Yeni belgeler ortaya çıktı! Medya kuruluşlarını sadece ABD değil Norveç de fonlamış

ABD merkezli Chrest Foundation’ın vakfının Türkiye’deki pek çok medya kurumuna yüz binlerce dolarlık hibeler verdiğinin ortaya çıkması sonrası tartışmalar sürerken sözde 'bağımsız medya'nın Norveç tarafından da fonlandığı belgelerle ortaya çıktı.

Yeni belgeler ortaya çıktı! Medya kuruluşlarını sadece ABD değil Norveç de fonlamış
Yeni belgeler ortaya çıktı! Medya kuruluşlarını sadece ABD değil Norveç de fonlamış
GİRİŞ 23.07.2021 13:35 GÜNCELLEME 23.07.2021 13:41
Bu Habere 116 Yorum Yapılmış

Türkiye’de kritik kuruluşların, ABD merkezli vakıf olan Chrest Foundation’dan yüz binlerce dolarlık hibe aldığının ortaya çıkmasının yankıları sürerken ortaya çıkan yeni belgeler bu kuruluşların Norveç tarafında da fonlandığını ortaya çıkardı. 

Yeni Akit'in haberine göre; Norveç Dışişleri Bakanlığı, Ruşen Çakır’ın Medyascope isimli kuruluşunun da yer aldığı listeyi tek tek kamuoyuyla paylaştı.

ABD'nin beslemeleri fonlanmaya devam ediyor!ABD'nin beslemeleri fonlanmaya devam ediyor!

Yüz binlerce dolarlık hibe aldılar! İşte Amerikan vakfından destek alan medya kuruluşlarıYüz binlerce dolarlık hibe aldılar! İşte Amerikan vakfından destek alan medya kuruluşları

Listede Serbesiyet, Punto24, Duvar gibi sözde ‘bağımsız’ medya kuruluşlarının da adı geçiyor.

İşte o adres: 

Norveç’in desteklediği isimler arasında; Öziplik-İş sendikası, İstanbul Sanat Derneği ve  Fırsat Eşitliği Derneği kuruluşlar da yer alıyor.
 

Türkiye'deki bazı medya kuruluşlarının sadece ABD'li vakıf tarafından değil Norveç tarafında da fonlandığı ortaya çıktı

BAŞKA KİMLER FONLUYOR?

Ortaya çıkan belgeler sonrası Ruşen Çakır’ın uluslararası verilen hiçbir fonu es geçmediği anlaşılırken özellikle İsrail ve MOSSAD’ın yan kuruluşlarından fonlanıp fonlanmadığı ise kamuoyu tarafından merak ediliyor.

Medyascope'un ABD'li vakıf ve Norveç tarafından fonlandığı ortaya çıktı

 
YAZDIR
YORUMLAR 116
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Dışardan fon alan kim varsa hesaplarına el koysun devlet dışardan fon almak yasaklansın.
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Bu ülke dışında herkesin ekmeğini yemişler
  Cevapla
 • Ercan 2 ay önce Şikayet Et
  Kalemini satanların kalemi kırılmalı. Vatana ihanete girer çünkü.
  Cevapla
 • Mehmet ist. 2 ay önce Şikayet Et
  Ey güzel Türkiye'nin insanları sizler bunu hiç ama hiç unutmayın ülkemiz doğru yolda ilerliyor sayın cumhurbaşkanımız inşallah hiç şüpheniz olmasın her şeyi ınce ince elekte geçiryor ama sıkıntı elbete olacak üç beş çapulcu ve satılmış biçare zavallı çıkacak ama buna emin olun Türkiye 'miz şahlanacak biraz sabırlı olun dua edin inşallah yok dolar yok şu yok bu ben şekeri gaz yağı kuyruğunu çarık giyen bir kardeşinizim bu günlere bizi getiren Rabbimize şükürler olsun
  Cevapla
 • 2023 Seçimleri 2 ay önce Şikayet Et
  Bunlar sosyal medyada çok sinsice devlet ve İslam düşmanlığı içerikli zehir saçan kripto fondaş medya kuruluşlarıdır. Ele başları büyük ihtimal Sabetayist-Ermeni-Rum kriptoları, Müslüman Türk çocuklarını sosyal medyada avuçlarının içine almışlar sinsi içeriklerle gençlerimizi İslam karşıtı ve Devlet karşıtı yapıyorlar. Youtube ve Twitter gibi siteler sürekli bu fondaş medyanın zehirlerini trendlere ve önerilen videolara koyuyor.. Artık devletimiz bu gazeteci kılığına girmiş ajanları vatandaşlıktan çıkartıp sınır dışı etmeli ki içeride zehir saçamasınlar. Sosyal medyada resmen ülkemiz her koldan işgal altında. Youtube'da Sabır Meşhur'u takip edin arkadaşlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
70 yaşında ilk kez anne oldu!
Akşener ve Kılıçdaroğlu'ndan 10 ülkenin Osman Kavala çağrısına destek