TRT ortak yapımı “TAY” gişede liderliğini koruyor

Hz. Muhammed’in (SAV) “Hicret” yolculuğunu konu edinen ilk animasyon filmi olan TRT ortak yapımı “TAY”, iki haftada 188 bin 77 kişi tarafından izlenerek zirvedeki yerini korudu. Film, gişedeki 44 film arasında açık arayla birinci oldu.

TRT ortak yapımı “TAY” gişede liderliğini koruyor
TRT ortak yapımı “TAY” gişede liderliğini koruyor
GİRİŞ 03.10.2022 11:15 GÜNCELLEME 03.10.2022 11:15

Annesini arayan safkan bir tay olan Riyah’ın, peşindeki hırsızlardan kaçarken tanıştığı ihtiyar deve Jabal ile birlikte Medine’ye doğru çıktığı yolculuğun hikâyesinin anlatıldığı TRT ortak yapımı “TAY”, vizyona girdiği günden bu yana toplam 188 bin 77 kişi tarafından izlenerek gişedeki liderliğini korudu. TRT Çocuk’un uzman psikologları, çocuk gelişim uzmanları ve içerik editörlerinin katkılarıyla hazırlanan “TAY”, 23 Eylül’de sinemaseverlerle buluşmuştu.

ÇOCUKLARA PEYGAMBER SEVGİSİNİ AŞILAMAYI HEDEFLİYOR

3D animasyon türündeki sinema filmi, masal tadındaki anlatımıyla özellikle okul çağındaki çocuklarda fedakârlık, umut ve sevgi gibi kavramların pekiştirilmesini, çocuklara peygamber sevgisinin aşılanmasını hedefliyor. Filmin yönetmenliğini TRT Çocuk’un çevreci kahramanı “Kaptan Pengu ve Arkadaşları”nın yapımcısı Nurullah Yenihan, senaristliğini Betül Yağsağan Birgören, yapımcılığını ise Mustafa Emre Tülün üstleniyor.

Muhammed Güreli Haber7.com - Editör
Haber 7 - Muhammed Güreli
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İçişleri Bakanlığı acı tabloyu duyurdu: 2 bin 100 kişi hayatını kaybetti!
AK Partili Çelebi'den TBMM'de salvolar! HDP'liler çılgına döndü