İstanbul'daki taksicilere denetimler sürüyor! Yolcu seçen yandı

İstanbul Fatih'te polis ekipleri, yolcu seçen veya taksimetre açmayan taksicilere denetim gerçekleştirdi. Birçok taksici para cezası ve 10 gün süreyle trafikte men cezası alırken, şoförlerin davranış şekli tepki topladı.

GİRİŞ 21.08.2023 23:26 GÜNCELLEME 22.08.2023 02:23
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Eminönü İskele Meydanı'nda ticari taksileri durdurarak evrak incelemesi yaptı.

Ekipler ayrıca taksi şoförlerine yönelik emniyet kemeri kullanma, taksimetre açma, yolcu seçip seçmediklerine ilişkin denetim gerçekleştirdi.

TAKSİCİYLE POLİS ARASINDA DİKKAT ÇEKEN DİYALOG

Denetimler sırasında bir sivil trafik polisi, durdurduğu taksi şoförü ile aralarında geçen diyaloğu kamerayla kayıt altına aldı.

Cep telefonu kamerasına yansıyan görüntülerde, polis memurunun "Taksim'e gidiyor musun?" diye sorduğu şoför, "Önümde polis var, evraklarım eksik. Buradan kaçmaya çalışıyorum. Evrak eksik, polis ararsa ceza yazar" yanıtını verdi.

10 GÜN TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Bunun üzerine denetim noktasına getirilerek kontrol edilen taksinin evrakında herhangi bir eksiklik bulunmadığı belirlenirken, sürücüye yolcu seçtiği gerekçesiyle 4 bin 64 lira ceza kesilerek, aracı 10 gün süreyle trafikten men edildi.

TAKSİCİ EVRAĞI YERE ATTI

Bu sırada cezaya itiraz eden taksi şoförü kendisini durduran polis memuruna tepki göstererek, ceza makbuzunu yere attı.

BAŞKA BİR TAKSİCİ YOLCU SEÇTİĞİ İÇİN PARA CEZASI VE 10 GÜN TRAFİKTEN MEN YEDİ

Denetimde, yolcu seçtiği gerekçesiyle bir başka sürücüye de 4 bin 64 lira ceza kesilerek aracı 10 gün süreyle trafikten men edildi.

1 BUÇUK SAAT TAKSİ BEKLEYEN YOLCUDAN TEPKİ: TURİST SEÇİYORLAR

Eminönü'nde oğluyla taksi bekleyen Can Aksungur, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir buçuk saat taksi beklediğini, uygulamadan çağırdığı aracın da turist aldığını söyleyerek, taksi sorununun çözülmesini talep etti.

Çok sayıda emniyet personelinin görev aldığı denetimlerde, yolcu seçme şikayetlerinin yoğun olduğu Eminönü, Taksim, Şişli gibi merkezi yerlerdeki söz konusu ihbarları hızlıca değerlendiren polis memurları, ayrıca vatandaşlara taksilere binme konusunda da yardımcı oluyor.

Erhan Ceylan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Erhan Ceylan

Editör Hakkında

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nin İşletme bölümünden mezun oldu. Yeni medyaya 2015 yılında adım attı. Yakın siyasi tarih, yönetim ve politik süreçlere olan ilgisi bu mesleğe başlamasındaki en önemli etken oldu. Sırasıyla Star, Güneş, Akşam ve A Haber'de gündem ve politika editörlüğü görevinde bulundu. Her türlü dezenformasyonun olduğu, Hakikat ötesi siyasetin (Post truth politics) yaşandığı günümüz dünyasında, tahrif edilen olguları savunmak, temiz bilgi aktarımına yardımcı olmak ve kamuoyunun dijital-medya okuryazarlığını geliştirmek üzere çaba gösteriyor. Dijital medya kariyeri Haber 7'de devam etmektedir.
YORUMLAR 31
 • Vatandaş 7 ay önce Şikayet Et
  Abi taksi sorunu bitmek bilmiyor. Uefa bile İstanbul'da taksiye binmeyin sarı taksi terörü var diye uyarıyor. Millet kaç yıldır madur ediliyor sağır sultan duydu UEFA duydu hükümet hala bu işi duymazdan geliyor. Zannedersem dış mihraklar izin vermiyorki hükümet bu işi çözsün .
  Cevapla
 • Kerim Altanel 9 ay önce Şikayet Et
  Arada bir , göstermelik değil, her zaman denetlemeli.Ya da taksicilikte sistem sorgulanmalı, nerede yanlış var?
  Cevapla
 • HHH 9 ay önce Şikayet Et
  Sarı terörden kurtulmak için UBER şart.
  Cevapla
 • şirin baker 9 ay önce Şikayet Et
  Öyle bir sistem olmalı, arabayı bindikten sonra gidilecek yer söylenmeli.....
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  bir an evvel über gibi sistem gelmeli
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Işıkhan'dan dikkat çeken açıklama: Bayram ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak?
Başkan Erdoğan 'Bu artık kaçınılmaz' deyip dünyaya mesajı verdi!