Jakoben CHP'nin fonladığı Halk TV'de İbrahim Tatlıses ve ABD'li Rifkin kıyaslaması

CHP'nin fonladığı HALK TV Başkan Erdoğan'ın Şanlıurfa'da İbrahim Tatlıses ile bir araya gelmesi ile CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olarak seçtiği ABD'li Jeremy Rifkin'la görüşmesini kıyaslayarak çirkin bir haberciliğe imza attı.

Jakoben CHP'nin fonladığı Halk TV'de İbrahim Tatlıses ve ABD'li Rifkin kıyaslaması
Jakoben CHP'nin fonladığı Halk TV'de İbrahim Tatlıses ve ABD'li Rifkin kıyaslaması
GİRİŞ 04.12.2022 19:00 GÜNCELLEME 04.12.2022 19:55
Bu Habere 161 Yorum Yapılmış

Halkın değerleriyle hiçbir zaman barışık olmamış topluma tepeden bakan CHP'nin fonladığı HALK TV'de Başkan Erdoğan'ın Şanlıurfa'da İbrahim Tatlıses ile bir araya gelmesi ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olarak seçtiği ABD'li Jeremy Rifkin'le görüştüğü vizyon toplantısı karşılaştırıldı.

CHP "İkinci Yüzyıla Çağrı" adlı toplantı öncesinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD'li yeni danışmanının kim olduğunu açıklamıştı. Dün yapılan toplantıya ise Kılıçdaroğlu'nun ABD'li yeni başdanışmanı Jeremy Rifkin gelmeyip video konferansla toplantıya bağlandı. Organizasyonun yetersizliğinden ötürü İngilizce konuşan danışmanın Türkçe çevirisini salondaki azınlık duyabildi, birçok aksaklık yaşandı. Kılıçdaroğlu'nun danışmanın ABD'li bir isim olması ise tartışmaları alevlendirdi.

HALK TV, İBRAHİM TATLISES İLE ABD'Lİ JEREMY RIFKIN'I KIYASLADI

CHP'nin vizyon toplantısının yapıldığı gün Başkan Recep Tayyip Erdoğan ise Şanlıurfa'da toplu açılış mitingine katılmıştı. Bu miting esnasında sanatçı İbrahim Tatlıses de hemşehrilerine seslenmişti, halkla buluşmuştu. HALK TV ise sosyal medya hesabından HALK TV'deki bir canlı yayının duyurusunu "Kılıçdaroğlu Jeremy Rifkin, Daron Acemoğlu ile Erdoğan İbrahim Tatlıses ile halkın karşısına çıktı" diyerek kıyaslamaya gitti. Programda ise Şanlıurfalı olan İbrahim Talıses nezninde Şanlıurfalılar bir nevi rencide edildi. Her iki ismin ve toplantının kıyaslanması sosyal medyada vatandaşları şoke etti.

HEMŞEHRİLERİNE SESLENEN TATLISES'İ KÜÇÜMSEDİLER!

Muhalefetin seviye yükselmesi içinde olduğunu ifade eden Emin Şirin, iktidarın seviye yükselmesine alışacağını ya da adapte olacağını ifade ederek "Kızacak iktidar ama bizim tenkit ettiğimiz Rifkin'i bir tarafa bırakalım, bugün toplantıda gördüğümüz seviyeye karşı Urfa'da İbrahim Tatlıses çıktı" diyerek Tatlıses'i küçümsedi. Programın sunucu ise İnan Demirel, "Şöyle izlememiz lazım, İstanbul'da Kılıçdaroğlu ülkenin ikinci yüzyılına dair bir vizyon ortaya koyarken, temel meselelere ilişkin nasıl bir Türkiye tasavvur ettiğini anlatırken, bilim insanlarını saatlerce dinlerken Şanlıurfa'da İbrahim Tatlıses vardı" diyerek Tatlıses'i rencide etmeye çalıştı, halkın sevdiği sanatçıyı aşağıladı. Bilindiği üzere sanatçı İbrahim Tatlıses Şanlıurfalı ve hemşehrilerine seslenmişti.

"EVET, BİRİ ABD KAYYUMU DİĞERİ BU ÜLKENİN EVLADI"

Kasım Köse "Evet doğru, birisinin yanında halk var diğerinin yanında Amerika" derken Safiye Koçak, "Evet, biri ABD kayyumu diğeri bu ülkenin evladı, aradaki farkı görebilen!" ifadelerini kullanarak tepki gösterdi.

Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 161
 • halil gumus 2 ay önce Şikayet Et
  Ben ülkemin köpeğini bile ABD'nin köpeği ile kıyaslamam zavallı fondaşlar yazıklar olsun size ve ekibinize.
  Cevapla
 • ofli 61 2 ay önce Şikayet Et
  Halk partinin ismi halk yönetiçiler amerikan hayranı ve uşağı olmaya hazır...
  Cevapla
 • ziyaretçi 2 ay önce Şikayet Et
  Chp umut vermiyor yine amerikalı birini bulmuşlar ekonomiyi mahvedecekler halk bunu görmeli iyi bir ekonomistleri yok belli oldu oyları yine artmayacak başka partiler çıkabilir çünkü halk bu mevcut olanları biliyor Allah bu melletin yardımcısı olsun.
  Cevapla
 • İzmirli 2 ay önce Şikayet Et
  Hayret! Chp seçimlerde hdp nin desteğini hangi yüzle isteyecek. Kuran hakkı için ben bu partiye oy vermem.
  Cevapla
 • Ömer 2 ay önce Şikayet Et
  Nursuz VE RUHSUZ ne kadar UĞURSUZ varsa HALK TV DE
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Deprem anında ortaya çıkan ürkütücü görüntü kan dondurdu!
AK Parti'den Fatih Erbakan'a mesaj!