Mahir Ünal "Fondaş medya Türkiye'nin özgüvenine saldırıyor"

Bayramın üçüncü gününde Kahramanmaraş'ın Elbistan, Afşin ve Göksun ilçelerinde vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Amerika’nın içeride fonladığı medya kuruluşlarının haberlerine dikkat çekti.

Mahir Ünal "Fondaş medya Türkiye'nin özgüvenine saldırıyor"
Mahir Ünal "Fondaş medya Türkiye'nin özgüvenine saldırıyor"
GİRİŞ 22.07.2021 20:28 GÜNCELLEME 22.07.2021 21:11
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Dün Amerikalı bir kuruluş Amerika’nın Türkiye’de fonladığı medya kuruluşlarını açıkladı. Amerika’nın içeride fonladığı 40 bin, 50 bin, 165 bin dolar destek sağladığı medya kuruluşları ne yapıyorlar? Türkiye’nin özgüvenine saldırıyorlar. Türkiye’nin yapabilme kapasitesine saldırıyorlar" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, bayramın üçüncü gününde Kahramanmaraş'ın Elbistan, Afşin ve Göksun ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Muhalefeti eleştiren Ünal, muhalefetin elinde yapım değil yıkım listesi olduğunu söyleyerek, “Bir ülkede muhalefet ne der? Sen duble yol yaptın ben daha iyisini yapacağım. Sen savunma sanayinde SİHA yaptın ben insansız uçak yapacağım. Sen doğu Akdeniz’de haklarımızı korudun ben doğalgaz çıkaracağım der. Peki, CHP’nin hiç bu güne kadar ya da diğer birbirine benzemezler ittifakından birinin bu güne kadar şunu yapacağız dediğini duydunuz mu? Ellerinde bir liste var; gelince Kanal İstanbul’u kaldıracağız, üçüncü hava alanını kaldıracağız, üçüncü köprüye gerek yok, Sabiha Gökçen’i niye yaptınız? Adamların elinde bir yapım listesi yok yıkım listesi var” dedi.

ABD'nin beslemeleri fonlanmaya devam ediyor!

"FONDAŞ MEDYA TÜRKİYE'NİN ÖZGÜVENİNE SALDIRIYOR"

Türkiye’ye Almanya’dan, Fransa’dan, İngiltere’den, Hollanda’dan bakıldığında büyük bölgesel güç görüldüğünü belirten AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Türkiye süper güç olamazmış. Türkiye bölgesel güç değilmiş. Bunu kimler söylüyor? Bunu Fondaş gazeteciler söylüyor. Dün Amerikalı bir kuruluş Amerika’nın Türkiye’de fonladığı medya kuruluşlarını açıkladı. Amerika’nın içeride fonladığı 40 bin, 50 bin, 165 bin dolar destek sağladığı medya kuruluşları ne yapıyorlar? Türkiye’nin özgüvenine saldırıyorlar. Türkiye’nin yapabilme kapasitesine saldırıyorlar. Silahlı insansız hava aracı yapıyoruz bir de bakıyoruz ki dalga geçmişler. İtibarsızlaştırmak için o drone onu markette de satıyorlar diyorlar. Doğalgaz buluyoruz ne olacak ki diyorlar. Bölgenin kaderini değiştiriyorsunuz, yüz yıl sonra kuzey Afrika’ya gidiyorsunuz, yüz yıl sonra Kafkaslara dönüyorsunuz, 30 yıldır Karabağ’da çözülmeyen sorunu çözüyorsunuz, Libya’da birçok ülkenin arkasında durduğu darbeci Hafter’i bertaraf ediyorsunuz, Doğu Akdeniz’de haklarınızı koruyorsunuz bunlar itibarsızlaştırmaya ve alay etmeye devam ediyorlar. Niye, çünkü fondaşlar. Çünkü bunun için fonlanıyorlar. Türkiye’nin gelişim yeteneğine saldırmak için, Türkiye’nin özgüvenine saldırmak için, Türkiye’nin yapabiliriz deme cesaretine saldırıyorlar. Ben Türkiye geleceğin süper gücüdür deyince çok rahatsız olmuşlar. Bir millet düşünün ki gece tankların, helikopterlerin ve mermilerin önüne çıplak göğsünü siper etsin, çıplak elleriyle devletini kurtarsın sabahleyin hiçbir şey olmamış gibi elini yüzünü yıkayıp işine gitsin” dedi.

Yüz binlerce dolarlık hibe aldılar! İşte Amerikan vakfından destek alan medya kuruluşları

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 21
 • Zafer 1 yıl önce Şikayet Et
  Yenimi ögrendiniz ağlaşmayin geregini yapin
  Cevapla
 • Manisalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence ABD nin içimizde ki uzantıları.bunada gazetecilik demiyorlar mı
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Dış besleme basın kadar icerde hükumet destekli beslen basinda çok tehlikeli her ikisinde doğru haber yapmaz kötü olanı iyi gösterir gerçeği gizler yolsuzlukları hırsızlıkları örter her şeyi güllük gülistanlık gösterir.özellikle iktidar güdümündeki basın çok tehlikelidir.hatta dış destekli başından daha tehlikelidir.
  Cevapla
 • #VATAN# 1 yıl önce Şikayet Et
  AMERİKANIN HİBE OLARAK VERDİĞİ PARALARLA SÖZDE SÖZDE GAZETECİLER ,AMERİKANIN TÜRKİYE'DEKİ CİA AJANLARIDIR BU GAZETECİLERE PARA VEREN AMERİKA YALAN HABERLER YAPTIRARAK TÜRKİYEYİ İÇ KARIŞIKLAĞA SÜRÜKLEMEK İSTEMEKTEDİR.BU PROVAKATOR SAHTE GAZETECİLER TUTUKLANARAK MEDYA KURULUŞLARI KAPATILMALIDIR.Nokta
  Cevapla
 • sorular sorular 1 yıl önce Şikayet Et
  Abd ve ab daha neler yapmıştır neler? Masak çaışanları bunları tesbit edebiliyorlar mı? Bu tesbit edilen Ajanları tesirsiz hale getirebiliyorlar mI? Ceza verilebilyor mu? Zühtünün ekibi bunları destekliyor mu?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Akşener: Ölünceye kadar şükran duyacağım, Kılıçdaroğlu'nu sülaleme vasiyet ettim
PKK'ya üst üste darbe: 10 terörist etkisiz hale getirildi