.

Çanakkale'de 350 bin liralık kablo hırsızlığına 7 gözaltı
Çanakkale'de 350 bin liralık kablo hırsızlığına 7 gözaltı
GİRİŞ 30.06.2022 15:29 GÜNCELLEME 30.06.2022 15:29

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çanakkale Merkez, Bayramiç ve Lapseki ilçelerinde haberleşme ve enerji nakil kablosu hırsızlığı suçu kapsamında, kamuyu zarara uğratarak vatandaşların haberleşme özgürlüğünü kısıtlayan şüphelileri takibe aldı.

Önceki gün düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda; 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Son iki aydaki faili meçhul haberleşme ve enerji nakil kablosu hırsızlığı olayları aydınlatılırken, değeri yaklaşık 350 bin TL olan enerji nakil kablosu ve hat yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi.

Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri sürüyor.

KAYNAK: DHA
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kaza sonrası ABD'den son dakika İran ve Reisi açıklaması
Türkiye'de satılan en ucuz elektrikli otomobiller: 1 milyon TL altında 3 model var