Diyarbakır seçim sonuçları açıklandı! Deprem bölgesinde Erdoğan'ın ve Kılıçdaroğlu'nun oyları...

Diyarbakır'da ikinci tur için oy kullanma işlemi sona erdi. İlk turda Diyarbakır'da Cumhur İttifakı’nın oyu %26.48 iken Millet İttifakı’nın oyu ise %10.51'de kaldı. Emek ve Özgürlük İttifakı'nın oyu %60.93 olarak kaydedildi. Peki deprem bölgesi olan Diyarbakır'ın 2. tur seçim sonuçları neler?

Diyarbakır seçim sonuçları açıklandı! Deprem bölgesinde Erdoğan'ın ve Kılıçdaroğlu'nun oyları...
Diyarbakır seçim sonuçları açıklandı! Deprem bölgesinde Erdoğan'ın ve Kılıçdaroğlu'nun oyları...
GİRİŞ 28.05.2023 22:19 GÜNCELLEME 28.05.2023 22:20

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda kendilerine oy vermedi diye muhalefet partililer tarafından ağır hakaretlere maruz kalan depremzedeler, Diyarbakır'da 2. tur seçimleri için akın akın oy kullanmaya gittiler. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde asrın felaketiyle sarsılan deprem bölgesi olan Diyarbakır açık ara farkla Cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan'ı destekledi. İşte ikinci tur seçim sonuçları…

DEPREM BÖLGESİNDE VATANDAŞLAR OYLARINI KULLANDI!

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turu için oy verme işlemi, Türkiye genelinde saat 08.00 itibariyle başlayıp. 17:00’da sona erdi. Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlar kurulan konteynerlerde oylarını kullandı.

DİYARBAKIR SEÇİM SONUÇLARI

Asrın felaketini yaşatan depremler sonrası devletin bir an bile yalnız bırakmadığı Diyarbakır'lı depremzedeler, yeni cumhurbaşkanını seçmek için sandıklara akın etti.  İlk turda Diyarbakır'da Cumhur İttifakı’nın oyu %26.48 iken Millet İttifakı’nın oyu ise %10.51'de kaldı. Emek ve Özgürlük İttifakı'nın oyu %60.93 olarak kaydedildi. 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde sandığa giden depremzedeler oy kullanma işlemini tamamladı.

DİYARBAKIR'DA OY KULLANILAN İLÇELER

Diyarbakır'da Cumhurbaşkanı 2. tur seçimleri için Bağlar, Bismil, Çermik, Çınar, Çüngüş, Dicle, Eğil, Ergani, Hani, Hazro ,Kayapınar, Kocaköy ,Kulp ,Lice ,Silvan ,Sur ,Yenişehir ilçelerinde oy kullanıldı. 

DİYARBAKIR İLÇE SEÇİM SONUÇLARI

DEPREMZEDELERE ÇOK AĞIR SÖZLER

Bugün gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde sandık başına giden CHP’li bir seçmen, depremin en ağır yaşandığı şehirlerden Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Hatay’a ağır sözler içeren sözler yazdı.

Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verdiği görüntüyü paylaşan CHP’linin, oy pusulasının yanına şu notları bıraktığı görüldü: “Kahrolasın Hatay”, “Yıkılasın Maraş”, “Acı çekesin Acıyaman”, “Enkazını görelim Malatya” Afette evini, yuvasını, eşini, çocuğunu, annesini, babasını kaybeden depremzedelere kin kusan seçmen, Kılıçdaroğlu’n %90 oranında oy çıkan Hatay’ın Defne ilçesiyle ilgili olarak ise, “Defne’ye selam olsun” yazdı.

 

DİYARBAKIR CUMHURBAŞKANLIĞI CANLI SEÇİM SONUCU EKRANI

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Galatasaray'dan flaş Batshuayi açıklaması!
Diyanet İşleri Başkanlığından, Amerika Diyanet Merkezine ilişkin açıklama