Vefa Lisesi Kemal Sunal Ödülleri

Vefa Lisesi Kemal Sunal Kültür ve Sanat Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Vefa Lisesi Kemal Sunal Ödülleri
Vefa Lisesi Kemal Sunal Ödülleri
GİRİŞ 03.06.2009 13:34 GÜNCELLEME 03.06.2009 13:34

Vefa Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen törene, Kemal Sunal'ın annesi Sultan, kardeşi Cengiz, eşi Gül, kızı Ezo, yeğeni Gözde Sunal ile yakınları, Vefa Lisesi'nden arkadaşları ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan okul müdürü Sakin Öner, öğrencilerin, Türk sinemasının unutulmaz sanatçısı, Vefa Lisesi mezunu Kemal Sunal anısına bir anket düzenlediğini ve anket sonucunda başarılı ve sevilen sanatçılara ''Kemal Sunal Kültür Sanat Ödülü'' verilmesinin kararlaştırıldığını anlattı.

Vefa Lisesi'nin her alanda değerli insanlar yetiştirdiğini, ancak en çok sanatçı yetiştiren lise olma niteliği bulunduğunu dile getiren Öner, ''Kemal Sunal, Müjdat Gezen, Şener Şen... Hala da sanatçı yetiştirmeye devam ediyoruz'' dedi.

Törende daha sonra Kemal Sunal Kültür Sanat Ödülleri sahiplerine sunuldu.

''En İyi Yazar'' ödülü Elif Şafak'a, ''En İyi Köşe Yazarı'' ödülü Yılmaz Özdil'e, ''En İyi Haber Programı ve Yönetmeni'' ödülü Uğur Dündar'a, ''En İyi Film ve Yönetmeni'' ödülü Nuri Bilge Ceylan'a, ''En İyi Kadın Tiyatro Oyuncusu'' ödülü Hasibe Eren'e, ''En İyi Televizyon Dizisi'' ödülü Aşk-ı Memnu'ya, ''En İyi Tiyatro Oyunu ve Yönetmeni'' ödülü ''Mustafam Kemalim'' adlı oyunla Müjdat Gezen'e, ''En İyi Halk Müziği Sanatçısı'' ödülü Arif Sağ'a, ''En İyi Kültür-Sanat Dergisi'' ödülü NTV Tarih'e, ''En İyi Radyo Programcısı'' ödülü Geveze'ye, ''En İyi Sanat Eğitimcisi'' ödülü Nihat Nikerel'e, ''En İyi Magazin Programı'' ödülü ''Mega Magazin'' adlı  programa, ''En İyi Televizyon Programı'' ödülü ''Çok Güzel Hareketler Bunlar'' adlı programa, ''En İyi Sunucu'' ödülü Serhan Aslan'a ve ''En İyi Kadın Sinema Oyuncusu'' ödülü Hatice Aslan'a verildi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Fiyatlar güncellendi! İşte Türkiye'de satılan elektrikli araçların liste fiyatları
Beş büyükler İstanbul'a yenildi! 100 yıllık rakipler nal topladı