Kılıçdaroğlu'nun 'Teknofest' ziyaretiyle ilgili Bayraktar'dan dikkat çeken açıklamalar!

Selçuk Bayraktar, Kılıçdaroğlu'nun Teknofest ziyareti hakkında konuştu. Bayraktar, "Maalesef biz o samimi tutumu göremiyoruz. Bir taraftan bu projelerin ne kadar önemli olduğu söyleniyor ama bir taraftan da iftira atılıyor" dedi.

GİRİŞ 01.09.2022 06:41 GÜNCELLEME 01.09.2022 09:02
Bu Habere 212 Yorum Yapılmış

T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar katıldığı canlı yayın programında soruları yanıtladı.

Sözlerine bu yıl beşincisi düzenlenen Teknofest'i anlatarak başlayan Bayraktar, "İlk Samsun ve Karadeniz seçimi yapılırken tüm ekip arkadaşlarımız Karadeniz'de bu iş bambaşka olur şeklinde düşünüyorduk ve onu da yaşadık. Teknofest başlamadan önce biz birçok ilimizde Teknofest'in kalbi olan yarışmalar düzenledik. Orada da bir anlamda mini Teknofest'ler yapıldı. Oralarda Karadeniz'in hırçın dalgası gibi hırçın esmesini bekliyorduk. Teknofest büyük coşkuyla devam ediyor." dedi.

"SİHA'LARLA KAZANILAN İLK SAVAŞI TÜRK ORDULARI KAZANDI"

"Omuzunuzda bir yük hissediyor musunuz?" sorusunu yanıtlayan Bayraktar, "Omuzumda elbette kocaman bir kurum var. Bunun yanında, Türkiye'nin ötesinde dünyanın etkisi de büyük. Teknofest çok daha büyük. Tüm bunları düşünüp çok dikkat, çok gayret sarf etmenin bilincinde olabiliriz ancak. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Biz insansız hava uçağını yapmazsak ne olur? Aslında 'köprüden önce son çıkış' derler ya. Teknoloji şu an bir anlamda patlama noktası, dönüşüm noktası. Bundan sonra hızlı bir dönüşüm göreceğiz hava araçlarının muharebesinde. Zaten biraz da Türkiye başlattı bunu. Dünyada SİHA'larla kazanılan ilk savaşı Türk orduları kazandı. Paradigma dönüşümünü başlatan Türkler oldu. Bu çok büyük bir şey. Bugün insansız savaş uçağı yapmazsak yarın mutlaka bunun müşterisi olacağız. Ben onun size teminatını verebilirim." şeklinde konuştu.

"BEŞİNCİ YILINDA ZİYARET ETTİ"

Kılıçdaroğlu'nun Teknofest ziyareti ile ilgili soruya yanıt veren Bayraktar, şunları söyledi:

"İlk kez gelmiş oldu. Biz geçtiğimiz yıl yine davetimizi yinelemiştik ama beşinci yılında ziyaret etti. Elbette şaşırdım. Genel başkan yardımcıları vakfımıza iftira atmıştı. Biz CHP'li İBB ile birlikte bir yıl kadar çalışma yürüttük, hatta Teknofest düzenledik. Teknofesti CHP'li İBB bizim üstümüze yapmadı, paydaşı oldular. Sağolsunlar. Ama maalesef genel başkan yardımcıları bize o dönemde 'kamu kaynaklarının bize aktarıldığına dair' iftiralarda bulundu. Sonra kendi belediyeleri bunu mahkemede yalanladı. Mahkemeler de kazanıldı hatta epey bir tazminat aldık. O tazminatları da ahlaklı haber yapacak basın mensupları yetişsin diye iletişim fakültesi öğrencilerine burs olarak vermeyi seçtik. T3 Vakfı kimseden bir kuruş bağış kabul etmiyor ama bağışları etik kurallara bağlı basın mensupları yetiştirmek için kullanıyor.

"BUNLARA SESSİZ KALINIYOR"

İlk kez gelmiş oldu. Biz geçtiğimiz yıl yine davetimizi yinelemiştik ama beşinci yılında ziyaret etti. Elbette şaşırdım. Genel başkan yardımcıları vakfımıza iftira atmıştı. Biz CHP'li İBB ile birlikte bir yıl kadar çalışma yürüttük, hatta Teknofest düzenledik. Teknofesti CHP'li İBB bizim üstümüze yapmadı, paydaşı oldular. Sağ olsunlar. Ama maalesef genel başkan yardımcıları bize o dönemde 'kamu kaynaklarının bize aktarıldığına dair' iftiralarda bulundu. Sonra kendi belediyeleri bunu mahkemede yalanladı. Mahkemeler de kazanıldı hatta epey bir tazminat aldık. O tazminatları da ahlaklı haber yapacak basın mensupları yetişsin diye iletişim fakültesi öğrencilerine burs olarak vermeyi seçtik. T3 Vakfı kimseden bir kuruş bağış kabul etmiyor ama bağışları etik kurallara bağlı basın mensupları yetiştirmek için kullanıyor.

"MAALESEF SAMİMİ TUTUMU GÖREMİYORUZ"

Allah'a şükür Baykar'ın imkanları var. Gelirlerimizin yüzde 90'dan fazlası yurt dışı ihracattan geliyor. Elbette Kılıçdaroğlu'nun kendisinin gelmesi, desteklemesi bizi mutlu eder. Ama kafamızda şöyle bir soru işareti var. Biz sistematik şekilde CHP'li bazı vekillerin hem vakfımıza, hem Baykar'a hem İHA'larımıza, SİHA'larımıza iftira attığını görüyoruz. Ve bunlarla alakalı sessiz kalınıyor. Rahmetli babam da çok rahatsızdı. Yıllar önce bizim fabrikamızı ziyaret ettiği doğru, ben de kendisine saatlerce sunum yaptım. O zaman da kendisi çok etkilenmişti. Ama maalesef biz o samimi tutumu göremiyoruz."

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR
YORUMLAR 212
 • Paol 3 ay önce Şikayet Et
  Adam Ermeni kökenli Türk dusmani bir kişilik ne bekliyorsunuz?
  Cevapla
 • Terazi 3 ay önce Şikayet Et
  Teknofest gençliğinden oy devşirebilmek için gelmiştir ...
  Cevapla
 • Reisx 3 ay önce Şikayet Et
  Atalarımız ne güzel demiş. " Ya göründüğün gibi ol, yada olduğun gibi görün." Siz hiç rüzgar gülü gördünüz mü? Rüzgar nereden eserse yönünü o tarafa çevirir. Anlayacağınız bir yönü yoktur.
  Cevapla
 • KORAY SAKARyA 3 ay önce Şikayet Et
  bunlar Türk yada Müslüman olamazlar imkansiz !!!!!
  Cevapla
 • Nihat 3 ay önce Şikayet Et
  Bu adamların Türkiye’yi yönetme gibi kesinlikle bir derdi yok ülkeye yabancı güçlere teslim edecekler parçalayacaklar bölecekler bu adamların asıl görevleri budur Bunları görevini yapıyor da onları destekleyen Çürük beyinlilere ne demeli
  Cevapla
 • @li 3 ay önce Şikayet Et
  bunlar aç, karinlarini doyurmaya gelmişler, hangi yuzle geliyorlar diyecegim ama boş, bunlarin ahlaki sorunlari var
  Cevapla
 • Sabreden derviş 3 ay önce Şikayet Et
  Sende bütün yapılan uçakları droneleri teknolojiyi sahiplenmişsin be mübarek adam sanamı gelmiş yoksa orada savunma sanayi aselsan gibi devlet teknoloji şirketlerinemi gelmiş ? Saf olma o kadar kılıçdar mesaj veriyo arasının kurduğu 100 yıllık savunma sanayinin üstüne kimseyi kondurmam diyor tabii ki baykara karışmaz
  Cevapla
 • Karadeniz li 3 ay önce Şikayet Et
  100 yıldır hangi helikopteri yapmış hangi tankı hangi uçağı mermiyi bile gavurdan alıyordu senin ataların çakma derviş neden zoruna gidiyor gerçekleri duymak sende mi ermeni tohumusun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'li Sarı'dan vizyon belgesi itirafı! ABD ve İngiltere'de kurgulanmış
TFF devreye girdi! Üç kulübe puan silme cezası...