Halk TV'de CHP kurmaylarına tepki: Ekranlara davet ettiğimiz birçok kişi gelmiyor

CHP'nin kontrolündeki Halk TV'de itirafta bulunan Murat Ağırel "Ekranlara davet ettiğimiz birçok kişi gelmiyor" dedi. CHP'li kurmayların seçim mağlubiyeti sonrası kayıplara karıştığını belirten Şule Aydın ise, "ulaşamadık" diye konuştu.

GİRİŞ 07.06.2023 23:34 GÜNCELLEME 07.06.2023 23:36
Bu Habere 40 Yorum Yapılmış

Tarihi 2023 seçimlerinde ezici bir şekilde üstünlük sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aldığı yüzde 52,18'lik oy oranıyla Kemal Kılıçdaroğlu'nu ve Batı destekli muhalefeti derinden sarstı.

Arkasına terör örgütü PKK ile siyasi uzantısı HDP'yi alan Kılıçdaroğlu, FETÖ'nün sosyal medya çalışmalarına rağmen vatanseverlerden çizik yedi. 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde ağır bir mağlubiyet yaşayan CHP lideri sayesinde, muhalefet içerisindeki etki alanlarını kaybetme riski yaşayan ABD güdümündeki terör örgütleri de bozguna uğradı.

KILIÇDAROĞLU KOLTUĞUNU BIRAKMAK İSTEMEYİNCE İÇ İSYAN BAŞLADI

Seçimlerden her zaman olduğu gibi mağlup ayrılan Kılıçdaroğlu istifaya yanaşmazken, parti içinde kaybeden tarafta olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu dahil birçok kişi siyasi ikbal mücadelesi yürütüyor. Ayrıca CHP'deki etnik mezhepçi bir grup ile 10 Aralık Hareketi'nin kontrolünü durdurmak isteyen ulusalcılar, Kılıçdaroğlu'na karşı bir ayaklanma hazırlığı içerisine girdi.

HEZİMETİN ARDINDAN KAYIPLARA KARIŞTILAR

Öte yandan seçimler öncesi bu kanallarda sürekli boy gösteren CHP'li isimlere bu aralar ulaşılamıyor. Yaşanan vahim tabloya Halk TV'de bile tepki gösterildi.

HALK TV'DE İTİRAF: DAVET ETTİĞİMİZ MUHALEFET KURMAYLARI KATILMAK İSTEMEDİLER

Halk TV'de Murat Ağırel, "Ekranlara davet ettiğimiz birçok kişi gelmiyor" eleştirisinde bulunurken, Moderatör Şule Aydın ise, "Seçim sürecinde bazen bizim zamanımız olmuyordu, bazen muhalefet partilerinin kurmaylarının zamanı olmuyordu örtüşemiyordu. Ama çokça hem kendileri buraya çıkmak isterdi hem de biz davet ederdik. Nedense bu yayın için de sizler adına soru sormak istedik tüm muhalefet kurmaylarına. Ya ulaşamadık çokça telefonlarımıza çıkan isimlere ya da bir şekilde mazeretler vardı ve katılmak istemediler. İlginç. Soru soracağız sizin adınıza cevap alacağız. Bu işin bir muhasebesi var" sözlerini kaydetti.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 40
 • Vatandaş seçmen 5 ay önce Şikayet Et
  Gerek yok sizde chpde diğer sözüm ona muhalif zillet hepiniz kepenkleri indirin siz seçimi bidonun dostlarımızla beraber Erdoğanı indireceğiz dediğinde sen kim oluyorsunda bizim ülkemizin iç işlerine karışıyorsun demediğiniz için zaten o gün seçimi kaybettiniz.
  Cevapla
 • CVFR 5 ay önce Şikayet Et
  Belediyelerden elden gidince bakalım bu tv leri nasıl finanse edeceksiniz..
  Cevapla
 • vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  Yakında kemal dikdatör zorla seçimi kazandı der
  Cevapla
 • nurettinbey 5 ay önce Şikayet Et
  Tam bir hezimet mi dersiniz, rezalet mi dersiniz bilemem ama çok harika bir manzarayla karşı karşıyayız.Bundan sonra hangi yüzle milletin karşısına çıkacaklar merak ediyorum???
  Cevapla
 • Kozanlı 5 ay önce Şikayet Et
  CHP'de kazan kaynıyor,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Fidan, yarın ABD'ye gidecek
Japonya’da korkunç manzara! On binlercesi karaya vurdu