Başkan Erdoğan, İngiltere Başbakanı Sunak ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Başkan Erdoğan, İngiltere Başbakanı Sunak ile görüştü
Başkan Erdoğan, İngiltere Başbakanı Sunak ile görüştü
GİRİŞ 02.12.2022 18:21 GÜNCELLEME 02.12.2022 18:21
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, ticaret ve savunma sanayi başta olmak üzere Türkiye-İngiltere ilişkilerini geliştirecek adımlar ele alındı.

Erdoğan, görüşmede, iki NATO müttefiki olarak ilişkilerde sağduyu ve stratejik bakışın hakim olmaya devam edeceğine inandığını belirtti.

Bölgesel konuların da değerlendirildiği görüşmede Erdoğan, Rusya-Ukrayna arasında müzakere zemininin süratle yeniden tesis edilmesinin tüm tarafların yararına olduğunu vurguladı, Kıbrıs meselesinin çözümü için de yeni ve somut adımlar atılmasının önemine işaret etti.

Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 5
 • Göktürk 1 yıl önce Şikayet Et
  Sunak bir yuvarlak masa şövalyesidir bunlar hiç deyişmez
  Cevapla
 • mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Güney Kıbrısta kalan vakıf arazilerinin KKTC'ye iadesi istenilmeli
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Sırbistan Kosova’ya saldırmak için fırsat arıyor. Türkiye’nin Suriye’ye girmesi ve Yunanistan ile askeri bire sorun yaşaması halinde Sırbistan bu durumu Kosova’ya saldırmak için bir fırsat olarak görebilir. Sırbistan’ı caydırmak için Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Bosna-Hersek, Karadağ arasında askeri bir ittifak kurun. Türkiye bu askeri ittifak ülkelerinde Sırbistan’ı caydıracak yeni askeri üsler kurabilir.
  Cevapla
 • katılıyorum 1 yıl önce Şikayet Et
  güzel bir öneri Türkiye bosna Türkleri arnavutluk makedonya kosova birlikte ortak ordu kurmalı merkezi arnavutluk olmalı yoksa bizim zorda olduğumuz bir durumda o ülkeler işgal edilir ve büyük katliamlar yaşanır
  Cevapla
 • xyz 1 yıl önce Şikayet Et
  sırbistan rusya ya sormadan iş yapmaz
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Filistinli mevkidaşı Abbas'ı ağırlayacak
Alanya'da şok yenilgi! Trabzonspor fena dağıldı