Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çekya Başbakanı ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çekya Başbakanı Petr Fiala ile bir araya geldi. Görüşmede Akar tarafından iki ülke arasında başta savunma sanayi ve askeri eğitim olmak üzere işbirliğinin geliştirilmesinin önemine değinildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çekya Başbakanı ile görüştü
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Çekya Başbakanı ile görüştü
GİRİŞ 17.01.2023 20:55 GÜNCELLEME 17.01.2023 20:55

Bakan Akar, resmi ziyarette bulunduğu Çekya'nın başkenti Prag’da, Savunma Bakanlığının ardından Parlamento binasına geçerek Başbakan Fiala ile bir araya geldi.

Görüşmede Akar tarafından iki ülke arasında başta savunma sanayi ve askeri eğitim olmak üzere işbirliğinin geliştirilmesinin önemine vurgu yapıldı.

Bakan Akar ayrıca ülkenin önemli savunma sanayi şirketlerinden Omnipol’a giderek çalışmalara ilişkin brifing aldı. Ziyaretinde Akar’a Türkiye’nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış da eşlik etti.

Çekya'ya 14 sene sonra savunma bakanı düzeyinde ilk ziyareti gerçekleştiren Bakan Akar, Prag'da Türk vatandaşların yakın ilgisiyle de karşılaştı. Kentteki Türkler Akar'la sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bakan Akar, Çekya Savunma Bakanı Cernochova ile görüştüBakan Akar, Çekya Savunma Bakanı Cernochova ile görüştü

Bakan Akar'dan Babacan'ın SİHA açıklamasına tepkiBakan Akar'dan Babacan'ın SİHA açıklamasına tepki

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Wallace ile görüştüMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere Savunma Bakanı Wallace ile görüştü

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dünya devinden itiraf gibi Türk Lirası açıklaması! Hepsi almaya başladı
Vatandaşa çifte dolandırıcılık! Şeytanın aklına bile gelmez