Dışişleri Bakanı Hakan Fidan İranlı mevkidaşıyla görüştü

Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İranlı mevkidaşı Hüseyin Emirabdullahiyan ile telefonda görüştü. Görüşmede bölgedeki son gelişmeler ele alındı.

GİRİŞ 19.04.2024 15:50 GÜNCELLEME 19.04.2024 17:16
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

SON DAKİKA HABERİ... Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İsrail'in İran'a saldırdığı iddialarının ardından karşı tarafın talebi üzerine İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile telefonda görüştü.

Başkan Erdoğan'dan İsrail-İran açıklaması: İki taraf da farklı şeyler söylüyorBaşkan Erdoğan'dan İsrail-İran açıklaması: İki taraf da farklı şeyler söylüyor

İsrail İran'a saldırdı! Türkiye'den son dakika açıklamasıİsrail İran'a saldırdı! Türkiye'den son dakika açıklaması

SALDIRI SONRAI İLK TEMAS

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre Bakan Fidan, karşı tarafın talebi üzerine İranlı mevkidaşı Abdullahiyan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede bölgedeki son gelişmeler ele alındı.

GECE SAATLERİNDE BOMBA SESLERİ DUYULDU

İsrail ile İran arasındaki restleşmeler devam ederken gece saatlerinde Tel Aviv, İran'ın İshafan kentini hedef aldı. İlk olarak Amerikan ABC News kanalının ABD'li bir yetkiliye dayandırarak verdiği İsrail'in İran'a yönelik saldırı haberi, daha sonra CBS News ve CNN tarafından da takipçilerine aktarıldı.

1 Nisan'da İsrail'in İran'ın Şam Konsolosluğu'na saldırması ve 7 komutanın öldürülmesinin ardından gerginleşen İsrail-İran ilişkileri, 13 Nisan'da İran'ın İsrail'e drone ve füze saldırısıyla iki tarafın birbirini doğrudan hedef aldığı bir sürece evrildi. İsrail'in İran'a misilleme saldırısını yapıp yapmayacağı veya ne zaman yapacağı konusunda tartışmalar devam ederken; gece saatlerinde İsfahan'da bomba sesleri yükseldi.  

SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİREN İSRAİL Mİ?

Askeri kaynaklarından alınan bilgiye göre İran'da patlama seslerinin duyulmasının ardından bölgede tüm uçuşlar askıya alınmıştı.

Tüm bu gelişmelerden ardında ise İran'daki bomba seslerinin ardındaki ismin İsrail olup olmadığı tartışılıyor. 

KAYNAK: AA
Kadriye Ebrar Etirli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Kadriye Ebrar Etirli

Editör Hakkında

2000 yılında İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik' bölümünde henüz okurken HaberAnkara ve AnkaraMasası'nda çalıştı. 2022 yılındaki mezuniyetinin ardından Beyaz TV'de 'Haber Editörü' pozisyonunda görev aldı. 2024 yılının Şubat ayından itibaren Haber7'deki Gündem Editörü kariyerine devam etmektedir.
YORUMLAR 22
 • Das 1 ay önce Şikayet Et
  Telefonla görüsülmemeli herkes dinliyor
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 1 ay önce Şikayet Et
  PEYGAMBERİMİZİN VEDA HUTBESİNDE : Müminler! "Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz. MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN KARDEŞİDİR. Sakin benden sonra BİRBİRİNİZİN BOYNUNU VURMAYINIZ! Bu vasiyetimi burada bulunanlar bulunmayanlara ulaştırsın... OLABİLİR Kİ BURADA BULUNAN KİMSE, BUNLARI DAHA İYİ ANLAYAN BİRİSİNE ULAŞTIRMIŞ OLUR
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 1 ay önce Şikayet Et
  ABD'nin 1918 Vilson prensiplerindeki "Büyük Ermenistan ve Büyük Kürdistan" hayali ile İsrail'in Vadedilmiş topraklar planı örtüşmekte "İran ve TÜRKİYEDEN TOPRAK KOPARTILMASI" hedeflenmektedir. Tu kaka Şİİ İRAN veya "Güney Azerbaycanı alacaksınız elmaşekerine" kanılmayıp iki ülke sağlam durmalıdır. En azından Gazze /Filistin için
  Cevapla
 • Alper 1 ay önce Şikayet Et
  İran akıl almak için Türkiye ye danışıyor. Türkiye şu anda Batı ABD ve İsrail in oyunlarını bilen ve engelleyendir. insanlık şu an nefes alıyorsa Türkiye sayesindedir. İran av olmaktan sadece Türkiye sayesinde kurtulabilir bunu biliyorlar.
  Cevapla
 • Kamil 1 ay önce Şikayet Et
  Doğuya giden ve Hint Okyanusuna açılan tüm enerji ve ticaret koridorları bizim için önemlidir . Zengezur koridoru , Kalkınma Yolu Projesi ve buna ek olarak Türkiye - İran Basra limanları ve Güney Pars Doğalgaz Sahasından istifade edebiliriz . İsrail'in ABD'yi kışkırtarak , İran Ticaret ve Enerji Koridorunu kapatmasına engel olmalıyız .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyanın en güçlü hava kuvvetine sahip ülkeler açıklandı! Türkiye kaçıncı sırada?
Avrupa'nın en iyi takımları güncellendi: Türkiye'den de 2 takım var