Bloomberg HT muhabirinden yalan haber! Depremzede çocuk ortaya çıkardı

Bloomberg HT muhabiri Cemre Nur Karaca, yaptığı haberde Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde 8 yaşındaki Belinay'ın ablalarının öldüğünü, okula gidemediğini ve sağlıklı beslenemediğini iddia etmişti. Yapılan haberin yalan olduğu ortaya çıktı.

GİRİŞ 20.03.2023 00:17 GÜNCELLEME 20.03.2023 00:51
Bu Habere 274 Yorum Yapılmış

Türkiye, 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerin yaralarını sararken, bazı medya grupları yalan haber üzerinden algı operasyonuna kalkıştı. Depremden etkilenen bölgelerde yürütülen faaliyetleri görmezden gelen Bloomberg HT muhabiri Cemre Nur Karaca, yalan habere ve skandal bir paylaşıma imza attı.

KARACA'DAN "OKULA GİDEMİYOR, SAĞLIKLI BESLENEMİYOR" YALANI

Bloomberg HT Muhabiri Cemre Nur Karaca deprem bölgesinde yaptığı yayında depremzede vatandaşları ısrarla devleti kötülemek için yönlendirdi.

Yaptığı yayın sonrasında Twitter'daki hesabından paylaşım yapan Karaca, "Adı Belinay daha 11 yaşında. Gaziantep Nurdağı'na bağlı Keçikuyu köyünde yaşıyor. 3 ablasının cansız bedeninİ çıkarmışlar o enkazlardan. Okula gidemiyor, sağlıklı beslenemiyor çaresizce konteyner bekliyor. Depremden 1 ay geçmiş hala adım atan yok." ifadelerini kullandı.

BELİNAY: HEPSİ YANLIŞ

Belinay isimli küçük kızı provokasyonuna alet etmek isteyen Karaca'nın yaptığı paylaşımın tamamen yalan olduğu ortaya çıktı.

A Haber mikrofonlarına konuşan küçük Belinay, "Bir tane kadın böyle bir yerde dur bende senin fotoğrafını çekeyim dedi. İşte beni paylaşmışlar, yalan yanlış şeyler. Yaşımı bile yanlış yazmışlar. Ben 11 yaşında değilim ben 8 yaşındayım. Çok yanlış şeyler yazmışlar. Benim ablam ölmedi. Ben okuyorum çok yanlış yazmışlar. Bir de benim sağlıksız beslendiğimi yazmışlar. Hepsi yanlış hepsi yanlış." tepkisini gösterdi.

YALAN HABERE İMZA ATAN CEMRE NUR KARACA PAYLAŞIMINI SİLDİ

Ailenin tepki dolu açıklamaları sonrası algı çalışması ortaya çıkan Bloomberg HT Muhabiri Cemre Nur Karaca paylaşımını hemen ortadan kaldırdı.

KAYNAK: SABAH

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 274
 • Emekli 8 ay önce Şikayet Et
  Öyle bir asırki,dürüst insanların itibar görmediği, yalancı hiç bir değeri olmayan insanların baştacı edildiği zamanda yaşıyoruz.
  Cevapla
 • Ali 8 ay önce Şikayet Et
  Bunlara yayın izni veren kim??? HAİNLERE izin verilir mi???
  Cevapla
 • ömer okumuş 8 ay önce Şikayet Et
  özür falan? hani siz bekliyorsunuz ya genelde....
  Cevapla
 • M.Emin 8 ay önce Şikayet Et
  Yatacak yerin yok.
  Cevapla
 • Mustafa 8 ay önce Şikayet Et
  sil olsun bitsin... oh be!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ateşkes bitti bombardıman başladı! İsrail'den yeni şart
AA'nın Gazze'de görev yapan kameramanı şehit oldu!