Dün beddua bugün kapı dışarı! Tekirdağ'da depremzedeler cezalandırılıyor

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin ardından Kumbağ'da otellere yerleştirilen vatandaşlar kapı dışarı edilmek istendi. Konuya dair bir depremzede, "Deprem bölgesi AK Parti'ye oy verdi diye bize bunu mu reva görüyorsunuz?" dedi.

GİRİŞ 16.05.2023 20:55 GÜNCELLEME 17.05.2023 10:07
Bu Habere 352 Yorum Yapılmış

14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin ardından Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Kumbağ mahallesinde büyük bir skandal yaşandı. Haber7'nin edindiği bilgilere göre Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin ardından Kumbağ'da otellere yerleştirilen depremzedelerin yerleştirildikleri otellerden çıkış yapmaları talep edildi. Söz konusu talebin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nden geldiği öğrenilirken söz konusu durumun sebebi anlaşılamadı.

 

DEPREMZEDELER CEZALANDIRILIYOR

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen seçimlerde deprem bölgesinden AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik büyük bir destek gelmişti. Seçimlerin hemen ardından Tekirdağ'ın Kumbağ mahallesinde yaşanan bu olay akıllara "Depremzedeler cezalandırılıyor" düşüncesini getirdi. Normal şartlarda depremzedelerin kalması için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile oteller arasındaki rezervasyonun 13 Ağustos 2023 tarihine kadar sürüyor olması da akıllardaki şüpheyi güçlendirdi.

OTELLERE AFİŞ ASILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin Kumbağ'da kalan depremzedeleri kapı dışarı etme kararı almasına dair otellere afiş asıldı. Söz konusu afişte, "Saygıdeğer misafirlerimiz, Büyükşehir Belediyemiz tarafından depremzede vatandaşlarımıza verilen geçici konaklama hizmeti 21.05.2023 tarihinde (Pazar günü) sonlandırılacak olup, bu tarihten sonra geçici konaklama hizmeti verilmeyecektir. Bilgilerinize sunulur." ifadeleri kullanıldı. Öte yandan gelen tepkilerin ardından depremzedelere 1 Haziran tarihine kadar süre tanındığı da öğrenildi.

DEPREMZEDE VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Kumbağ mahallesinde yaşanan skandalın ardından depremzede vatandaşlar içerisine düşürüldükleri duruma isyan etti. Yetkililere tepki gösteren bir depremzede, "Deprem bölgesi AK Parti'ye verdi diye bize bunu mu reva görüyorsunuz? Hani özgür bir ülkeydik biz? Demokrasi nerede? Bize önce altı ay anlaşma yaptık demiştiler. Çocuklarımızın okulu var, sınavı var. Burada yine oy kullanacağız." dedi. Öte yandan konuya dair açıklama yapan bir diğer depremzede de sosyal medyada kendilerine yönelik CHP'liler tarafından beddualar edildiğini hatırlattı. 

İŞ İNSANI VOLKAN OKÇU: ALÇAKÇA ADİCE ZİHNİYETİNİZ BU KADAR

Depremin ilk anından itibaren çalışmalarını sürdüren Volkan Okçu sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda isyan etti. Sosyal medyada kendisine gelen bir mesajı paylaşan Okçu, "Işte siz busunuz.. Alçakça adice zihniyetiniz bu kadar.. Deprem bölgesindeki vatandaşlar kardeşlerim gördünüz mü başa gelselerdi size ne yapacaklardı.. Bu ayıbı temizleyin Kemal Bey ya da vazgeçtim temizlemeyin hepsini ben üstleniyorum benim depolarımdan isteyen gidip alabilir" ifadelerini kullandı.

 

ŞENTOP'TAN TEPKİ

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Depremde mağdur olmuş kardeşlerimize kullandıkları oyları sebebiyle yapılan yakışıksız eleştirileri, gösterilen tahammülsüzlüğü ve tahkir edici ifadeleri şiddetle kınıyorum.

Hele, memleketim Tekirdağ'da, depremzede kardeşlerimizin barındıkları yerlerden, seçim sonrasındaki tablo üzerine, ani bir şekilde çıkartılmaya çalışılması çok vahim bir durumdur.

Bu milli irade hazımsızlığının ötesinde bir insanlık ayıbıdır.

Devletimiz her türlü imkanlarıyla, her yerde olduğu gibi Tekirdağ'da da depremzede kardeşlerimizin yanındadır. Herkes müsterih olsun.

KAYNAK: HABER7
Bekir Sıtkı Şirin Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bekir Sıtkı Şirin
YORUMLAR 352
 • SİVASLI 1 yıl önce Şikayet Et
  Demekki bunlar başa gelse neler olur başı kapalı olanlara saldırır bu zihniyet
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Devlet kayyum atamalı , belediye başkanı da yargılanmalı , millet vicdanında yargılamaya gerek yok rabbim en kısa zamanda azabı ile muamele etsin lakin insanlıktan nasip almamış bu kişiliklerin devlet eliyle de cezalandırılması lazım , sürekli adalet yok diye feryat eden zihniyet bu konuda haklı bunlara (zalime merhamet mazluma ihanettir) en kısa zamanda adalet uygulanmmalı.
  Cevapla
 • Murat 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu belediyeler chp nin babasinin mali degil eger gercekten bir belediye siyasi amac yüzünden bir depremzedeyi kapi disari yapiyorsa devlet hemen o belediye baskanini görevden almali
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Buna da şükür. Fazla değil 100 sene önce olsaydı, bir tane canlı bırakmazdı.
  Cevapla
 • kaptan nemo 1 yıl önce Şikayet Et
  Ak partili belediyeler bu insanlara sahip çıkın.Hangi partiye oy verirse versin önemi yok.Biz onlar gibi menfaat için değil Allah rızası için yardım yaparız.Bu madur depremzedelere sahip çıkmak ak partililerin ve ak partili belediyelerin namus borcudur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyadaki bütün rezervler onlarda dolaşıyor! Borsa İstanbul kaçıncı sırada?
Can Ataklı'nın Bayraktar Siha hazımsızlığı pes dedirtti