İstanbul İlim ve Kültür Vakfı kararı duyurdu! Seçimlerde hangi ittifakı destekleyecekler?

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebeleri ve kanaat önderlerinden oluşan İstanbul İlim ve Kültür Vakfı, 14 Mayıs 2023 tarihindeki seçimlerde "Cumhur İttifakı"nı desteleyeceğini duyurdu.

GİRİŞ 19.03.2023 12:34 GÜNCELLEME 19.03.2023 12:37
Bu Habere 134 Yorum Yapılmış

Vakıf tarafından yapılan yazılı açıklamada, Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri'nin fikirlerinin takipçisi olunduğu belirtilerek, "14 Mayıs 2023'te yapılacak olan seçimlerde, şimdiye kadar olduğu gibi, Cumhur İttifakı'nın adayı olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti'yi destekliyoruz." ifadesine yer verildi.

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı'ndan yapılan açıklamada AK Parti hükümetlerinin yaptığı icraatlara değinilerek; Ayasofya'nın ibadete açılması, vesayet sisteminin tamamen ortadan kaldırılması, başörtüsünün bütün kurumlarda serbest bırakılması, Türkiye’nin maddi bakımdan imarı, savunma sanayiinin inkişafı, ekonomik kalkınma hamleleri, dış politikada baskılardan kurtulup bağımsız hareket kabiliyetini kazanması, dünya siyasetinde söz sahibi olması, Asya, Afrika, orta doğu ülkelerinde, Libya, Azarbeycan gibi yerlerde alınan insiyatif ve yapılan hamleler, İslâm eserlerine bütün dünyada sahip çıkma gayretleri hatırlatıldı.

İstanbul İlim Kültür Vakfı'ndan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklama şu şekilde;

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Cumhur İttifakını destekliyoruz. Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin çağımıza bakan önemli bir Kur’an tefsiri ve Sünnet-i Seniyye esaslı olan eserleri Risale-i Nur’ları okuyan ve fikirlerinin takipçileri olarak, 14 Mayıs 2023’de yapılacak olan seçimlerde şimdiye kadar olduğu gibi Cumhur İttifakı’nın adayı olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti'yi destekliyoruz.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri, hayatı boyunca siyasetten uzak durduğu halde, Adnan Menderes ve Demokratlar iktidar olunca Cumhuriyet Halk partisine karşı Demokrat Parti’yi açıkça destekleyerek şöyle demiştir: “Çünkü, Halk Partisi iktidara gelecek olursa, komünist kuvveti aynı partinin altında bu vatana hâkim olacaktır. Bunun için, hayat-ı içtimaiye ve vatanımıza dehşetli bir tehlike teşkil eden bu partinin iktidara gelmemesi için, Demokrat Parti’yi, Kur’an, vatan ve İslamiyet namına muhafazaya çalışıyorum.” Burada bahsedilen “komünist kuvveti” bugün farklı tezahürlerle devam etmektedir.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin yakında vefat eden tüm varis ve talebeleri de ilk günden beri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Parti’ye ciddi destek vermişlerdir. Yine, Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri talebelerine yazdığı bir mektupta “Türk milleti, ihtiyarıyla o partiyi (yani Halk Partisi’ni) kat'iyyen iktidara getirmeyecek” demiştir.

Son 73 yılda darbe ve sonrası dönemler hariç CHP iktidar olamamıştır.

Bediüzzaman Hazretlerinin bu öngörüsünün 14 Mayıs’da da tahakkuk edeceğine inanıyoruz.

Dünyadaki şer odaklarının, hedefine AK Parti’yi koymuş olması da aslında herşeyi açıklamaktadır.

Nitekim; AK Partinin yaptığı müsbet icraatlara bakıldığında;

Ayasofyanın ibadete açılması, vesayet sisteminin tamamen ortadan kaldırılması, başörtüsünün bütün kurumlarda serbest bırakılması, Risale-i Nurların Diyanet tarafından neşri, Türkiye’nin maddi bakımdan imarı, savunma sanayiinin inkişafı, ekonomik kalkınma hamleleri, ülkemizin dış mihrakların insiyatifinden kurtulup bağımsız hareket kabiliyetini kazanması, dünya siyasetinde müessir hale gelmesi, İslâm âleminin riyasetini deruhte edip Asya, Afrika, Orta Doğu ülkelerinde, Libya, Azarbeycan gibi yerlerde alınan insiyatif ve yapılan hamleler, İslâm eserlerine bütün dünyada sahip çıkma gayretleri, ittihad-ı İslam meselesine dünyada yapılan katkılar, ayrıca, PKK, FETÖ gibi şer odaklarıyla ciddi mücadele etmesi gibi aziz milletimiz ve değerli vatanımız için yapılan nice güzel ve müsbet gayretlerinden dolayı;

AK Parti ve onun lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı şimdiye kadar olduğu gibi bu seçimde de vatanımızın, milletimizin, devletimizin ve bayrağımızın bekası için bütün kardeş kuruluşlarımızla destekleyeceğimizi ifade ediyoruz. Allah CC. milletimiz ve memleketimizin yardımcısı olsun. Her türlü âfat ve musibetlerden muhafaza etsin.

KAYNAK: HABER7
Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 134
 • Mehmet Salih Bal 8 ay önce Şikayet Et
  Ben tokadımı, Antranik ile beraber Enver'e, Venizelos ile beraber Said Halim'e vurmam. Nazarımda, vuran da sefildir. Âsâr-ı Bediiye
  Cevapla
 • Muhammed Numan 8 ay önce Şikayet Et
  Biz de öyle düşünüyoruz. Nurları kullanan ve alet eden bazı gezi zekalılar Ya kullanmayın veya millet ittifakı dese de Müstakim nur meşrepleri Cumhur ittifakına evet diyor
  Cevapla
 • Ali Demirtaş 8 ay önce Şikayet Et
  İnsanlar ikiye ayrılır.. iman edenler ve etmeyenler.. elhamdülillah iman ehli olarak bir ve beraber olmamız gerekiyor.. sadece şimdi değil; her zaman ve her yerde
  Cevapla
 • Refet 8 ay önce Şikayet Et
  Bu seçim iman- küfür seçimidir. Ehli iman ,cumhurittifakıdır. Avrupa ve abd kimi destekliyor ,küfürittafıkı. Öyleyse ey Müslümanlar uyanık olun. Himmetinizi ve gayretinizi cumhurittifaka sarfediniz. Şer odaklara karşı uyanık olunuz. Hal aldatıyor, aldanmayınız.
  Cevapla
 • mehmet 8 ay önce Şikayet Et
  Bütün cemaat ve tarikatlar kararlarını açıklasınlar bu millet kim kimin yanında bilsin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Asgari ücret ne kadar olacak? 2'li veri o rakama işaret ediyor
Akşener'e açık mektup: Emin Çölaşan'ı aldı bir telaş, CHP'liler bile bu kadar ağlamadı