Son Dakika... Erdoğan ilk kez konuştu: Fenomenler ve fon vurgunu açıklaması!

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, kara para aklamayla gündeme gelen fenomenler ve fon vurgununa ilişkin, "Devlet tabii ki bunların peşindedir ve oyunları bozmaktadır. Halkımız çok dikkatli olmalıdır." dedi.

GİRİŞ 02.12.2023 13:00 GÜNCELLEME 02.12.2023 13:47
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 28'inci Taraflar Konferansı (COP28) kapsamında Duabi'de düzenlenen Dünya İklim Eylemi Zirvesi dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı.

Başkan Erdoğan, kara para aklama, vergi kaçırma ile gündeme gelen sosyal medya fenomenleri ve 'Fatih Terim Fonu' olarak son günlerin en çok konuşulan saadet zinciri dolandırıcılığına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"DEVLET BUNLARIN PEŞİNDEDİR"

"Türkiye hukuk devletidir ve kim hukuksuzluk yapıyor ise cezasını çeker." diyen Erdoğan, "Konu yargıdadır ve yargı bununla ilgili gerekli araştırmasını yapmaktadır. Vatandaşlarımızın kolay para vaadiyle, kısa zamanda yüksek kar sunan dolandırıcıların türlü tuzaklarına düşmemelidir. Devlet tabii ki bunların peşindedir ve oyunları bozmaktadır. Ancak bu illegal fon vaatlerine, yasal olmayan yollarla elde edileceği söylenen karlara karşı halkımız çok dikkatli olmalıdır." açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu konularla ilgili kararlar inanıyorum ki yargı tarafından en ideal şekilde verilecektir. Buradan sakınma diye bir şey söz konusu değil. Bu olayda adı geçen şüphelilerle ilgili araştırmalar devam ediyor. Futbolcu arkadaşlarla ilgili de aynı şekilde süreç devam ediyor. Bankanın en üst düzey yöneticileri ile ilgili de şu anda bütün soruşturmalar devam ediyor. Öyle zannediyorum ki kısa zamanda burada da inşallah neticeleri alacağız." dedi.

KAYNAK: HABER7
Ömer Aktaş Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ömer Aktaş

Editör Hakkında

1991 yılında Bayburt’ta doğdu. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Anadolu Ajansı'nda stajını yaptı. Yeni Şafak ve Akşam Gazetesi'nde çalıştı. Nisan 2021'den bu yana Haber7.com'da ‘Gündem Editörü’ olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 5
 • Mehmet 7 ay önce Şikayet Et
  Nedemiş atalarımız ekmek az köfte çoksa o etin kalitesini düşün bunlar hep kolay para kazanma fırsatıçılığı yüzünden
  Cevapla
 • Misafir 7 ay önce Şikayet Et
  Türkiye "toplum malı ateşten gömlek " diyen bir ahlaktan "devlet malı deniz yemeyen domuz"anlayışına gelmiş... eğitim sistemindeki eksikleri gözden geçirmek gerekir. ahlak kul hakkı işlenmesi gerekir
  Cevapla
 • BUNYAMIN 7 ay önce Şikayet Et
  halk neden çok dikkatli olsun reisim devlet bunlara karşı acımasız tam görevini yapsın bunlar değil aklından geçirmeyi hayal bile edemesinler ki halkda bilsin bu ülkede haksız kazanç dolandırıcılık hırsızlık olamaz
  Cevapla
 • Qwerty 7 ay önce Şikayet Et
  Peki! Bu saf görünen uyanıklara, para kaptırdıkları için ceza yerine ne verilecek acaba. Vergisiz kazanç elde etmenin suçu yok Sanırım. Foncularrrrrr gelin ülkemize. Davet var sizlere
  Cevapla
 • ümit 7 ay önce Şikayet Et
  bu ülkede devlet, sende çok para var nereden geliyor bu değirmenin suyu demediği sürece bunları görmeye devam edeceğiz.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD Kongresinin alkışladığı Netanyahu ABD halkına hakaret etti: Ahmaklar!
Rusya, Ukrayna'nın komuta merkezini vurdu! Flaş 'İskender' detayı