Fox TV’de Sözcü Yazarı Toker'den haddi aşan çağrı: Demokrasi sandıktan ibaret değil

ABD Başkanı Joe Biden'in "Erdoğan'ı seçimle değiştireceğiz" hedefi tutmayınca fondaş Fox TV’de "sokak" işaret edilerek "Demokrasi sandıktan ibaret değildir." çağrısı yapıldı.

GİRİŞ 28.05.2023 23:07 GÜNCELLEME 28.05.2023 23:15
Bu Habere 433 Yorum Yapılmış

Türkiye, 5 yıl görevde olacak Cumhurbaşkanını seçti. Sandıkların yüzde 99'u açılırken yüzde 85 gibi katılım oranıyla seçmen yine Başkan Erdoğan dedi.

Türkiye siyaset tarihinde bugün bir ilk yaşandı ve vatandaşlar cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda oy vermeye gitti. Resmi olmayan sonuçlara göre  Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 52,08, Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 47,92 oy aldı.

Batı medyasının tüm algı operasyonları ve Türkiye'de beslediği çok sayıda medya organlarına rağmen Türkiye, Yüzyılın seçiminde Erdoğan'la devam dedi.

FOX SOKAĞI İŞARET ETTİ

ABD kaynaklı Fox TV’de seçim sonuçları yorumlanırken yorumcular arasında yer alan  Sözcü Gazetesi Yazarı Çiğdem Toker'in sözleri ve moderatör İlker Karagöz'ün o an verdiği tepki gündem oldu.

Sözcü Yazarı Toker "Serbest seçimlerle bir siyasal iktidar el değiştirebilir mi sorusu artık kritik bir soru haline gelmiştir. Demokrasi sandıktan ibaret değildir." ifadelerini kullandı.

Toker "Biz demokrasiden laf ediyoruz ama aslında olması gerektiğini düşündüğümüz bir demokrasi üzerinden ön kabul yaparak, ön yükleme yaparak demokrasiden bahsediyoruz. Hukuk devletini de öyle kodluyoruz. Aslında şu anda hukuk devleti nıormları ve kodlarını taşımıyor bu ülke. Bu yönetim bunları taşımıyor. 
Serbest seçimlerle bir siyasal iktidar el değiştirebilir mi sorusu artık kritik bir soru haline gelmiştir. " dedi.

MODERATÖR SUS İŞARETİ YAPTI AMA!

Toker'in sözlerinin nereye gideceğinin tehlikesinin farkına varan İlker Karagöz, Toker konuşurken endişeyle sus işareti yaptı. 

"PROTESTOLARI KRİMİNALIZE ETMEMEMİZ LAZIM"

Uyarıyı fark etse de kendini tutamayan Toker "Aslında şunu demek istiyorum; Demokrasi sadece sandıktan ibaret değildir. yani seçmenin ve yurttaşların siyasetin ve politikanın diğer alanlarında da kendini ifade etmesini desteklememiz lazım. Demokratik protestoları, hak arama özgürlüğünü kriminalize etmememiz lazım. Bunu siyasi aktörlere söylüyorum." ifadelerini kullandı.

#ÇIĞDEMTOKERTUTUKLANSIN TWITTER'DA TT OLDU

Skandal sözler sonrası Sözcü Gazetesi Yazarı Çiğdem Toker'e sosyal medyadan tepki yağdı. #ÇiğdemTokerTutuklansın hashtagi kısa sürede Twitter'da TT oldu.

 

 

KAYNAK: HABER7
Ramazan Yıldız Haber7.com - Haber Şefi
Haber 7 - Ramazan Yıldız
YORUMLAR 433
 • sadık ülke 3 ay önce Şikayet Et
  halen altaylı.toker hainlerini konşturuyorsunuz bunların aslında şimdi zindandan olmalarıdır.dışardan gezmeleri bile sakıncalıdır.
  Cevapla
 • mustafa 3 ay önce Şikayet Et
  bunlar bol bol soda içsinler ancak hazmederler
  Cevapla
 • Ali Haydar 3 ay önce Şikayet Et
  Ah bir sokağa çıksalar da görseler Haydarı
  Cevapla
 • smmm hüseyin 3 ay önce Şikayet Et
  Allah aşkına alın bunları toplayın atın içeri bunlardan dünyanın hiçbir yerinde sanatçı filan olmaz bunlar tetikçi milletin sinir uçlarıyla oynuyorlar bide diktatör öylemi hangi diktatör ikinci tura kalmış adam diktatör olsa sen bu lafı ettinmi sabahına mezarda olursun be
  Cevapla
 • Hasan 3 ay önce Şikayet Et
  Sizde o yürek olsaydı 15 temmuzda çıkardınız. Yemedi dimi. Hadi şimdi çık bari hadi hadi hadi Ama Bi şeyi sakın unutma bu son çıkışınız olcak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Selçuk Bayraktar müjdeyi verdi: Zaman belli... Dünya'da ilk olacak!
Başkan Erdoğan'ın müjdesini verdiği vergisiz alınabilecek telefonlar ve bilgisayarlar