Türkiye'nin konuştuğu ceset olaylarıyla ilgili Antalya Valiliği'nden açıklama geldi

Antalya ve tüm Türkiye'nin konuştuğu sahile vuran ceset olaylarıyla ilgili Antalya Valiliği'nden açıklama geldi.

GİRİŞ 21.01.2024 19:13 GÜNCELLEME 22.01.2024 10:42
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Son dakika ceset haberleri: Valilikten yapılan açıklamada, Antalya kıyılarında bulunan cansız bedenlerle ilgili olay yeri inceleme ekiplerince çalışma yapıldığı belirtildi.

'NİHAİ SONUÇ ADLİ TIP İNCELEMESİ SONUCU ORTAYA ÇIKACAKTIR'

Cesetlerden birinin bir süre önce kaybolan M.Ş.E'ye ait olduğunun değerlendirildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Nihai sonuç adli tıp incelemesi sonucu ortaya çıkacaktır. Diğer 5 cansız bedene ait ayakkabı ve kıyafetlerin üretim yerinin Suriye olduğu belirlenmiştir. Lübnan'ın Ankara Büyükelçiliği tarafından 11 Aralık 2023'te Lübnan ile Suriye arasındaki sahil bölgesinden yaklaşık 90 kişiyi taşıyan bir teknenin Kıbrıs'a doğru hareket ettiği, saatler sonra tekneyle bağlantının kesildiği ve müteakiben teknenin kaybolduğu bildirilmiştir. Son bir haftalık meteorolojik kayıtlar incelendiğinde, hakim rüzgarın güney ve dalganın güney doğu yönünden geldiği tespit edilmiş olup, muhtemel teknenin batması sonucunda bahse konu cansız bedenlerin akıntı, rüzgar ve dalga sebebiyle ilimizin kıyı hatlarına sürüklenebileceği ihtimali değerlendirilmektedir. 2023-2024 yıllarında Antalya ilinde herhangi bir düzensiz göçmen grubuna ilişkin intikal etmiş bir kaza, olay veya kayıp bildirimi bulunmamaktadır."

Açıklamada, denizlerde ve kıyılarda meydana gelen şüpheli ölüm olaylarına ilişkin kolluk birimleri ve Cumhuriyet savcılıklarıyla koordineli bir şekilde çalışmalara devam edildiği aktarıldı.

Muhammet Arif Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul'un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com'da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.
YORUMLAR 11
 • Gakko 6 ay önce Şikayet Et
  Adli tipa kaldıysa işler yaş
  Cevapla
 • insanlık 6 ay önce Şikayet Et
  Kafirin zulmü her yerde devam ediyor. Bu insanların vücutları incelenmeli organları ne durumda tespit edilmelidir.
  Cevapla
 • Şahin 6 ay önce Şikayet Et
  Millet kötü senaryo diyecek ama Filistinlilerin amerikan gemilerinde İngiliz gemilerinde yapılan organ nakli ve parçalanan cenazeleri olduğuna kimse inanmaz ama ben inanıyorum Allah kafirlerin belasını versin
  Cevapla
 • Misafir 6 ay önce Şikayet Et
  Antalya sahillerinde mobese yok mu nerde belediye
  Cevapla
 • Ottomans 6 ay önce Şikayet Et
  Orasi chp her turlu dalavere olur
  Cevapla
 • Baha 6 ay önce Şikayet Et
  Gerçek manada ne insanlık kaldı ne Müslümanlık. Ne kadar sıradan bir hal aldı her şey! Gazzede Müslümanlar parça parça ediliyor, tecavüze uğruyor Müslüman kadınlar kizlar, organları çalınıyor her türlü hakaret ediliyor ama herkes günlük hayatında. Arakan, Türkistan, yemen Libya ve hadasi her yerde Müslüman kanı canı malı hiç sayılıyor ve uyuyoruz. Yazıklar olsun bize
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail’in Hudeyde Saldırısı ve Hatırlattıkları
Başkan Erdoğan'dan Erzurum ve Hatay mesajı