Türkiye vurmaya başladı! Darmaduman olan terör örgütü 'yardım' istedi

Ankara'dan yapılan 'Uzak durun' uyarısının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri havadan ve karadan onlarca terör noktasını vurdu. Darmaduman olan terör örgütü ise koalisyon güçlerine yalvararak yardım istedi.

GİRİŞ 06.10.2023 07:06 GÜNCELLEME 06.10.2023 07:32
Bu Habere 82 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanlığını hedef alan terör saldırısının ardından Ankara’nın “üçüncü taraflar PKK/YPG’li tesislerden ve şahıslardan uzak dursun” açıklamaları terör örgütü PKK’yı karıştırdı.

Örgüt bir yandan koalisyon güçlerinden bir dizi koruma tedbiri isterken diğer yandan işgal hattında alarm durumuna geçti. 

TÜRKİYE VURDU PANİK BAŞLADI

Türkiye’nin açık hedef açıklaması ile birlikte terör örgütüne ait ana karargâh, cephanelik ile çok sayıda örgüt aracı vuruldu Havadan ve karadan vurulan 50’yi aşkın terör noktası PKK yönetiminden koalisyona yönelik çağrılar paniğin gerçek boyutlarını ortaya koyarken terör elebaşı Şahin Cilo, Ankara saldırısını yapanların Suriye’den gitmediği yalanına başvurdu. 

Bir diğer terör elebaşı Bedran Çiya ise Türk bombardımanları sebebiyle ABD ve Rusya’dan yardım istedi.

Örgütte büyük bir kaosun yaşandığını itiraf eden terörist Çiya, operasyonun devam etmesi hâlinde işgal bölgesini büyük bir felaketin beklediğini söyledi.

İÇ TARAFLARA TAŞINIYORLAR
Okul, cami ve hastaneleri silah ve cephane deposu hâline getiren kanlı terör örgütü, diğer yandan Kandil kadrolarının tüm seyahatlerini yasakladı. ABD’den uçaksavar yanında Deyr el Zor’da Araplara karşı birlikte kullandıkları helikopter ve İHA-SİHA’ları isteyen PKK yönetimi, Şeddadi, Koniko ve El Omar’da ABD üslerinin kendilerine açılması talebinde bulundu. 

Türkiye vurdu teröristbaşı tutuştu! 'Kurtarın bizi' çığlığıTürkiye vurdu teröristbaşı tutuştu! 'Kurtarın bizi' çığlığı

Suriye'nin kuzeyinde operasyon: 30 hedef vuruldu, çok sayıda terörist etkisizSuriye'nin kuzeyinde operasyon: 30 hedef vuruldu, çok sayıda terörist etkisiz

Türk kara ve hava operasyonun devam etmesinden korkan kanlı yapı, koalisyon unsurlarından Kamışlı ve çevresinde bulunan tüm stratejik kurum ve teçhizatla birlikte örgüt ileri gelenlerinin bir süre Deyr el Zor, Tabka ve Rakka içlerine taşımasını istedi. PKK’nın bir diğer isteği de Suriye-Irak geçiş koridorunda koalisyon devriyelerinin artırılması oldu. Terör örgütü ayrıca ABD tarafından verilen zırhlı personel taşıyıcılara koalisyon armaları takılmasını ya da örgütün kara nakil araçlarına ABD devriyelerinin eşlik etmesini istiyor.

SİVİL KIYAFET GİYİYORLAR
Türk SİHA ve kara unsurlarının bombardımanları sonrası örgüt içi telefon kullanımı, WhatsApp, Telegram konuşmaları yasaklandı. Kandil kadrosunun sivil görünümle Haseke ve çevresinde bulunan mülteci kamplarına yerleştirilmesi kararı alındı. Bölge geneli karargâhların yerleşim yoğun alanlara taşınması ve araçlarda örgüt flamalarının sökülmesi, örgüt kamuflajları yerine sivil kıyafetlerin giyilmesi istendi. 
PKK mevcut panik yanında Menbiç, Tel Rıfat, Ayn İsa, Resülayn, Aynel Arab ve Tel Abyad yönünden başlayacak bir kara harekâtının da korkusunu yaşıyor.  Haseke-Kamışlı aksında yoğunlaşan operasyon örgütün teknik, askerî, mali yönünü özel hedef hâline getiren bir mahiyet arz ediyor. Tel Rıfat, Menbiç, Ayn İsa, Aynel Arap sahasında da PKK’ya ait bir çok araç ve nokta aynı kapsamda imha edildi.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 82
 • Necmi Karadağ 7 ay önce Şikayet Et
  Bunlara kandırılmış kardeş diyemeyiz bunlar bildiğin Amerikalı Avrupalı sahipleri onlar yani içimizde bir dünya coni var Amerika Avrupa bunlara sınırsız silah verince Türkiyeye karşı kullanılmak üzere siz ne yapıyorsunuz Türkler bizim kardeşimiz diyeceklerini sanmıştık bu hainler o kadar silahı aldı pervasızca doğup büyüdüğü topraklara halka karşı kullandılar.Bunlar bildiğin Anerikalı
  Cevapla
 • antihain 7 ay önce Şikayet Et
  abd israil bunlari egitiyor besliyor silahlandiriyor abd ile dost olup yahudi cesaret madalyasi alanlar bu ne tursu bu ne lahana abd ye milyar dolarlar verildi hani f 35 ler nerede ucak yoksa paralarimiz türk halkinin devletrinin paralarina ne oldu icimiz disimizhain kafir münafik düsman dolmus ama merak etmeyin topunuzun hakkindan gelecek mehmetcik
  Cevapla
 • Hans 7 ay önce Şikayet Et
  Vur vur inlesin Fetö ve gavur dinlesin...
  Cevapla
 • meltim 7 ay önce Şikayet Et
  abd ihamızı düşürmüş
  Cevapla
 • HSYN 7 ay önce Şikayet Et
  Bunların meclisteki uzantılarınada gerekli dersler verilmeli, hadleri bildirilmeli.
  Cevapla
 • maho 7 ay önce Şikayet Et
  anayasa mahkemesi engelliyor onların partilerini kapatılmasını acile yeni anayasa çıkarılmalı gerekşirse referandum yapılmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Refah'taki katliama ABD imzası!
Son 20 yıla damga vuran dev finaller! Değişmeyen tek kural var