İki suç örgütü çökertildi! Çok sayıda gözaltı

Kafes-38 operasyonu kapsamında Balıkesir'de elebaşılığını Cengiz Güven'in, Tekirdağ'da ise elebaşılığını Nevzat Halitoğlu'nun yaptığı 2 organize suç örgütü çökertildi.

GİRİŞ 10.02.2024 08:12 GÜNCELLEME 10.02.2024 08:56
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Kafes-38 operasyonu kapsamında Balıkesir'de elebaşılığını Cengiz Güven'in, Tekirdağ'da ise elebaşılığını Nevzat Halitoğlu'nun yaptığı 2 organize suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya konuyla ilgili bir açıklama yaptı:

16 KİŞİ YAKALANDI

4 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Operasyonlarda Örgüt Elebaşıları ile birlikte 16 şüpheli yakalandı.

Organize Suç Örgütlerinin Hiçbiri Yüce Türk Adaletinden Kaçamayacak. Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız aralıksız devam edecek.

ÇOK SAYIDA SUÇ KAYDI

♦ Cumhuriyet Başsavcılıkları ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde Balıkesir, Burdur, Manisa ve Tekirdağ İl Jandarma Komutanlıklarınca; “Tefecilik, Yağma, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçlarına yönelik gerçekleştirilen takipli KOM faaliyeti sonucu şüphelilerin;
♦ Ekonomik yönden sıkıntıya düşen vatandaşlara faizle borç para verdikleri,
♦ Borcun vadesi geldiğinde faiz artırarak değerinin çok üzerinde para istedikleri,
♦ Borcunu ödeyemeyen vatandaşların araç, dükkân, tarla ve evlerine; tehdit, baskı ve şiddet uygulayarak el koydukları,
♦ Varlıklı ve zengin iş adamlarını hedef alarak zorla alıkoydukları,
♦ Alıkoydukları mağdurları serbest bırakmak için ailelerinden ve tanıdıklarından yüksek meblağlı fidye istedikleri,
♦ Ayrıca uyuşturucu imal ve ticareti ile silah ve mühimmat kaçakçılığı yaptıkları tespit edildi.

MALVARLIKLARINA EL KONULDU

Suçtan elde edildiği değerlendirilen 58 Milyon TL değerindeki malvarlığına tedbir kararı uygulanmasına yönelik çalışma başlatıldı.

Operasyonlar neticesinde;
♦ 312 adet senet ve 5 adet çek,
♦ Muhtelif miktarda uyuşturucu madde ve
♦ Çok miktarda para, tapu, silah ve mühimmata el konuldu.

ÖzgürBayrak Haber7.com - Editor
Haber 7 - ÖzgürBayrak

Editör Hakkında

Ankara'da doğan Özgür Bayrak, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi "Gazetecilik" bölümünden mezun oldu. Üniversite döneminde çeşitli yerel gazetelerde muhabir ve editör olarak görev aldı. Star.com'da internet editörü olarak stajını tamamladıktan sonra Medya Takip Merkezi'nde 3 yıl boyunca Gündem, Siyaset, Spor, Ekonomi kategorilerinde haber ve SEO içerikleriyle birlikte galeri ve video hazırladı. 2019'un Şubat ayından bu yana ise Haber7.com'da Gündem Editörü olarak habercilik kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 42
 • Okur 3 ay önce Şikayet Et
  Harama alışmış boğaz alınteriyle doymaz, harama alışmış el alınterine çalışmaz. Haramzade kapısına gidenin de haramdan nemalandığı belli.
  Cevapla
 • Vatandaş... 3 ay önce Şikayet Et
  Özellikle suç örgütü liderlerine ağır cezalar verilmedikçe, bunların kıçındaki donlarına kadar el konulmadıkça başarılı olunamaz, bu operasyonlar sadece ve sadece pansuman mahiyetinde, ayrıca tv ekranlarında mafyacılık oynatan kanallarada bi zahmet dur deyin , sokaklar çetelerle doldu, ülke yaşanmaz hale geldi.
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  anayasa hak ihlali yapıldı diyip geri bırakır veya hapishaneler çok doldu diyip iyi hal indiriminden yararlanılır geri serbest bırakırlar.
  Cevapla
 • Vatan sevgisi 3 ay önce Şikayet Et
  Bakanım sen bitanesin
  Cevapla
 • Siverekli 3 ay önce Şikayet Et
  Ankara'da Bucak aşiretinin adamlarına ne zaman sıra gelecek, adamlar aşiretin adını kullanarak çek senet tahsilat işleri yapıyorlar, ben hemşehrileri olarak bu adamlardan utanıyorum, Ağa Bucak isimli kişi hala millete devlete aşiretini kullanarak racon kesiyor, insanları tehdit ediyorlar devlet bizim arkamızda diyorlar, kişiler korkusundan açıktan şikayetçi olamıyor lütfen bu asalaklarla
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Reisi'yi taşıyan helikopter transponder'ı kapalı mı uçuş yaptı?
Reisi'nin yerine geçen isim belli oldu: 50 gün içinde seçime gidilecek