Kilis seçim sonuçları açıklandı! Deprem bölgesinde Erdoğan'ın ve Kılıçdaroğlu'nun oyları...

Kilis'te ikinci tur için oy kullanma işlemi sona erdi. İlk turda Kilis'te Cumhur İttifakı’nın oyu %69.21 iken Millet İttifakı’nın oyu ise %25.94'te kaldı. Peki deprem bölgesi olan Kilis'in2. tur seçim sonuçları neler?

Kilis seçim sonuçları açıklandı! Deprem bölgesinde Erdoğan'ın ve Kılıçdaroğlu'nun oyları...
Kilis seçim sonuçları açıklandı! Deprem bölgesinde Erdoğan'ın ve Kılıçdaroğlu'nun oyları...
GİRİŞ 28.05.2023 18:18 GÜNCELLEME 28.05.2023 18:19

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kendilerine oy vermedi diye muhalefet partililer tarafından ağır hakaretlere maruz kalan depremzedeler, Kilis'te 2. tur seçimleri için akın akın oy kullanmaya gittiler. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde asrın felaketiyle sarsılan deprem bölgesi olan Kilis açık ara farkla Cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan'ı destekledi. İşte ikinci tur seçim sonuçları…

DEPREM BÖLGESİNDE VATANDAŞLAR OYLARINI KULLANDI!

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turu için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 08.00 itibariyle başlayıp. 17:00’da sona erdi. Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlar kurulan konteynerlerde oylarını kullandı.

KİLİS SEÇİM SONUÇLARI

Asrın felaketini yaşatan depremler sonrası devletin bir an bile yalnız bırakmadığı Kilis'li depremzedeler, yeni cumhurbaşkanını seçmek için sandıklara akın etti. İlk turda Kilis'te Cumhur İttifakı’nın oyu %69.21 iken Millet İttifakı’nın oyu ise %25.94'te kaldı. 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde sandığa giden depremzedeler oy kullanma işlemini tamamladı.

KİLİS'TE OY KULLANILAN İLÇELER

Kilis'te Cumhurbaşkanı 2. tur seçimleri için Kilis (İl merkezi), Elbeyli, Musabeyli, Polateli ilçelerinde oy kullanıldı. 

KİLİS İLÇE SEÇİM SONUÇLARI

DEPREMZEDELERE ÇOK AĞIR SÖZLER

Bugün gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde sandık başına giden CHP’li bir seçmen, depremin en ağır yaşandığı şehirlerden Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Hatay’a ağır sözler içeren sözler yazdı.

Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verdiği görüntüyü paylaşan CHP’linin, oy pusulasının yanına şu notları bıraktığı görüldü: “Kahrolasın Hatay”, “Yıkılasın Maraş”, “Acı çekesin Acıyaman”, “Enkazını görelim Malatya” Afette evini, yuvasını, eşini, çocuğunu, annesini, babasını kaybeden depremzedelere kin kusan seçmen, Kılıçdaroğlu’n %90 oranında oy çıkan Hatay’ın Defne ilçesiyle ilgili olarak ise, “Defne’ye selam olsun” yazdı.

 

KİLİS CUMHURBAŞKANLIĞI CANLI SEÇİM SONUCU EKRANI

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kaleci değil sanki Süperman! 90'da penaltı kurtardı! Son dakikada beraberlik golünü attı
Hasta yakını dehşeti yaşayan doktor yoğun bakıma alındı! Bakan Koca'dan açıklama