İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir TOKİ kuraları ne zaman? TOKİ kura çekimi ve sonuç açıklanma tarihi belli mi?

İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir TOKİ kura tarihleri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. TOKİ kuraları bakanlık tarafından canlı yayında çekiliş yolu ile yapılacak. TOKİ Başkanı Ömer Bulut tarafından 2 yılda 250 bin konutun teslim edileceği bilgisi verilmişti. TOKİ kura çekimleri başladı. Kura takvimine göre her hafta il il kura çekimleri yapılıyor. Peki İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir TOKİ kuraları ne zaman? TOKİ kura çekimi ve sonuç açıklanma tarihi belli mi?

İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir TOKİ kuraları ne zaman? TOKİ kura çekimi ve sonuç açıklanma tarihi belli mi?
İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir TOKİ kuraları ne zaman? TOKİ kura çekimi ve sonuç açıklanma tarihi belli mi?
GİRİŞ 25.11.2022 09:29 GÜNCELLEME 25.11.2022 09:29
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

TOKİ sosyal konut projesine ülkenin dört bir yanından başvurular yoğun bir şekilde gerçekleştirildi. İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir için TOKİ kura çekimi tarihleri en çok arananlar arasına girdi. Türkiye'de toplam 250 bin konut yapılacak. Sosyal konut projesinde nüfus yoğunluğu fazla olan illere daha fazla pay ayrıldı. TOKİ kura çekimi takvimi ile bir haftalık tarihler belirtildi. Peki İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir TOKİ kuraları ne zaman? TOKİ kura çekimi ve sonuç açıklanma tarihi belli mi?

İSTANBUL, ANKARA, BURSA, İZMİR TOKİ KURALARI NE ZAMAN?

İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir TOKİ kuraları için tarih henüz netleşmedi. Yeni bir gelişme olduğunda sizleri de haberdar edeceğiz.

17-28 KASIM 2022 TOKİ KURA ÇEKİMİ TAKVİMİ DEVAM EDİYOR

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut olanı olan "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesinde kura çekimleri yapılmaya devam ediyor. 11 il için yeni TOKİ kura çekimi tarihleri netleşti.

TOKİ kura çekilişi ikinci etabı, 17 Kasım 2022 Perşembe günü Kilis ve Muş illeri ile başladı. 28 Kasım tarihine kadar kura çekimleri netleşti.

17-28 Kasım 2022 tarihlerinde yapılacak konut kuralarının çekilişinde Kilis, Muş, Bingöl, Gaziantep, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Adıyaman, Malatya, Diyarbakır'da toplam 29 bin 363 konut sahibi belli olacak.

KURA ÇIKMAZSA TOKİ BAŞVURU ÜCRETİ GERİ ALINABİLİYOR MU?
 

TOKİ başvuru ücretleri geri iade ediliyor. Başvuru ücretleri IBAN aracılığıyla hesaplara geri yatırılacak. Ödenen 500 TL'lik kura katılım ücretleri, sürecin tamamlanmasından sonra kura çıkmaması durumunda belirlenen IBAN'a yatırılacak.

TOKİ BİNALARI NASIL OLACAK?

TOKİ Başkanı Ömer Bulut yaptığı konuşmasında yapılacak binaların mimarisi hakkında detayları paylaştı. Ömer Bulut, "TOKİ’nin konut anlayışında son yıllarda özellikle yatay mimari yönünde az katlı, tamamen mahalle konsepti oluşturarak, içerinde sadece konut değil, diğer sosyal donatıları da içeren meydanı, camisi okulu olan yeni yaşam olanakları oluştu. Türkiye’de baktığımız zaman bundan sonraki uygulamalarımız ülkemizde şehircilik için örnek uygulamalar haline geldi." sözlerini kullandı.

Nur Saydan Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Nur Saydan
YORUMLAR 1
  • er han 1 hafta önce Şikayet Et
    bilinen şeyleri yazıp çiziyorsunuz, yeni bir habermiş gibi
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Tekirdağ'da sahte doktorun oyunu pes dedirtti! Ameliyata bile girmiş
Namaz sonrası bir araya geldiler: Umudumuz Türkiye