Nuri Bilge Ceylan'ı sarsan ölüm haberi! En acı gününde ayakta durmakta zorlandı

Üç Maymun, Bir Zamanlar Anadolu'da ve Kış Uykusu filmlerinin ödüllü yönetmeni Nuri Bilge Ceylan annesinin ölüm haberi ile hayatının en acı günlerinden birini yaşadı. Nur Bilge Ceylan'ı sevenleri yalnız bırakmadı.

Nuri Bilge Ceylan'ı sarsan ölüm haberi! En acı gününde ayakta durmakta zorlandı
Nuri Bilge Ceylan'ı sarsan ölüm haberi! En acı gününde ayakta durmakta zorlandı
GİRİŞ 20.04.2023 19:48 GÜNCELLEME 20.04.2023 19:48
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

1995'ten günümüze çok sayıda sinema filminin yönetmenliğini yapan ve birçok ödülü ülkemize getiren Nuri Bilge Ceylan hayatının en acı günlerinden birine şahitlik etti. Ünlü yönetmenin annesi hayatını kaybetti. 

Nuri Bilge Ceylan

Üç Maymun, Bir Zamanlar Anadolu'da ve Kış Uykusu filmlerinde kazandığı ödüllerle anılan Nuri Bilge Ceylan'ın 98 yaşındaki annesi Fatma Ceylan'ın cenaze namazı Çanakkale'nin Yenice ilçesine bağlı Çakıroba köyünde kılındı.

İkindi namazına müteakiben köy camisinde düzenlenen cenaze törenine Yenice Belediye Başkanı Veysel Acar, Çan Belediye Başkanvekili Harun Arslan, köy haklı ve Ceylan'ın yakınları katıldı. Daha sonra Fatma Ceylan'ın cenazesi köy mezarlığında toprağa verildi. 

Rabia Şekerci Güler Haber7.com - SEO Haber Editörü
Haber 7 - Rabia Şekerci Güler

Editör Hakkında

1995'te Konya'da dünyaya geldi. Elazığ Anadolu İmam Hatip Lisesini tamamladıktan sonra Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümünden derece ile mezun oldu. Ardından Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptı. Üniversiteye devam ettiği yıllarda edebiyat dergilerinde deneme ve metin yazarlığı yaptı. Yine aynı dönemde, yerel televizyon kanalında program sunuculuğu yaparak mesleki kariyerine ilk adımını attı. 2016'da başladığı internet gazeteciliği serüveninde birçok haber portalında editör olarak yer aldı. Günümüzde, haber7.com'da SEO haber editörü olarak görev yapmaktadır. Diğer yandan İnsicam Dergisi'nde yazmaktadır.
YORUMLAR 1
  • Vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
    Allah rahmet eylesin, Nuri Bilge Ceylan'a sabırlar versin.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe 90+5'te penaltı kazandı! Herkes bu pozisyonu konuşuyor
Necmettin Erbakan'ı asıl kim hapsettirmek istedi? İşte tüm süreç