AYD Başkanı Burhan'dan İletişim Başkanı Altun'un açıklamasına destek

AYD Başkanı Burhan, İletişim Başkanı Altun'un fonlandığı iddia edilen medya kuruluşlarıyla ilgili, "Beşinci kol faaliyetine izin vermeyeceğiz" açıklamasına destek verdi.

AYD Başkanı Burhan'dan İletişim Başkanı Altun'un açıklamasına destek
AYD Başkanı Burhan'dan İletişim Başkanı Altun'un açıklamasına destek
GİRİŞ 22.07.2021 12:16 GÜNCELLEME 22.07.2021 12:16

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) Başkanı Sinan Burhan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un fonlandığı iddia edilen bazı medya kuruluşlarıyla ilgili "Beşinci kol faaliyetine izin vermeyeceğiz" açıklamasına ilişkin, “Fahrettin Altun haklıdır. Mesele demokrasi değildir, beşinci kol faaliyeti yapmaktır. Demokrasiyi kılıf olarak kullanmaktır” dedi.

İletişim Başkanı Altun: Beşinci kol faaliyetlerine müsaade etmeyizİletişim Başkanı Altun: Beşinci kol faaliyetlerine müsaade etmeyiz

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, yabancı kuruluşların Türkiye’de bazı medya kuruluşlarını fonlamaları ile ilgili yaptığı açıklamada, medyaya yabancı devlet ve sivil toplum örgütlerinin ilgi göstermesinin nedeninin demokrasi olmadığını dile getirerek, “Demokrasi bu devletler için bir kılıftır. Amaçları bölücülüğe destek çıkmak, LGBT’yi meşrulaştırmak, ezan, bayrak ve cumhuriyete saldırmaktır” ifadelerini kullandı.
ABD kökenli Chrest Foundation kuruluşunun bazı medya organlarına ve sivil toplum örgütlerine destek verdiğini ifade eden Burhan, “Bu vakıflar ezan diyen, bayrak diyen, cumhuriyet diyen bir tek derneğe, basın kuruluşuna destek olmazlar. Onların amacı bölücülüktür. Onların amacı Erdoğan düşmanlığıdır. Erdoğan’a diktatör derseniz kaparsınız fonu. PKK ve HDP’lilere sahip çıkarak demokratik haklarını kullanıyorlar derseniz size fonu verirler” diye konuştu.

ABD'nin beslemeleri fonlanmaya devam ediyor!

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un "Söz konusu medya kuruluşlarının beşinci kol faaliyetine izin vermeyeceğiz" açıklamasına değinen Burhan, “Fahrettin Altun haklıdır. Mesele demokrasi değildir, beşinci kol faaliyeti yapmaktır. Demokrasiyi kılıf olarak kullanmaktır. Hangi milli meselede bu kuruluşlar devletimize destek vermiştir” dedi.
Anadolu Yayıncılar Derneği olarak Gezi olayları sonrası bir kitap yayınladıklarını ve dijital darbeye dikkat çektiklerini söyleyen Burhan, “O zaman da bazı sosyal medya mecraları ve yabancı basın mensupları ülkemizi karalamışlar, çevre katliamı yapılıyor diyerek sokak terörü estirenlere destek olmuşlardı. Bizler o zaman milli ve yerli medyaya destek olalım, tehlike büyük demiştik” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Soykırımda ikinci aşama: Sürgün planı ortaya çıktı!  - 3 Aralık 2023 Gazete manşetleri
Hamas, Demir Kubbe'yi çökertti! Tel Aviv'e peş peşe füzeler düştü! İsrail'den açıklama