YÖK Başkanı Özvar duyurdu: Deprem bölgesi öğrencileri için yeni karar!

YÖK Başkanı Özvar, "Depremden etkilenen öğrencilerimizden bahar yarıyılında katkı payı ve öğrenim ücreti alınmayacak." dedi.

GİRİŞ 03.03.2023 13:13 GÜNCELLEME 03.03.2023 16:17
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Resmi Gazete'de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca depremden etkilenen öğrencilerden bahar yarıyılında katkı payı ve öğrenim ücreti alınmayacağını bildirdi.

Özvar, yaptığı açıklamada, depremzede üniversite öğrencilerinden bahar yarıyılı için katkı payı ve öğrenim ücreti alınmamasını düzenleyen 129 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdiğini anımsattı.

Düzenleme kapsamında, ailesi veya kendisi OHAL illerinde ikamet eden ve devlet üniversitesinde öğrenim görenler ile OHAL illerindeki devlet üniversitelerinde eğitimlerine devam eden tüm öğrencilerin 2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar döneminde katkı payı ve öğrenim ücreti ödemeyeceğini kaydeden Özvar, katkı payı ve öğrenim ücretini ödeyen öğrencilere ise ücretin yükseköğretim kurumlarınca iade edileceğini belirtti.

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Özvar, "Resmi Gazete'de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi uyarınca depremden etkilenen öğrencilerimizden bahar yarıyılında katkı payı ve öğrenim ücreti alınmayacak. Öğrencilerimize bu kolaylığı sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 7
 • Büşra 1 yıl önce Şikayet Et
  Yks içinde lütfen açıklama yapın her an birşey olacak korkusuyla ders bile çalışmıyoruz
  Cevapla
 • öneri 1 yıl önce Şikayet Et
  özel üniversitelerde okuyan öğrencilerden ailesini evini kaybedenlere okudukları özel üniversiteler burs versin.
  Cevapla
 • Öğrenci 1 yıl önce Şikayet Et
  sayın YÖK başkanım Ata Aöf tarfından yapılması planlanan Bütünleme sınavlarına bir el atsanızda mezun olup işimize baksak artık
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Afet bölgesi ilan ederseniz. Zaten kanunen almamanız gerekir. Bağ bağışlamış olmak yerine afet bölgesi ilan edin. Konu kapansın.
  Cevapla
 • elazığlı 1 yıl önce Şikayet Et
  Yüksek lisans öğrenciletini de kapsıyor mu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türk olduğu için son anda dayak yemekten kurtuldu
Dananın hangi yeri ne için kullanılır! Doğru et pay etme yöntemi...