Akşener'den Kılıçdaroğlu'nun HDP ziyaretine onay! 'Elbette bir sakınca yok'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 6'lı masanın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ile yapacağı görüşmeye ilişkin, "Sayın Kılıçdaroğlu sadece HDP'yi değil bütün siyasi partileri dolaşıyor. Elbette bir sakınca yok." dedi.

GİRİŞ 19.03.2023 03:38 GÜNCELLEME 19.03.2023 03:41
Bu Habere 279 Yorum Yapılmış

Akşener, Tv100 canlı yayınında "Uğur Dündar ile Haftanın Panoraması" programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı canlı yayında 6'lı Masa'dan kalktığı ve geri döndüğü süreçte kendisi hakkında söylenenler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"TUHAF BİR LİNÇ YEDİM"

O günlerde yaşananlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Meral Akşener, "Tuhaf bir linç yedim. Bir gün evvel beni övmeye doyamayanlar, ertesi gün insan onuruna aykırı çirkin sözlerle üzerime yürüdü." ifadelerini kullandı.

"FIRILDAKLARA KADAR GİTTİ İŞ"

Hakkındaki iddialara sitem eden Akşener, "Ben nasıl olur da göz kırparım? Nasıl olur da para alırım? Benim en ufak bir para zaafım olsa burada oturur muydum? Bunlar inciticiydi. Buradan bizim çıkaracağımız sonuç şudur. Bu kutuplaşmanın, her yere şüphe ekmenin insanları ne hale düşürdüğüne dair bir ders çıkarmamız lazım. Valla fırıldaklara kadar gitti iş. Benim ihtiyacım yok fırıldaklık yapmaya. Bu dürüstlükte pat diye söylerim. O masadan ne aldım? Bana ne verilecek? Yok böyle bir şey. Bu ülkeye biz hakikaten fayda sağlamalıyız."

"SEÇİM SONUNA KADAR KIRGINLIKLARI BUZDOLABINA KİLİTLEDİM"

Akşener, hakkında söylenenler ve iddialarla ilgili "Seçim sonuna kadar kırgınlıkları bir buzdolabına kilitledim" ifadelerini kullandı.

Görüşme ertelendi! HDP 6'lı masaya restini çekti! Büyük gözdağıGörüşme ertelendi! HDP 6'lı masaya restini çekti! Büyük gözdağı

"ELBETTE BİR SAKINCA YOK"

Kılıçdaroğlu'nun HDP ile yapacağı görüşmeyi nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Akşener, "Sayın Kılıçdaroğlu sadece HDP'yi değil bütün siyasi partileri dolaşıyor. Yakın zamanda Sayın Hüseyin Baş ile görüştü. Başka siyasi partilerle görüştü. Oradaki o görüşmelerde cumhurbaşkanı adayı olarak elbette bir sakınca yok." dedi.

“ADAY OLMA HAKKI MEVCUTTUR”

Akşener, İnce’nin adaylığıyla ilgili, “Sayın İnce’nin Cumhurbaşkanı adayı olma hakkı mevcuttur. Eğer Millet İttifakı genişleyecekse bu genişleme içerisinde yer almasını tabi ki isterim ama benim bu konuda diğer arkadaşlar adına bir şey söyleme hakkım yok. Sayın İnce'nin bu hakkı kullanıyor olmasının hainlikle suçlanmasının esefle karşıladığımı söylemek isterim. İnce'nin duruşuna saygı duyularak bir yan yana gelişin sağlanması gerekiyor." dedi.

YAVAŞ VE İMAMOĞLU'NUN CUMHURBAŞKANI YARDIMCILIĞI 

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayını belirleme sürecinde yaşananlara ilişkin değerlendirmeleri sorulan Akşener, "Cumhurbaşkanı adayımız, aynı zamanda 13. Cumhurbaşkanımız olacağına inandığım Sayın Kılıçdaroğlu'nun yanına koşu partneri olarak, şu anda daha somut işler yaptıkları bilinen, popülaritesi yüksek Sayın Mansur Yavaş'la Sayın İmamoğlu'nu da koyduk. Biz genel başkanlar ise aynı şekilde cumhurbaşkanı yardımcılığı üzerinden Sayın Kılıçdaroğlu'nun arkasında onu desteklemek üzere bir ve beraber olduğumuzu ilan ettik." diye konuştu.

 

Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici
YORUMLAR 279
 • Gagkosum 4 gün önce Şikayet Et
  Atatürk un partisi gitti PKK partisiyle birleşti nerden nereye buna CHP seçmeni bir son vermeli aksi terörist çocuk katilleri dışarı çıkacak o zaman vay Türkiye nin haline 6 masa batının bir projesidir amaç Türkiyenin önünü kesmek seçme ve seçilme kanunu terörist leri meclise tasimamalidir.
  Cevapla
 • hjklşşi 1 hafta önce Şikayet Et
  geberin vatan hainleri.
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  hakkatende firildagin daniskasıdır Meral sen barajı nasil asacan ona yan yuh sun sana
  Cevapla
 • Cenk 1 hafta önce Şikayet Et
  Chp hdp iyi parti yok birbirinden farkı
  Cevapla
 • Osman Berk 1 hafta önce Şikayet Et
  Meral Akşener HDP ile görüşmeye niye karşı çıksın ki? Kendisi de HDP yandaşı zaten
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fransa reddetti Türkiye daha iyisini yaptı! En iyilere meydan okuyor
İnce'den 'çekilme' sorusuna dikkat çeken cevap! 6'lı koalisyona 'anket' göndermesi...