Ağıralioğlu'ndan CHP'li Altay'a 'kulak çekme' cevabı... Masada sert restleşme!

İyi Parti'li Yavuz Ağıralioğlu ile CHP'li Engin Altay arasındaki gerilim tırmanıyor. Altay'ın "kulağı çekilmeli" sözlerine karşılık veren Ağıralioğlu, anlamlı göndermelerde bulunarak tepki gösterdi.

GİRİŞ 26.11.2022 12:40 GÜNCELLEME 26.11.2022 12:42
Bu Habere 147 Yorum Yapılmış

Millet İttifakı'nda cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin tartışmalar gün yüzüne çıkarken, İyi Parti ile CHP arasındaki gerilim had safhaya ulaştı.

MASADA 'KULAK' RESTLEŞMESİ

İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ile Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay arasındaki polemik "kulak çekme" ifadesi üzerinden sürüyor.

İyi Parti'li Ağıralioğlu'nun Tv100 ekranlarında sarf ettiği, "Erdoğan karşısında Kılıçdaroğlu'nu istiyor; acaba bu seçmen isteksizliğini göz ardı etmesek mi?" sözlerine karşılık veren CHP'li Altay, "Her evin çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse evin reisi çeker. Ben ne diyeyim daha bu böyle olmalı, bunu bekliyoruz." dedi. Altay sözlerinin devamında, "Tayyip Erdoğan karşısında herkesle seçim kazanılır. Kemal Kılıçdaroğlu ile döke saça kazanılır, bu kadar basit" sözlerini sarf etti.

KULAK ÇEKTİRMEYİZ

CHP'li Engin Altay'a karşılık veren Yavuz Ağıralioğlu, anlamlı göndermelerde bulunarak Altay'a tepki gösterdi.

Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan İyi Parti milletvekili Ağıralioğlu, "Kendileri gibi düşünmeyenlerin kulağının çekilmesini istemek, iktidar iddiası olan bir parti için pek hayırlı ve de saygın bir heves değildir! Tam olarak bu üsluptan endişelenir seçmen. Biz, kulak çekmeyi ve çektirmeyi doğru bulmadığımız için İYİ Parti'deyiz!" dedi.

DUYMAYANLAR KULAKLARINI AÇMALI

Ağıralioğlu, şunları kaydetti:

"Herkes bilir ki biz, cesurlar hareketiyiz. Şahsiyetimiz ve tabiatımız icabı, nezaketle ve kimseyi kırmadan yapmaya gayret ettiğimiz siyaseti de memleket, millet hizmeti görürüz. Endişelerimizi ve hassasiyetlerimizi duymayanlar, kulaklarını iyi açmalı ve denileni doğru anlamalı."

ELEŞTİRDİKLERİNİZE BENZEMEYİN

Tepkisini sürdüren İyi Parti'li Ağıralioğlu, "Sahadan aldığımız seçmen isteksizliği endişesine karşı ve nezaketli/ufak bir eleştiriye dahi gösterilen tahammülsüzlüğe dair: Her hâlde ahlâki üstünlüğü kaybetmemek ve eleştirdiklerinize benzememek lâzımdır; iktidara, istişare kültürü ve farklı seslere tahammülsüzlük diyorsak..!" paylaşımını yaptı.

SEÇİM 'DÖKE SAÇA' KAYBEDİLİR

CHP'li Engin Altay'ın "Tayyip Erdoğan karşısında herkesle seçim kazanılır. Kemal Kılıçdaroğlu ile döke saça kazanılır, bu kadar basit" ifadesine de cevap veren Ağıralioğlu, "kibir" vurgusu yaparak şu satırlara yer verdi:

"Siyaseti milletten, sahadan, istişareden, tenkitten, gerçeklikten koparan, işte bu tehlikeli duygudur. Bu dil ve üsluptur meselemiz. Siyasette, "Kimi koyarsam kazanırım, ceketimizi koysak da kazanırız." kibri kaybettirir! Özen gösterilmez ise milletin umudu döke saça kaybedilir."

CHP ve İYİ Parti arasında kriz! Engin Altay'dan Ağıralioğlu'na: Kulağı çekilmeliCHP ve İYİ Parti arasında kriz! Engin Altay'dan Ağıralioğlu'na: Kulağı çekilmeli

KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Faruk Arslan
YORUMLAR 147
 • Kaya46 1 ay önce Şikayet Et
  Millet ittifakını desteklemem ( mümkün değil )kelimesi hafif kalır.Elim o ittifakın üzerine dahi gitmez onun için ağıralioğlu kılıçdaroğlu nun adaylığı için kazanamaz tesbitinde ne kadar doğru ise O PARTİ İLE İTTİFAK KURMALARI O KADAR YANLIŞ
  Cevapla
 • Kapadokya Lı 2 ay önce Şikayet Et
  Reis , iyi partiye masadan ayrıl dedi. Meral ,yok ayrılmam dedi. Masa da kaldıkları sürece kulakları çekilecek, masadan kalktıkları zaman tukurduklerini yalayacaklar. Çekirdegi hazırlayın cennet Mahallesi'nde curcuna var. Reis bunları masaya yapıştırdı.
  Cevapla
 • Murat gözükara 2 ay önce Şikayet Et
  Atamız sağ olsaydı... CHP lilerin iki kulağını koparırcasına sündüre sündüre çekerdi...
  Cevapla
 • Murat gözükara 2 ay önce Şikayet Et
  Engin bey senin iki kulağın çekilmeli asıl... Baban bunu zamanında yapsaydı... Atamın çizgisinden uzaklaşmazdın...
  Cevapla
 • Yani 2 ay önce Şikayet Et
  Bu terörist sevicilere daha nekadar katlanacaksınız,daha seçim olmadan birbirinizi yiyorsunuz .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Altılı masa Sözcü'yü bile çıldırttı! "EYY aday! Geldiysen 6 kez masaya vur"
İran'daki Azerbaycan Büyükelçiliği'ne saldırı anı kamerada!