Önder 5. Kültür Sanat Ödülleri sahiplerini bulacak

Önder'in her yıl geleneksel olarak düzenlediği Kültür Sanat Ödüllerinin bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek. 5 Ocak 2021 tarihinde düzenlenecek ödül töreninde, 11 kategoride kişi ve kurum ödüllerin sahibi olacak.

Önder 5. Kültür Sanat Ödülleri sahiplerini bulacak
Önder 5. Kültür Sanat Ödülleri sahiplerini bulacak
GİRİŞ 04.01.2021 13:00 GÜNCELLEME 04.01.2021 13:00

Önder 5. Kültür Sanat Ödülleri programı, 5 Ocak 2021 Salı günü Zeytinburnu Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde yapılacak. Törene, Sağlık Bakanlığı’nın pandemi tedbirleri gereğince yalnızca ödül alan isimler iştirak ederken izleyici kabul edilmeyecek. Program, ÖNDER Youtube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

11 alanda ödüller verilecek

Bu yıl beşincisi gerçekleştirilen törende 11 kategoride kişi ve kuruma ödüller verilecek. 7 ödül kişilere giderken, 4 ödül de imam hatip liselerinden farklı alanlara verilecek. İHL’lere dönük ödüllerden biri yılın eğitimcisinin, biri okul dergisinin, biri okul kültür sanat projesinin ve biri de okul kültür sanat medyasının olacak. Bu yılki diğer ödül kategorileri şöyle: ÖNDER Özel Ödülü, ÖNDER Sanata Hizmet Ödülü, Yılın Sinema Ödülü, Yılın Edebiyat Ödülü, Yılın Müzik Ödülü, Yılın Medya Ödülü, Yılın Fikriyat Ödülü.

Danışma Kurulu seçti

Ödül alan isimler Kültür Sanat Ödülleri Danışma Kurulu tarafından yapılan toplantılar sonucunda belirlendi. Üst üste toplantılar yapan Danışma Kurulu, aday isimleri titizlikle inceledi ve sonunda bir oylama yaptı. Oylama sonucu ise 7 isim ve 4 okula ödüller verildi. 9 kişiden oluşan Danışma Kurulu’nda şu isimler yer alıyor: Ali Ural (Yazar), Birol Cürgül (Sanat Yönetmeni-Oyuncu), Dursun Gürlek (Yazar), Gülcan Tezcan (Gazeteci-Yazar), İhsan Kabil (Sinema Eleştirmeni), İhsan Erkul (MEB DÖGM Daire Başkanı), Mahmut Bıyıklı (Yazar), Mustafa Demirci (Müzisyen), Prof. Dr. Süleyman Berk (Hattat).


İletişim: Emine Dolmacı-0 532 644 57 35
Tarih: 5 Ocak 2021 Salı
Saat: 14.00
Adres: Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi, Beştelsiz Mahallesi, Belediye Caddesi No:5 Zeytinburnu / İSTANBUL

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'den son dakika Kıbrıs duyurusu! Tüm dünyaya net mesaj
Dünyanın konuştuğu yatırım buraya yapılacak! Bakan inceledi