Kurum'dan Ekrem İmamoğlu'nun 'davet' açıklamasına yanıt: Hayali davetler yapıyor

Cumhur İttifakı İBB adayı Murat Kurum, CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından açılışa davet edildiğine yönelik sözlerine yanıt vererek gerçeği ortaya çıkardı.

GİRİŞ 24.02.2024 14:25 GÜNCELLEME 24.02.2024 16:52
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

Yerel seçimlere az bir süre kalmışken İstanbul'da Cumhur İttifakı İBB Başkan adayı Murat Kurum'un vatandaşla buluşmaları devam ediyor. Kurum, Sivaslılarla gerçekleştirdiği buluşmanın sonrasında gazetecilere açıklama yaparak CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun algı oyununu bozdu. 

İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Sancaktepe'de düzenlenen Sivaslılar Buluşmasına katıldı.

Program sonrasında bir basın mensubunun İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 'İlk kez Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı tarafından davet edildim' söylemi üzerine yöneltilen soruya Kurum, “Biz Ulaştırma Bakanlığımızın yaptığı metro açılışına gideceğiz. Başkan İstanbul’da yaşamadığı için kendi kendine hayali davetler yapıyor. Ben dün Ulaştırma Bakanımız ile beraberdim. Kendisine herhangi bir davet yapılmamış” şeklinde cevap verdi.

"İMAMOĞLU KANDİL İTTİFAKI'NIN ADAYIDIR"

Kirli pazarlıkların farkında olduklarını ifade eden Kurum, “İttifakı her yerde görüyoruz. Meclis üyelerinin dağıtıldığı, başkanların pazarlık konusu edildiği bir ittifak ile karşı karşıyayız. Burada işarette Kandil’den gelmiştir. O yüzden adı kent uzlaşısı değil Kandil uzlaşısıdır. Bu ittifakı gizlemek adına da bir çaba içerisindeler ama milletimiz her şeyi görüyor. Dün Sancaktepe’de yapmış oldukları organizasyonda da 2 partinin de bayraklarının sallandığını net bir şekilde görüyoruz. Gizlemeye çalıştıkları ittifak açık olarak net bir şekilde ortadadır. Daha önce DEM’den bir aday çıkacaktı. Daha sonra Kandil’den gelen talimat ile birlikte o aday geri çekildi. Ardından ismine kent uzlaşısı dedikleri ve ittifakı bölücü terör örgütü liderlerinden olan birisinin talimatı ile ittifakın işaret edildiğini tüm Türkiye, tüm dünya duydu. Bu ittifak yaptıkları gerçek bir ittifaktır. İmamoğlu, kandil uzlaşısının adayıdır. Bu ittifakın adı da Kandil İttifakıdır” açıklamasında bulundu.

"MASKENİZ DÜŞTÜ"

İmamoğlu’nun her söyleminin iş yapma biçiminin bu anlayış olduğu için söyleyecekleri de bir şey olmadığını kaydeden Kurum, “İstanbul’a, Sancaktepe’ye bir eser mi yaptınız, İstanbul’a bir hizmet mi getirdiniz ki söyleyeceksiniz. Söyleyebileceğiniz hiçbir şey olmadığı için ancak bahaneler, iftiralar, dedikodular ve farklı gündemler ile İstanbul’u 5 yıl meşgul ettiniz. Maskeniz düştü. İstanbullular gördü. CHP’yi birbirine kattınız, İstanbul’a hizmet etmediniz. İstanbul’un kaynaklarını kendi ikbaliniz için harcadınız. Bölme ve parçalama konusunda gerçekten yetkinsiniz. Ama biz İstanbul’u kimseye parçalatmayacağız. Kimseye böldürmeyeceğiz. Kimseye de bunu yapması konusunda müsaade etmeyeceğiz. Geçmişte Gazi Mustafa Kemal Atatürk böyle yaptı. Bizim 22 yılda yapmış olduğumuz hizmet siyasetinde önümüze çıkan her engelde her kargaşada liderimiz Cumhurbaşkanımız böyle yaptı. 31 Mart’ta da milletimiz Kandil İttifakına, Kandil uzlaşısına, adı her neyse o kirli ittifaka gereken cevabı sandıkta verecektir” şeklinde konuştu.

"DAVET EDİLDİM, EDİLMEDİM SİYASETİ YAPIYOR"

Basın mensubunun İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun "İlk kez Sirkeci - Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı tarafından davet edildim" söylemi hakkında yöneltilen sorusu üzerine Kurum, “Biz Ulaştırma Bakanlığımızın yaptığı metro açılışına gideceğiz. Başkan İstanbul’da yaşamadığı için kendi kendine hayali davetler yapıyor. Ben dün Ulaştırma Bakanımız ile beraberdim. Kendisine herhangi bir davet yapılmamış. 5 yılda yeni mi aklı başına gelmiş. 5 yıldır hiçbir protokole uymayan ve bu manada İstanbul’un hizmetlerinden mutlu olamayan bir belediye başkanından bahsediyoruz. Bugün kalkmış ne hikmetse yeni bir polemik ve plan peşinde. Oradaki gündemi değiştirme peşinde. Davet edildim, edilmedim. Yani davet edilsen ne olur edilmesen ne olur. Sen 5 yıldır zaten İstanbul’u üzdün, İstanbul için hiçbir yatırımı yapmadın. Şimdi kalkmış davet edildim, edilmedim siyaseti yapıyorsun. Seni hepimiz öğrendik. Ne yapmaya çalıştığını da biliyoruz. Ajanslar üzerinden siyasi tezgahlar ve senaryolar üzerinden İstanbulluları aldatmaya kalkmasınlar. Bir hizmetiniz varsa onu göğsünüzü gere gere anlatabilirsiniz. Biz gittiğimiz her yerde eserlerimizden, hizmetlerimizden bahsediyoruz. Sivaslılar ile beraber olduk, Sivas’taki eserlerimizden bahsediyoruz. Sancaktepe’ye geldik. Sancaktepe’ye 5 yılda bizim yaptığımız İstanbul Büykşehir Belediyesinin yaptığının kat ve kat fazlasıdır. Tarlada iziniz yok, aynaya dönüp bakın. Aynaya dönüp baktığınız da İstanbul’a bir hizmet etmediğinizi göreceksiniz. Böyle polemikler sizi bir yere götürmedi, götürmeyecek. O polemiklerin cevabını da 31 Martta Başkan alacak. Biz metro açılışında milletimizin mutluğuna şahit olacağız. Çünkü orada alın terimiz, emeğimiz, mücadelemiz var. İstanbulluların geleceğine ilişkin bir hayalimiz var. Ve o hayali gerçekleştirmişiz. Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle de orada olacağız” dedi.

"GEREKSİZ POLEMİKLER YERİNE HAFRİYAT DÖKTÜKLERİ METRO TÜNELLERİNİ AÇSIN"

Kurum, İmamoğlu'nun 'davet' açıklamalarına gösterdiği tepkinin ardından “Ekrem Bey’e tavsiyemiz, davet edilmediği metro açılışına gideceğine gelip Sancaktepe’de hafriyat döktüğü metronun ihalesini yapsın. Burada törenini yapsın biz de gelelim. Sancaktepe belediye başkanımız da gelsin. Gereksiz polemiklere gireceğine o hafriyat döktükleri metro tünellerini açsınlar. Karayolu tünellerini açsınlar” ifadelerini kullanarak göreve davet etti.

KAYNAK: İHA
Kadriye Ebrar Etirli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Kadriye Ebrar Etirli

Editör Hakkında

2000 yılında İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik' bölümünde henüz okurken HaberAnkara ve AnkaraMasası'nda çalıştı. 2022 yılındaki mezuniyetinin ardından Beyaz TV'de 'Haber Editörü' pozisyonunda görev aldı. 2024 yılının Şubat ayından itibaren Haber7'deki Gündem Editörü kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 32
 • Adil 1 ay önce Şikayet Et
  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM RABBİMİZ ALLAHTIR ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHIM kainattaki zerrelerin adedi kadar YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA YARDIM ET YALVARIYORUM ALLAHIM MASUMLARA
  Cevapla
 • AYaz 1 ay önce Şikayet Et
  Bu adam Harbi geliyor İstanbul sahibine kavuşdu
  Cevapla
 • İzmirli 1 ay önce Şikayet Et
  Yalancının mumu yatsıya kadar da yanmıyor...
  Cevapla
 • Önce Vatan 1 ay önce Şikayet Et
  Bende Ak Partiliyim,şahsi görüşüm, insanlarımızı ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, birliğimiz ve beraberliğimiz için etik olan davranış, İstanbul gibi bir ilin belediye başkanını davet etmektir ve bunun kazananı kesinlikle Ak Parti olacaktır. Çocuklaşmayı bırakalım artık, önceliğimiz bir an önce mültecilerin geri gönderilmesi olsun. Yeter
  Cevapla
 • Önce Vatan 1 ay önce Şikayet Et
  Vatanımız için her zaman birlik ve beraberlikten yana olalım, ama cahiller benim dediklerimi anlamazlar ki, ne diyeyim.
  Cevapla
 • Trakyalı 1 ay önce Şikayet Et
  Bu Ekrem denilen şahıs zaten İstanbula yapılan hizmetlere karşı çıkıp engelleyen birisi kendisi beceriksiz bir iş bilmez başkalarının yaptıkları hizmetlere de engel olan biri sen ne anlatıyon güzelim İstanbul bunun yüzünden beş yılını kaybetti...
  Cevapla
 • Arif kabaçali 1 ay önce Şikayet Et
  Boş yapma kürt kimliği altındaki ermenileri Laz kimliği altındaki ruhları jön Türk kimliği altındaki yahudileri bundan gönderin biz onlarla iyi geçiririz emin ol sizden gecindigimizden daha iyi geçiniriz
  Cevapla
 • harbi fenerli 1 ay önce Şikayet Et
  bizde önce vatan diyoruz. kandil(pkk) ittifakının adayı olan kişiyi neden çağırsınlar.. ancak trol kokuyorsun sen...
  Cevapla
 • İbrahim 1 ay önce Şikayet Et
  Allahını kurban senin sayın başbakanım sonuna kadar murat kurum Allahını izniyle
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun işgalci İsrail'i hedef aldı
Mavi Balina’dan sonra ‘SimSimi’ tehlikesi! Hedefinde çocuklar var…