Menajerimi Ara dizisinden kanser olduğu için ayrılan oyuncunun yeni projesi belli oldu!

Menajerimi Ara dizisinden kanser olduğu için ayrılan oyuncunun yeni projesi belli oldu! Behzat Ç. dizisinde oynadığı karakterle herkes tarafından sevilen ünlü oyuncu Canan Ergüder belgesel sinema filmiyle setlere geri döndü. Ünlü isimin eşi Kenan Ece ile rol aldığı yapım takipçilerini şaşırttı. İşte Canan Ergüder'in yeni projesi!

Menajerimi Ara dizisinden kanser olduğu için ayrılan oyuncunun yeni projesi belli oldu!
Menajerimi Ara dizisinden kanser olduğu için ayrılan oyuncunun yeni projesi belli oldu!
GİRİŞ 10.09.2021 19:39 GÜNCELLEME 10.09.2021 19:39

Ünlü oyuncu Canan Ergüder yeniden setlere dönüş yaptı. Son olarak Menajerimi Ara dizisinde oynayan ve meme kanserine yakalandığını açıkladıktan sonra diziyi bırakan oyuncu yeni projesiyle hayranlarını şaşırttı. Ünlü isim Alzheimer Haftası'nda vizyona giren ‘Sadan Hanım’ belgesel sinema filminde eşi Kenan Ece ile birlikte rol aldı. İşte Canan Ergüder'in yeni projesinin detayları...

Geçtiğimiz aylarda meme kanserine yakalandığını açıklayan ve uzun süredir tedavi gören oyuncu Canan Ergüder'den güzel haber geldi. Ergüder, Alzheimer hastalığına dikkat çekmek amacıyla çekilen ve Alzheimer Haftası'nda vizyona giren ‘Sadan Hanım’ belgesel sinema filminde rol aldı.

İşte Canan Ergüder'in Son Hali!

2017 yılında kendisi gibi oyuncu olan Kenan Ece ile nikah masasına oturan ve Demir adında bir oğlu bulunan Canan Ergüder, bir süredir meme kanseriyle mücadele ediyor. ‘Sadan Hanım: Bir İstanbul Hanımefendisi’ adlı belgesel sinema filminde rol alan güzel oyuncunun son hali ortaya çıktı.

Eşiyle Aynı Projede Yer Aldı

Ülkemizde ve dünyada giderek yaygınlaşan Alzheimer hastalığı, gerçek bir kişinin ilk kez teşhis konulduktan ölümüne kadar geçen 5 yıllık süredeki evrelerini de içerdiği ‘Sadan Hanım: Bir İstanbul Hanımefendisi’ adlı belgesel sinema filmine konu oldu. Yönetmen Göksel Gülensoy’un, Sadan Ünüvar’ın çocukluğundan ölümüne kadar Türkiye ve yurtdışında geçen hayatını anlattığı bir film yaptı.Film Alzheimer Haftası’nın başladığı 21 Eylül’de 'Başka Sinema' platformunun salonlarında gösterime girecek. Filmde Sadan Ünüvar’ı, o ölmeden 4 yıl önce kendisiyle tanışan ünlü oyuncu Canan Ergüder canlandırdı. Askeri ataşe olan eşi Ziyaeddin Ünüvar’ı ise Kenan Ece oynadı. Serap Aksoy ve Ebru Nil Aydın'ın da oynadığı filme Arsen Gürzap sesiyle güç katıyor.

Alzheimer'da Erken Teşhisine Önemine Dikkat Çekiyor

Sergi, kitap ve filmden oluşan altı yıllık projenin geçen yıl gerçekleşen sergi ayağından sonra bu yıl da drama türündeki filmi seyirciyle buluşuyor. Film, hem Sadan Hanım’ın ilham veren hayatını gözler önüne seriyor hem de yaşam sürelerinin uzamasıyla yakın gelecekte her üç kişiden birinin Alzheimer olacağı ön görülen ülkemizde hastalığın erken teşhisine dikkat çekiyor.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
'İBB tuz yerine kum verdi' iddiası! Canlı yayında gösterdi
Son dakika... Kar İstanbul'u esir aldı... İşte mega kentte son durum