Akşener'in 'güney ordusu' sözlerine Akar'dan cevap: Komedi, mizah gibi!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Meral Akşener'in "güney ordusu" açıklamasına sert tepki gösterdi. "Komedi, mizah gibi" diyen Akar, bu tür konuların, çay, kahve içerken konuşulacak konular olmadığını söyledi.

GİRİŞ 24.05.2023 07:07 GÜNCELLEME 24.05.2023 09:34
Bu Habere 144 Yorum Yapılmış

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, katıldığı bir televizyon programında, iktidara geldiklerinde Ege ordusu gibi bir Güney Ordusu kuracaklarını ve bununla sınırları koruyacaklarını söylemişti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CNNTürk'te katıldığı Gece Görüşü programında Akşener'in bu söylemlerini değerlendirdi.

"KOMEDİ, MİZAH GİBİ"

Akşener'in, "Hem terörle etkin bir mücadele gerçekleştirmek hem de sınırlarımızı korumak için Güney Ordusu'nu kuracağız" ifadelerinin hatırlatılması üzerine Bakan Akar, "Komedi, mizah gibi" dedi.

Bu tür konuların, bir yerde çay, kahve içerken ortaya atılacak türden konular olmadığını belirten Bakan Akar, şunları söyledi:

" 'GÜNEY ORDUSU' NE DEMEK, NEREDEN ÇIKTI BU? KİM YAPACAK, KİM SÖYLÜYOR?"

"Ordumuzun mevcudu aşağı yukarı 500 bin kişi. Karargahlardaki generallerimiz, amirallerimiz, subaylarımız, astsubaylarımız hepsi her konuyu inceliyor. Bir şey yapılırken 'pat' diye yapılmıyor ne Bakan ne Genelkurmay Başkanı kendi başına bir şey söylüyor. İhtiyaçlar vardır, sorunlar vardır. Hangi ihtiyaç, hangi sorun var diye bakılır. Bizim 2'nci Ordumuz, 7'nci ve 6'ncı Kolordularımız var, bunlar görevlerini yapıyorlar. Nerede aksaklık var, nerede yanlışlık var, ne olmuş? 'Güney ordusu' ne demek, nereden çıktı bu? Kim yapacak, kim söylüyor? Burada müesses bir nizam var. Anayasa çerçevesinde görev yapan bir Silahlı Kuvvetleri var, Genelkurmay Başkanı var, Kara Kuvvetleri Komutanı var. Onlar ne düşünüyorlar, onlar bilmiyorlar mı?"

Milli Savunma Bakanı Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesi ile sürekli bölgede inceleme ve denetlemelerde bulunduğunun hatırlatılması üzerine, "Gidiyoruz, konuşuyoruz, inceleme ve denetlemelerde bulunuyoruz. İnteraktif çalışmalarımız var. İhtiyacımız nedir? Sürekli değişiyor ona göre de bakıyoruz" diye konuştu.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 144
 • Tual 1 yıl önce Şikayet Et
  Kılıçdaroğlu saf kalpli biri ama seçimi kaybederse sorumluluğu akşenerdir bunu bilsin
  Cevapla
 • Tual 1 yıl önce Şikayet Et
  Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz Erdoğan’ı seçti diye onlara tehdit yapıyorlar anlı şanlı Türk ordusuna fetö bulaştırmak istiyorlar aynı zamanda Erdoğan’a tehdit mesajları Anadolu Türkiye’nin kalbidir
  Cevapla
 • Tual 1 yıl önce Şikayet Et
  Cumhurbaşkanı Erdoğan bana hiç fetöcü demedi demedi dedi Akşener dün akşam Güney ordusu kuracağız Ege ordusu gibi dedi sınır güvenliği orada yaşayan halkın huzuru için diye iyi niyet deriz ama öyle değil fetöden arınmış milli ordumuza güveniyoruz dediğimiz için ordunun içine fetö karıştırmak millet üzerine baskı kurmak tehdit etmek fetö ile Türkiye’yi çevrelemek
  Cevapla
 • Tual 1 yıl önce Şikayet Et
  Dün akşam bende izledim akşeneri çok tuhaf sözler söylüyordu bazen ağzının içinden geveledikleri hisler dedi kim kimden nefret ediyormuş anlaşılmayan tuhaflıklar tutarsız gülmeleri bir lider kumaşı yok kendisinde gezdiği evleri acımış üzülmüş ama kendi cebinden ufak bir yardım dahi yapmamış bu nasıl üzülme Akşener ? Kılıçdaroğlu kaybederse bilki senin yüzünden
  Cevapla
 • 40 yaşüstü 1 yıl önce Şikayet Et
  boş konuşmuyorrr yalanda değil zaten mevcudumuz da bir güney ordusu var (israil ordusu) meral onun bizim sınırlara kadar konuşlanacağının haberini veriyor..... eeee mozzad 28 şubat sürecinde ve çatlı cinayetinde hani az destek vermedi merala kankiler yaniiiii eleman meral... çırak meral....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Erdoğan düşmanı' Reuters yine şaşırtmadı! Çok konuşulacak anket
Bildiri kabul edildi! Rusya'dan Türkiye açıklaması: İlişkileri etkileyecek mi?