BBP Başkanlık Divanı'ndan seçmene çağrı!

BBP, ikinci turda, "İlk turda kararsız kalan, sandığa gitmeyen veya Cumhur İttifakı dışında tercihte bulunan Türk milliyetçilerini, ülkücüleri, vatana, millete ve değerlere bağlı vatandaşları Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklemeye" davet etti.

BBP Başkanlık Divanı'ndan seçmene çağrı!
BBP Başkanlık Divanı'ndan seçmene çağrı!
GİRİŞ 17.05.2023 21:50 GÜNCELLEME 17.05.2023 22:38
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Partiden yapılan açıklamaya göre, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici başkanlığında parti genel merkezinde toplanan Başkanlık Divanı, 14 Mayıs'taki Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Başkanlık Divanı'nın ardından yayımlanan sonuç bildirisinde, 14 Mayıs seçimlerinde teşkilatın, milletvekili adayları ve camianın tüm imkanlarıyla çalıştığı vurgulandı.

Bildiride, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde BBP'nin kendi isim ve logosu ile yer aldığı anımsatılarak, "Girmiş olduğumuz son seçim olan 1 Kasım 2015 seçimine göre oyumuzu yüzde 100 artırmış olduğumuz halde, almış olduğumuz oy beklentilerimizin altında kalmıştır. 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra, gerçekleştirilecek olan Genel İstişare Toplantısında bu husus tüm yönleriyle değerlendirilecektir." ifadeleri yer aldı.

Kovid-19 salgını, salgının neden olduğu ekonomik kriz, bölgedeki savaşlar, terör ve son olarak deprem felaketinden etkilenen Türkiye'nin, seçimlerde küresel emperyalizmin "Türkiye'de yönetimi belirleme" hamlesiyle karşı karşıya kaldığı ifade edilen bildiride, geride bırakılan 5 yılda Türkiye'nin Azerbaycan, Suriye, Doğu Akdeniz ve Ege'de, savunma sanayisinde, otomotivde, nükleer enerjide, madencilikte, petrol ve doğal gaz arama çalışmalarında elde ettiği kazanımların devam etmesi için Cumhur İttifakı'na ve Recep Tayyip Erdoğan'a desteğinin son derece önemli olduğu belirtildi.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I DESTEKLEMEYE DAVET EDİYORUZ"

Seçmenlerin tercihlerini bu gerçeklerin ışığında belirlemeleri gerektiği vurgulanan bildiride, şunlar kaydedildi:

"Özellikle, ilk turda kararsız kalmış, sandığa gitmemiş ya da Cumhur İttifakı dışında başka bir tercihte bulunmuş olan, Türk milliyetçilerini, ülkücüleri, vatanımıza, milletimize, değerlerimize bağlı vatandaşlarımızı, belirttiğimiz hususlar ışığında tekrar düşünmeye, oy tercihlerini buna göre belirleyerek Cumhur İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklemeye davet ediyoruz."

Bildiride, BBP'nin 28 Mayıs'taki Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turunda da Erdoğan'a bütün teşkilatıyla desteğinin en güçlü şekilde devam edeceği vurgulandı.

 

KAYNAK: AA
Muhammet Binici Haber7.com - Gece Editörü
Haber 7 - Muhammet Binici

Editör Hakkında

İstanbul Şişli'de doğan Muhammet Binici, Anadolu Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Spor Yönetimi bölümlerini bitirdi. Eğitimine, İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde devam etmektedir. Gazeteciliğe 2012 yılında yerel haber siteleri ve yerel gazetelerde başladı. Gündem, Magazin alanlarında editör-muhabirlik yaptı. 2016 yılında Yeni Akit Gazetesi'nde bir yıl muhabirlik yaptıktan sonra, 2020 Eylül itibariyle Haber7'de 'Gündem Editörü' olarak görevine devam etmektedir.
YORUMLAR 19
 • süleyman 9 ay önce Şikayet Et
  24 saat siyastte çok uzun bir zamandır
  Cevapla
 • kompataro 9 ay önce Şikayet Et
  destici kazandı
  Cevapla
 • ÖMER HÜSEYİNOĞLU 9 ay önce Şikayet Et
  MHP 'ye katılım değerlendirilmeli. MHP temizlendi; şehit yakınının bacısına sövenler-Abdülhamid Hana hakaret edenler-pkk ile aynı yolda yürüyenler-İslama uzak olanlar ...el hasıl çapsızlar ip'e gitti, MHP safileşti... Büyük Birlik Partisi ile MHP arasında şu anda fikir ayrılığı da yok.
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  reis gel bu bizim milliyetçileri tek çatı altında toplayarak birlik ve beraberliği sağlayalım Allah'ın izniyle inşallah
  Cevapla
 • vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  bence büyük birlik partisi ile mhp birleşmesi lazım ismide Büyük Birlik milleyetçi hareket partisi olmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'nin fonladığı Halk TV, DEM'e toz kondurmuyor
Ne dediyse yaptı! Erdoğan'ın 13 yıl önceki sözleri gündem oldu