Diyarbakır'da hastane binasında başıboş köpekler için barınak iddiasına yalanlama

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğünce, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi yerleşkesinde veya binasında hayvanların barınması ile ilgili izin verildiği ve bir barınak oluşturulduğu yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Diyarbakır'da hastane binasında başıboş köpekler için barınak iddiasına yalanlama
Diyarbakır'da hastane binasında başıboş köpekler için barınak iddiasına yalanlama
GİRİŞ 17.04.2024 14:03 GÜNCELLEME 17.04.2024 14:29
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, hastane ve çalışanları hakkında bazı sosyal medya platformlarında paylaşılan video ve yazışmaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Vatandaşların Kedi Eros kadar değeri yok mu? 12 günde korkunç bilanço!Vatandaşların Kedi Eros kadar değeri yok mu? 12 günde korkunç bilanço!

Başıboş köpek sürüsü dehşet saçtı: Baba ölümden döndü, oğlu son anda kurtuldu!Başıboş köpek sürüsü dehşet saçtı: Baba ölümden döndü, oğlu son anda kurtuldu!

Başıboş köpek dehşeti devam ediyor! Yaşlı kadın tanınmaz hale geldi...Başıboş köpek dehşeti devam ediyor! Yaşlı kadın tanınmaz hale geldi...

Hastanenin önceliğinin hasta güvenliğini sağlamak olduğu aktarılan açıklamada, bunun için en önemli hususlardan birinin de hijyen kurallarına uyulması ve bu alanda sıkı denetimlerin yapılması olduğu vurgulandı.

"BAKANLIK DEVREYE GİRDİ, SORUŞTURMA AÇILDI" YALANI

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Hastane çevresinde bulunan kedi, köpek gibi hayvanların özellikle hastane acil servis, yatan hasta servisleri ve ayaktan hasta birimlerine girişi, hasta sağlığını tehlikeye atacağından engellenmektedir. Aksi bir durum söz konusu değildir. Ayrıca hastanemiz Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Şafak Kaya, Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı olarak görevine devam etmekte olup hakkında başlatılmış herhangi bir soruşturma da bulunmamaktadır. Hayvanların hastane yerleşkesinde veya binasında barınması ile ilgili izin verildiği ve bir barınak oluşturulduğu yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu hususta hastane enfeksiyonlarını önleme koşullarının gerektiği tüm tıbbi tedbirler alınmaktadır. Ayrıca konu ile ilgili Bakanlıktan herhangi bir yetkili tarafından farklı bir talimat verilmesi de söz konusu değildir."

Başıboş köpek terörü devam ediyor! Dün 57 bugün de 30 küçükbaş hayvan telef olduBaşıboş köpek terörü devam ediyor! Dün 57 bugün de 30 küçükbaş hayvan telef oldu

Başıboş köpek bir günde 8 kişiyi ısırdıBaşıboş köpek bir günde 8 kişiyi ısırdı

Konya'da başıboş köpek çocuğa saldırdı! İşte o anlarKonya'da başıboş köpek çocuğa saldırdı! İşte o anlar

 

 

KAYNAK: AA
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız

Editör Hakkında

1981 yılında Isparta'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar'da, lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde, yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi'nde tamamladı. Üniversitenin ardından bir süre özel sektörde araştırmacı, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) farklı iştiraklerinde İngilizce öğretmeni, sosyolog ve idareci olarak çalıştı. İnternet haberciliğine ilk adımını 2015 yılında Türk Medya’da attı. 2020’de Haber7’de gece editörlüğüne başladı. Halen Haber7.com’da haber şefi olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 22
 • Furkan 2 ay önce Şikayet Et
  Bu yalan ve iftiraların yaptırımı olmadığı müddetçe insanlar kandırılmaya ve hükümet aleyhine tavır koymaya devam edecek.
  Cevapla
 • ceza ceza ceza 2 ay önce Şikayet Et
  yalanı söyleyenlerle ilgili ne yapıldı, onu duymak istiyoruz.
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Bence bu sosyal medyadan bu yalanları yayanlara para ve hapis cezası verilmeli ve bir telefon Hattı bir daha edinememeli yüz tanıma ve göz gibi internet bir fotoğraf bile koyamayacak duruma getireceksin bunları
  Cevapla
 • net 2 ay önce Şikayet Et
  bilkent şehir hastanesinin bahçesinde de dolaşıyor köpekler kimse birşey yapmıyor. toplatılması lazım.
  Cevapla
 • Aslı 1 ay önce Şikayet Et
  Sapıkları pedofili zoofilileri önce taplatin ve çip takdirin zavallı masum sessiz kullardan çekin o pis ellerinizi rahat bırakın yeter ya vicdansızlık kanınıza işlemiş İNSAN olun İNSAN
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Sosyal Medyadan alçakca yalan ve iftira atmak bu kadar kolay olmamalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Havalimanında başıboş köpek paniği! Uçak aniden durmak zorunda kaldı
Bodrum'a 1 milyon kişi akın etti ama alarm veriyor!