Ahmet Hakan'dan Netflix'in rezaletine çok çarpıcı yorum

NETFLIX'in çocuk istismarını gözler önüne seren son skandalının ardından tepkiler çığ gibi büyüdü. Köşe yazısında "Zorla mı izlettiriyorlar kardeşim" görüşünü savunduğunu belirten Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, "Fakat artık işin içine reşit olmayan çocuklar girmiş durumda. Bu durum da tavrım tabii ki değişir" dedi.

Ahmet Hakan'dan Netflix'in rezaletine çok çarpıcı yorum
Ahmet Hakan'dan Netflix'in rezaletine çok çarpıcı yorum
GİRİŞ 22.08.2020 13:37 GÜNCELLEME 22.08.2020 13:37
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

NETFLIX'te yayınlanan bir filmde çocuk istismarının yansıtılmasına Türkiye ve dünyadan büyük tepkiler yükseldi. Ahmet Hakan da konuyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

 

Ahmet Hakan bugünkü köşesinde konuya ilişkin olarak şu görüşleri aktardı:

NETFLIX konusunda “Zorla mı izlettiriyorlar kardeşim” diyenlerdenim. Fakat artık işin içine reşit olmayan çocuklar girmiş durumda. Bu durum da tavrım tabii ki değişir. 11-12 yaşındaki çocukların başrolde olduğu bir dizi çekmişler. Diziyi de “Çocuklar cinselliklerini keşfediyor” falan diye pazarlıyorlar. Dünya ayağa kalkmış durumda. Her taraftan büyük tepki var. "Bu resmen çocuk istismarı” deniyor.

 

 

İşin içine “çocuk istismarı” girdiği andan itibaren... “Zorla mı izlettiriyorlar kardeşim” argümanının yeri olmaz. Çünkü Çocuğun istismarı, zorla izlettirseler de izlettirmeseler de seyirci kalınacak bir olay değildir.

NE OLMUŞTU?

Apaçık sapkın içerikleriyle çocuk istismarı ve LGBT güzellemeleri yapan online film platformu Netflix, yeni bir rezaletle gündemde. Başrolünde 11 yaşında bir çocuğun rol aldığı filmde küçük çocuklar cinsel obje olarak yer alıyor. Tüm dünyadan tepki çeken film sonrası özür dileyen Netflix, yayını hala durdurmadı!

NETFLIX'TEN İÇİ BOŞ ÖZÜR

Netflix ise gelen tepkiler sonrası çocukları cinsel obje haline getiren afiş için özür diledi. Fakat film halen yayınlanmaya devam ediyor. 

Türkçeye "Minnoşlar" adıyla çevrilen dizinin başrolünde 11 yaşında bir çocuk var. Netflix'in sitesinde filmin özeti şöyle açıklanıyordu: 

"11 yaşındaki Amy, twerk yapan bir dans grubuna hayran kalır. Onlara katılma umuduyla dişiliğini keşfetmeye başlar."

Yoğun tepkiler sonrası ise açıklama şöyle değiştirildi: 

"11 yaşındaki Amy, twerk yapan bir dans grubuna hayran kalır ve onlara katılma umuduyla aile geleneklerine meydan okur."

YAZDIR
YORUMLAR 56
 • Tepkili123 1 yıl önce Şikayet Et
  Boyle bir mantık olabilir mi? Devlet vatandasinin madi manevi kötülüklerden korumali. O zaman zorla mi uyuşturucu icirdiler diyerek uyusturucu meşrulaştırilsin boyle bir mantık var mi?
  Cevapla
 • eşeğin sakalığı 1 yıl önce Şikayet Et
  bu mesele halkın %95 ini ilgilendirmiyor çünkü abone değil. sevap bedava günah parayla... hem abone olanların çok çok büyük bir kısmı islamiyetle ilgili değil... o zaman sorun ne? çocuk istismarını yapanlara filmini çekenlere o filmde oynayanlara neden tepki yok peki? geçin bunları...
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Gürbüz adam haklı sen zirvalamasan iyi olur
  Cevapla
 • Gürbüz 1 yıl önce Şikayet Et
  "o zaman sorun ne?" demişsiniz. PEKİ SİZİN DERDİNİZ NE? Birde, "geçin bunları" diyorsunuz. Niye, geç kalınsın diye mi? Asıl siz aklınızı kendinize saklayın. Bu daha iyi olacaktır, emin ol.
  Cevapla
 • Asım 1 yıl önce Şikayet Et
  papa 'da seyrediyordur ki oynatıyorlar.
  Cevapla
 • Adanalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Son günlerde dikkatimi çekti etrafımdaki CHP liler kırılmış gibi netfix aboneliği alıyorlar.
  Cevapla
 • Bjk56 1 yıl önce Şikayet Et
  Zorla izlertirmiyorlar ama müslüman bir ülkede olmaması lazım bu bir nefs meselesi birş bakayım nevar diye sende karşı çıkmadığın için yetkililer engellemediği için müslüman tepkisini göstermediği için zorla olmasda vebal altında kıt aklınızla boş boş yorum hapmayın
  Cevapla
 • orhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah'tan CC korkmayanı nasıl insan edeceksin kardeş?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika... Kar İstanbul'u esir aldı... İşte mega kentte son durum
İstanbul Valiliği'nden izin ve tatil açıklaması