Fon vurgununda yeni gelişme! Fatih Terim'e yakın 5 isme şok

Futboldaki fon vurgununda Denizbank, Fatih Terim’in aile dostu olduğu söylenen Nur Erkasap, eski futbolcu Selçuk İnan, eski kulüp tercümanı Musa Mert Çetin, iş insanı Mert Zeydanlı hakkında suç duyurusunda bulundu.

GİRİŞ 08.03.2024 10:27 GÜNCELLEME 08.03.2024 10:28
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Fatih Terim Fonu olarak da bilinen futbolda fon vurgunu davasında yeni bir gelişme daha yaşandı. Banka Şube Müdürü Seçil Erzan ve altı kişinin dördüncü kez hakim karşısına çıkacağı dava öncesinde Denizbank’tan hamle geldi.

TV100’deki habere göre; banka, eski kulüp tercümanı Musa Mert Çetin, eski futbolcu Selçuk İnan, iş insanı Mert Zeydanlı, Fatih Terim’in aile dostu Nur Erkasap ve Avukat Rezan Epözdemir hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına ayrı ayrı suç duyurusunda bulundu.

Bu kişilerin Seçil Erzan ile ortak hareket etmesi iddia edildi. Kişilerin hakkındaki suçlamalar ise, özel belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık ve görevi kötüye kullanma.

DİLEKÇELERDE FARKLI İDDİALARA YER VERİLDİ

Banka avukatları ayrı ayrı hazırladıkları dilekçede bu kişiler hakkında farklı iddialara yer verdi. Banka Avukat Rezzan Epözdemir’in sahte olduğunu bildiği belgelere dayanarak vekil sıfatıyla tüketici mahkemesine başvurduğunu savundu. Dilekçede, Epözdemir’in banka aleyhine ihtiyati haciz talebinde bulunduğuna ve Selçuk İnan yönünde karar aldırdığına işaret edildi.

Örneklere yer verilen dilekçede, Avukat Epözdemir’in sahte olduğunu bildiği belgelerle hareket ettiği iddia edildi. Dilekçede bununla ilgili belgelere de yer verildi.

Fatih Terim’in aile dostu Nur Erkasap ile ilgili dilekçede ise, iş insanı Mert Zeydanlı’nın Seçil Erzan’a para vermeden önce Erkasap’ı aradığına yer verildi. Erkasapın Fatih Terim’in ailesi ile birlikte bu sistemin içinde olduklarını teyit etmesi üzerine Erzan’a 4 kez para verdiği ve bunların ikisinde Erkasap’ın da yanlarında bulunduğu senete imza attığı belirtildi.

Dilekçede Galatasaray’ın kalecisi Fernando Muslera’ya ödeme yapılmaması üzerine Erkasap’ın endişelendiği de iddia edildi.

İşte dilekçede yer alan Seçil Erzan’ın yazışmaları:

Seçil Erzan: Tamam haber edersin bana, hoca anlayacak aklım çıktı

Nur Erkasap: Yok yok, herif çok uyanık bence, sormadığı soru kalmadı

Seçil Erzan: Patlatır bizi

Nur Erkasap: Büyük ihtimalle vermeyecek

Seçil Erzan: Kalmadı artık kurşunumuz sanırım

Nur Erkasap: Aynen maalesef

Seçil Erzan: Saçma bir şey oldu

Nur Erkasap: Ft de de iş yok

Tercüman Musa Mert Çetin  ile ilgili dilekçede ise, Çetin’in Seçil Erzan tarafından kurulan sistemin banka ile ilgisi olmadığını açıkça bildiği ve bu sebeple Erzan ile şube dışında görüşmeye özen gösterdiği kaydedildi.

Erzan ve Çetin’in, Muslera’yı kurulan sisteme para vermeye ikna etmek için izlenecek yolu mesajlaşarak belirledikleri öne sürüldü. İkili arasındaki mesajlaşmalara yer verildi.

Musa Mert Çetin: Seço ne haber?

Seçil Erzan: İyiyim, canım sen?

Musa Mert Çetin: Çoook iyiyim, Muslera ok

Seçil Erzan: Ya süpersin, ne kadar? sabah erkenden giriş yapmam gerekiyor, diğerini de yapalım onda çok var.

Seçil Erzan: Mertom yarın muslera’yı alıp gelsene, kâğıt vereyim hem.

Musa Mert Çetin: Eve dimi canım?

Seçil Erzan: Akşam eve gelin isterseniz ya da yarın bilemedim konuşalım senle.

Musa Mert Çetin: Yarın güzelce anlatırız, bide hocayı patlattık mı efsaneee.

KAYNAK: TV100
Ahmet Aydemir Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ahmet Aydemir

Editör Hakkında

İstanbul'da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Büyükçekmece'de tamamladı. İstanbul Üniversitesi, 'Gazetecilik’ bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe ilk adımını 2014'te attı. Profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere gündem, dünya, ekonomi ve spor kategorilerinde birçok haber hazırladı. Ahmet Aydemir, meslek hayatını Haber7.com'da aktif olarak sürdürüyor.
YORUMLAR 42
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  vergi kaçakçılığı haksız kazanç Maliyenerdesin. Garip biri olsaydı çoktan cokmuslerdi
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  birakin bu ufakları basini bakin adam milleti soydu kim bu olayın başındaki isim onu bulun yoksa hikaye
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Fenerli olsalar hapistelerdi.
  Cevapla
 • EMEKÇİ 2 ay önce Şikayet Et
  Anlaşılana göre Bunların hepsi işin içinde Vergisiz kazanç Devleti soymuşlar Bence hepsi yargılanmalı gerekli cezaları olmalılar
  Cevapla
 • Mustafa 2 ay önce Şikayet Et
  Bunların neden hepsi GS'liler?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den İran'a yardım
Hayalet uçak ANKA-3 yenilendi! İşte son hali...