“Güz Sonatı” sergisi sanatseverlerle buluştu

“Güz Sonatı” resim sergisi İstanbul’da sanatseverlerle buluştu. MKS Kağıt Kurucusu Maks Gerşon’un destekleri ve Şüheda Karakuş’un küratörlüğünde Sanat Karaköy’de açılan sergiye sanatseverler de büyük ilgi gösterdi.

“Güz Sonatı” sergisi sanatseverlerle buluştu
“Güz Sonatı” sergisi sanatseverlerle buluştu
GİRİŞ 23.11.2023 11:37 GÜNCELLEME 23.11.2023 12:37

Sanat dünyasının heyecanla beklediği “Güz Sonatı” resim sergisi İstanbul’da sanatseverlerle buluştu. MKS Kağıt Kurucusu Maks Gerşon’un destekleri ve Şüheda Karakuş’un küratörlüğünde Sanat Karaköy’de açılan sergiye sanatseverler de büyük ilgi gösterdi. 

Sergide, Toronto ve Ankara müzelerinde eserleri yer alan dünyaca ünlü ressam Zafer Karakuş, İranlı ünlü boya sanatçısı Mohammad Ali Yazdchi, Türkiye’de Galata Kulesi resimlerinin önemli temsilcisi Sinan Balta ve Timur Özer’in eserleri yer aldı. Programa özel olarak hazırlanan eserler sulu boya, akrilik ve karışık tekniklerin kullanımıyla uzun uğraşlar sonucu ortaya çıktı. Dünyaca ünlü ressamların eserlerinin sergilendiği sergiye MKS Kağıt Kurucusu Maks Gerşon sponsor olarak destek oldu.

Maks Gerşon

Serginin açılış programına katılan Maks Gerşon, sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceklerini söyledi. Gerşon yaptığı açıklamada, “Sanat, toplumumuzun geleceğini belirleyen sosyolojik konuların en başında geliyor. Bazen sayfalarca yazıyla anlatılamayan konular bir fırça darbesiyle çok daha net ve keskin şekilde karşımıza çıkabiliyor. Hayal gücü, insanın ve toplumun gelişmesinde önde gelen yeteneklerdir. Kişinin yeteneğinin gelişmesinde hayal ve yaratıcılığın ne kadar önemli olduğunu bilenlerdenim. Bu yüzden sanata ve sanatçıya desteğimiz de devam edecektir” dedi.

Farklı temaları ve estetik anlayışları sonat formunda bir araya getiren sergi yoğun ilgi gördü.

Özgür Gündüz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Özgür Gündüz

Editör Hakkında

Konya Selçuk Üniversitesi’nden 2006 yılında mezun oldu. 16 yıllık gazeteci. Çeşitli dergi, gazete ve ajanslarda görev aldıktan sonra 2011 yılında internet haberciliğine başladı. Pek çok haber ve röportaja imza attı. Meslek hayatına Haber7.com’da 7 yıldır ekonomi editörü olarak devam etmektedir.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Gazze'de artık kıtlık öldürüyor! Küçük çocuğun yemek aradığı o anlar içi acıttı...
Mozambik'te Alman ve Afrikalı Türkçe sohbet etti