Destici 'Tito artığı' sözleri hatırlatılınca sert konuştu!

Destici, "Tito dediğin Marsist, Leninist düşüncede olan Sırp ve Hırvat karışımı melez birisi. Bundan niye rahatsız oluyorlar? Baş zaten o düşüncede. PKK listesinden vekil olmuş birisi için dönüp Genel Başkanın hedef alınması yanlış." dedi.

GİRİŞ 30.04.2023 02:30 GÜNCELLEME 30.04.2023 02:46
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Haberler.com stüdyolarında Haber Müdürü Olgun Kızıltepe ve Melis Yaşar'ın sorularını yanıtladı. Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Erkan Baş'a yönelik olarak yapmış olduğu "Adam Tito artığı" açıklamasının ve bazı Balkan derneklerinin kendisine gösterdiği tepkilerin hatırlatıldığı Destici, elini masaya vura vura konuştu.

"TİTO BU MİLLETİN İNANCINI İFADE ETMİYOR"

Destici, Tito sözünden rahatsız olanları anlamadığını belirterek, "Tito zihniyetini nedir? Marksist, Lenist ve ateist bir anlayış. Bundan rahatsız olandan ben de rahatsız olurum. Kimse kusura bakmasın. O zihniyet bu milleti ifade etmiyor. Bu milletin inancını, kültürünü, dinini ifade etmiyor. Bir kere Tito kim? Tito Boşnak mı ki Boşnaklar ya da Balkan Türkleri rahatsız? Tito dediğin Marsist, Leninist düşüncede olan Sırp ve Hırvat karışımı melez birisi. 27 yıl boyunca komünist bir rejimle kimlikleri yok ederek, tamamen kimliksizleştirerek aynı Sovyet Rusya'sı gibi Yugoslavya'yı yönetmiş birisi. Yani bundan niye rahatsız oluyorlar?" ifadelerini kullandı.

Mustafa Destici Erkan Baş'a neden 'Tito artığı' dediğini açıkladı!Mustafa Destici Erkan Baş'a neden 'Tito artığı' dediğini açıkladı!

"BOSNALI KARDEŞLERİMİZLE ARAMIZA KİMSE GİREMEZ"

Destici kendine tepki gösteren Balkan derneklerini de eleştirerek şunları söyledi: "Tepki verenler de sanki bütün Balkan dernekleri ve Boşnaklar gibi gösteriyorlar. Biz Bosna savaşı devam ederken Şehit Muhsin Yazıcıoğlu ile cephedeydik. Bu dernek başkanlarından birinin yazdıkları da ortada. O dönemde BBP'nin bize yardıma geldiğini ve hatta silah gönderdiğini unutmadık. Biz cephedeydik. Bosnalı kardeşlerimizle biz dostuz. Kimse aramıza giremez."

"LAF SÖYLEYENİN ALNINI KARIŞLARIM"

Ekrem Baş'a ayrıca tepki gösteren Destici, "Kendisi zaten o düşüncede ve bunu doğruluyor. Peki nereden aday oldu? Geçtiğimiz 2018 yılında PKK listesinden, HDP'den seçime girerek vekil oldu. Yahu PKK'yı destekleyen, PKK ile yürüyen, PKK'nın listesinden milletvekili seçilen birisine laf söylüyorum. Balkan derneği diye solcu birileri dernek kurmuş ve bunlar tepki gösteriyor. Ya ben Evlad-ı Fatihan olarak bildiğim ve inandığım, kendimden daha çok eğer verdiğim ve orada bedel ödemiş biriyim. Türklük ve Müslümanlık adına. Bırakın bunlara laf söylemeyi, laf söyleyenin alnını karışlarım. Ama PKK ile kol kola giren, PKK listesinden milletvekili olmuş ve şu anda dahi PKK ile ittifak halinde olan birisi için dönüp BBP Genel Başkanını hedef alması yanlış. Balkanlar için her türlü fedakarlığı yapmış birine tepki veren varsa o dönsün aynada kendine baksın." dedi.

 

Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 33
 • Kızıl Elma 1 yıl önce Şikayet Et
  Avrupa'da hemen her gün kutsal kitabımız Kur'an-ı kerim ve şanlı Türk bayrağımız yakılırken bırakında Türkiye'nin milliyetçiliği yükselişe geçsin. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.!!
  Cevapla
 • Gurbetci 66 1 yıl önce Şikayet Et
  Dogru söze ne demeli sayin baskan cok Dogru söylemis herkes okumak icin gidigi devletde bir parti kursun. Kendin devletinde yapamadigi hainligi okumak icin gidigi devletde yapsin nasil birkafa bu nasil bir hainlik ki gelmiyor parti kurup devletde icinde kendin devletinin yapmadigini bu sahis yapiyor??
  Cevapla
 • Buda geçer yahu 1 yıl önce Şikayet Et
  Rahatsız olan boşnak veya Balkan Türkleri varsa bu ülkeden defolup gidebilirler
  Cevapla
 • EFSANE 1 yıl önce Şikayet Et
  bu balkanlardan ülkemize zulümden kaçıp sığınan göçmen kardeşlerimiz bir süre sonra ülke düşmanı haline geldi nerede ateist komünist PKK'lı varsa onların safındalar çok acı çok acı merhametten maraz doğar dedikleri bu olsa gerek
  Cevapla
 • Vatandas 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayin destici aciklayin millet bunlarin kim oldugunu bilmiyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Saat verildi! Uyarı yapıldı: Sağanak vuracak
EURO 2024'te reytingleri en yüksek genç futbolcular! Arda kaçıncı sırada?