Türkiye vurdu teröristbaşı tutuştu! 'Kurtarın bizi' çığlığı

Türkiye'nin terör örgütü hedeflerine yönelik 3 gündür peş peşe düzenlediği yoğun harekatların ardından PKK/YPG'li teröristbaşı Ferhat Abdi Şahin dış güçlerden yardım istedi.

Türkiye vurdu teröristbaşı tutuştu! 'Kurtarın bizi' çığlığı
Türkiye vurdu teröristbaşı tutuştu! 'Kurtarın bizi' çığlığı
GİRİŞ 05.10.2023 20:01 GÜNCELLEME 05.10.2023 20:02
Bu Habere 243 Yorum Yapılmış

1 Ekim'de İçişleri Bakanlığı'na yönelik düzenlenen bombalı terör saldırısının ardından Türkiye'nin sınır ötesindeki YPG/PKK hedeflerine yönelik operasyonları aralıksız devam ediyor. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın "Irak ve Suriye’de PKK/YPG'ye ait bütün altyapı, üstyapı tesisleri, enerji tesisleri bundan sonra güvenlik güçlerimizin, topyekün meşru hedefidir" açıklaması sonrası birçok tesisin vurulmasının ardından terör örgütünden yardım çığlıkları yükselmeye başladı. 

TERÖRİSTBAŞINDAN YARDIM TALEBİ

Türkiye'nin düzenlediği operasyonlar sonrası korkuya kapılan PKK/YPG'li teröristbaşı Ferhat Abdi Şahin, yaptığı açıklamada Ankara'daki saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin kendi bölgelerinden gitmediğini iddia etti. Türkiye'nin devam eden operasyonları nedeniyle çok endişeli olduğunu belirten teröristbaşı dünyadan yardım talebinde bulundu.

Teröristbaşı Şahin açıklamasında şu şekilde yardım istedi;

Garantör tarafların ve uluslararası kamuoyunun sık sık yapılan bu tehditlere karşı durmasına, bölgenin istikrar ve huzurunu sağlamaya yönelik tutum almasını bekliyoruz.

Yalçın Taşbaşı Haber7.com - Özel Haber Editörü
Haber 7 - Yalçın Taşbaşı

Editör Hakkında

Yalçın Taşbaşı 1991 yılında İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da, üniversite eğitimini ise Kayseri'de Erciyes Üniversitesi'nde tamamladı. 2014 yılında gazetecilik bölümünden mezun olmasının hemen ardından vatani görevini tamamlayarak iş hayatına giriş yaptı. 2015 yılında yeniakit.com.tr'de internet editörlüğü görevine başladı. Burada 7 yıl süren görevinin ardından 2022 yılında Haber7.com'da özel haber editörü olarak göreve başladı ve çalışmalarına devam ediyor.
YORUMLAR 243
 • Fahri 6 ay önce Şikayet Et
  İnşallah son çrpınışlarınız olur emperyalistlerin iti
  Cevapla
 • Hamidiye Süvarisi 6 ay önce Şikayet Et
  Rabbul alemin Müslüman ordumuzu korusun ve muzaffer eylesin. Amin.
  Cevapla
 • Fehmi 6 ay önce Şikayet Et
  Irak ve suruyedeki sorunlar güçlü merkezi otoriteler ile ortak kararlılıkla atılacak adımlarla çözülmesi daha başarılı sonuçlar ortaya çıkaracaktır bunun icinde ilk önce abd deccalının ortadogudan defedilmesi gerekmektedir fesadın yuvası israil abd ve batı dır
  Cevapla
 • Murat gözükara 6 ay önce Şikayet Et
  Son nefeslerini... Boşa harcama....
  Cevapla
 • tatarramazan63 6 ay önce Şikayet Et
  gel dedin geldik ferhat vur demedin amma buda bizden sana kıyağımız olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Üsküdar-Samandıra Metro Hattı'ndaki aksaklık 40 saattir çözülemedi
TBMM’de bir araya geldiler! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özel ile görüşme tarihini duyurdu