Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı'ndan Twitter'a kınama

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) Başkanı Sinan Burhan, Twitter'ın Türkiye'de bazı hesapları kapatma kararına ve kapattığı hesaplarla ilgili ortaya attığı iddialar ile ilgili kınama mesajı yayımladı.

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı'ndan Twitter'a kınama
Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı'ndan Twitter'a kınama
GİRİŞ 13.06.2020 10:27 GÜNCELLEME 13.06.2020 16:48
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) Başkanı Sinan Burhan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Twitter, sosyal paylaşım platformu ticari bir kuruluş olmaktan ziyade kendi siyasi ve ideolojik yaklaşımı dışındaki hesapları kapatarak tarihi bir yanlış yapmış ve kara propaganda üssü haline gelmiştir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı yapılan her türlü saldırı ve karalama propagandalarına yalanlara müsaade eden kuruluş, söz konusu Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan olunca yapılan olumlu yorumlara ve haberlere tahammül edememiştir. Birçok terör örgütünün tehdit ve propagandalarını görmezden gelerek müsaade eden bu kuruluşun özellikle Türkiye'de siyaseti dizayn etme çabası gözlerden kaçmamaktadır. Sosyal medya hesaplarının kapatılma gerekçeleri, siyasi, ideolojik, manipülatif yaklaşım ve çifte standardı içinde barındıran ve yine ikiyüzlü bir zihniyetin tezahürüdür. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Sayın, Fahrettin Altun'un da yaptığı açıklamada yer verdiği gibi, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin hiçbir surette sahteciliğe manipilasyona ve dezenformasyona geçit vermediği gibi bizlerde Anadolu Medyası olarak bu tür girişimlerin dimdik karşısında olduğumuzu ifade etmek isteriz. 320 yerel medya kuruluşu olarak Twitter'ın yaptığı bu yanlıştan derhal dönülmesini bekliyor, kapatma kararını kınıyoruz."

 
KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 8
 • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Twitter ve YouTube yeni açtığım ve hiç kullanmadığım hesabıma durmadan İmamoğlu ve hükümet aleyhtarı konuları/videoları bildiriyor veya öneriyor. Ne demek oluyor bu acaba?
  Cevapla
 • medo 2 yıl önce Şikayet Et
  Kardeşim şu arkalarında istihbarat örgütlerinin olduğu, bilgi toplayan, gerektiği zaman toplumları manüpüle edip olaylar çıkaran. Ve dahi ileride daha fazlasını yapacak olan şu çetelerden sızlanıp şikayet edip durmayın. Kendi milli yazılımlarımızı yapalımmmmmm. Yıllardır bir işletim sistemini bile bitiremedik. Bunu ben CİMER e de yazdım ama kimin umurunda. Ne bekliyordunuz bunların Türkiye'ye hizmet etmesini mi ?
  Cevapla
 • Fatih 2 yıl önce Şikayet Et
  Kinaya kadar sizde tweter Facebook instegram gibi program yapın kinamaktan başka bir şey bilmezsiniz zaten
  Cevapla
 • nimet 2 yıl önce Şikayet Et
  Biz de onu bir süre kapatalım...
  Cevapla
 • Yerli sosyal medya 2 yıl önce Şikayet Et
  Yerli sosyal medya geliştirilmeli Dünya genelinde veri hırsızlığı yapan yabancı tüm sosyal medya kapatılmalı wikipedya gibi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AFAD son dakika duyurdu: Düzce'de yeni deprem
Yunanistan'dan roketli provokasyon: Türkiye'nin dibinde tatbikat