Sevda Noyan'ın ifadesi ortaya çıktı: Milletimden özür diliyorum!

Ülke Tv'de katıldığı programda "15 Temmuz boşluğumuza geldi, istediklerimizi yapamadık" sözleriyle tepki çeken Sevda Noyan geri adım attı. Hakkında soruşturma başlatılan Noyan, ifadesinde "Boş bulunarak söyledim. Yayın sırasında istemsiz olarak spontane gelişen sohbet ortasında söylemiş olduğum sözlerden dolayı üzgünüm. Milletimden özür diliyorum" dedi.

Sevda Noyan'ın ifadesi ortaya çıktı: Milletimden özür diliyorum!
Sevda Noyan'ın ifadesi ortaya çıktı: Milletimden özür diliyorum!
GİRİŞ 03.06.2020 12:22 GÜNCELLEME 03.06.2020 12:30
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Tepki çeken sözleri sonrası hakkında soruşturma başlatılan Sevda Noyan'ın ifadesinin ayrıntıları ortaya çıktı. Geçen hafta İstanbul Adliyesi'nde ifade veren Noyan, sözlerinin "yanlış anlaşıldığını savundu. Noyan, ifadesinde söylediği sözlerden dolayı üzgün olduğunu belirterek, "Soruşturmaya konu olan sözleri boş bulunarak söyledim. Yayın sırasında istemsiz olarak spontane gelişen sohbet ortasında söylemiş olduğum sözlerden dolayı üzgünüm. Milletimizden özür dilerim" dedi.

 

"BOŞ BULUNARAK SÖYLEDİM"

 

Sabah'tan Sema Alim Dalgıç'ın haberine göre, Noyan, ifadesinde şunları söyledi:

"Televizyon programı 3 Mayıs 2020 gece yarısından önceki saatlerde başlamıştı. Sunucu Esra ile yapmış olduğumuz sohbetimiz yaklaşık 2.5 saat sürdü. Gecenin ilerleyen saatleri olması hasebiyle yorulmuştum. Sohbet sırasında kısaca 'hain darbe girişimi ile ilgili olarak yeniden yapılabileceği yönünde bir beyanatı oldu. Ben de soruşturmaya konu olan sözleri boş bulunarak söyledim. Kesinlikle suç işlemek veya toplumu tahkir etmek gibi bir amacım yoktu. Benim herhangi bir listem olmadığı gibi insanlara zarar verebileceğim herhangi bir silahım da yoktur. Hain darbe girişimi ile ilgili olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti Yargısı en adil kararları verdiğine canı gönülden inanıyorum.

"MİLLETİMİZDEN ÖZÜR DİLERİM"

Kanun ülkesinde ihkak-ı hak diye bir şey yoktur. Yargı gerekli önlemleri alır ve cezalandırmaları yapar. Yayın sırasında istemsiz olarak spontane gelişen sohbet ortasında söylemiş olduğum sözlerden dolayı üzgünüm. Milletimizden özür dilerim. Benim beyanlarım 15 Temmuz sürecinin toplumumuzda ve üzerimde oluşturmuş olduğu travmalar ve keskin acılar nedeniyle söylenmiş sözlerdir. Bunun tekrarının olmayacağına söz veririm.

"KAMUOYU KIŞKIRTILDI"

Bu sözlerimle kamusal düzeni korumak adına bir şeyler söylemeye çalışmıştım ancak sosyal medya ortamlarında çarpıtıldı. Özellikle terör örgütlerinin mensupları tarafından ve yurt dışı kaynaklı hesaplardan sözlerim sıkça çarpıtılarak ve photoshop ile söylediğim sözler de eklenerek kamuoyu daha da kışkırtılmıştır."

ETİKETLER
ülke tv
YAZDIR
YORUMLAR 42
 • oktay 1 yıl önce Şikayet Et
  canım bazı şeylerin dönüşü olmaz. saat itibariyle o tam donanımlı ailen ne kadar güçlü zaman gösterecek.
  Cevapla
 • erdal 1 yıl önce Şikayet Et
  Konuşmanın nelere sebep olabileceğini,kimlerin eline fırsat vereceğini bilmeli kişi.öyle lafını sözünü tartamayanları çıkarmayın kardeşim.
  Cevapla
 • Yakub 1 yıl önce Şikayet Et
  Zalimlere karşı şiddetli olmak ne zamandan beri suç olmaya başladı. Darbecilere yeterince ceza verilmedi. Kendimize gelelim. 15 temmuz Istanbul'u işgal girişimidir. Hatta Chp yani cehenneme hazırlayan parti bu işin arkasında olduğu halde Millet cezasını vermedi neden? Ferasetimiz ne halde sormak lazım.
  Cevapla
 • hans 1 yıl önce Şikayet Et
  nedion
  Cevapla
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Müslümanlığı yaşadığını iddia eden insanların en büyük handikabı şımarmak ve büyük laflar etmeye başlamaktır. YouTube’da dini kanallarda fazla rahat olmanın verdiği öz güvenle Müslüman gruplar arası senin görüş benim görüş diye üstünlük sağlama yarışı başladı. Bu ayrımcılık ayrışmaya ayrışma da kışkırtmaya müsait olup dış güçlerde kullanılmaya kadar gidebilir. Keşke klavye veya söz Müslümanı olduğumuz kadar İslamı hayatımızda yaşıyor olabilsek
  Cevapla
 • Beta 1 yıl önce Şikayet Et
  Muhalefet neler neler söylüyor. Bu bayanın ki karşı olarak devede kulak kalır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan 'Bunun bir bedelinin olması lazım' diyerek ABD'ye tepki gösterdi! F-35 için rest
ABD'li Katolik papaz müslüman olup Konya'ya yerleşti