Şehirlerarası otobüslerde denetim yapıldı

Ramazan Bayramı öncesinde 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda emniyet kemeri denetimi yapıldı.

Şehirlerarası otobüslerde denetim yapıldı
Şehirlerarası otobüslerde denetim yapıldı
GİRİŞ 14.04.2023 18:55 GÜNCELLEME 14.04.2023 18:55

Ramazan Bayramı tatili öncesinde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Demokrasi Otogarı çıkışında şehirler arası otobüslere yönelik denetim yapıldı. Resmi ve sivil trafik polislerinin katıldığı denetim sırasında, durdurulan otobüsler tek tek kontrol edilerek yolcu ve otobüs personeline broşür dağıtıldı. Otobüslerde bulunan multimedya ekranlarına yüklenen videolarla da bilgilendirme yapıldı. Otobüslerin; lastik takometreleri, emniyet kemerleri ve evrakları kontrol edildi. Ekipler yolcuları "Bu yolda size güveniyoruz, lütfen kemerinizi takın" diyerek emniyet kemeri takmaları konusunda uyardı. 

"EN AZINDAN HAYAT KURTARIYOR"

Otobüs şoförü Kayhan Ödevci, "Emniyet kemeri çok önemli, herhangi bir kaza anında emniyet kemerinin takılması güvenlik açısından, yolcular ve bizim için çok önemli. En azından hayat kurtarıyor. Herkesin takmasını tavsiye ediyoruz. Zaten takmadan önce kendi şirketimizin verdiği CD'lerde de müşterileri uyarıyoruz. Onlar da emniyet kemerlerini takıyorlar" dedi. 

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Mersin'de zincirleme kaza: 10 ölü, 39 yaralı!
AB Başkanı Von der Leyen için yolun sonu geldi! UCM'ye suç duyurusunda bulunuldu