Mehmet Baransu: Ölmeye hazırım

Gazeteci Mehmet Baransu, 12 Haziran seçimlerinin ülkede birçok şeyin değişiminde öncülük yapacağını söyledi "Bu sınavdan askeri vesayet ya da destekçileri çıkarsa ve beni ipe ya da sürgüne gönderirlerse buna hazırım"

Mehmet Baransu: Ölmeye hazırım
Mehmet Baransu: Ölmeye hazırım
GİRİŞ 28.05.2011 12:16 GÜNCELLEME 28.05.2011 12:16
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Mehmet Baransu ve Rasim Ozan Kütahyalı’nın katıldığı, “Darbe Dönemlerinden İleri Demokrasiye Türkiye” başlıklı söyleşi Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

Moderatörlüğünü Prof. Dr. Osman Özsoy’un yaptığı söyleşide; Türkiye’nin darbe tarihi ve 12 Haziran seçimlerinin sonuçlarının ortaya çıkaracağı konular üzerine duruldu.

BARANSU: ÖLMEYE HAZIRIM

Söyleşide; Türkiye’nin geçirdiği darbelere ve darbe planlarına değinen Gazeteci- Yazar Mehmet Baransu, 12 Haziran seçimlerinin ülkede birçok şeyin değişiminde öncülük yapacağını söyledi. Baransu, Türkiye’de darbe sürecinin bitmesi gerektiğini ve yapılan darbe planlarına her ne pahasına olursa olsun karşı koyacağını ifade ederek şunları söyledi: “Türkiye birçok darbe ya da darbe planlarıyla karşılaştı. Yapılan darbe planlarıyla ilgili şu ana kadar çok az belge ortaya çıktı ve eminim ki yüzlercesi daha var. 12 Haziran seçimleri aslında bir demokrasi sınavı. Bu sınavdan askeri vesayet ya da destekçileri çıkarsa ve beni ipe ya da sürgüne gönderirlerse buna hazırım. Ama artık darbeleri yapanların torunlarına darbe yapmaları için fırsat vermeyeceğiz.” 

KÜTAHYALI: SON KOZLARI PKK

Söyleşide katılan Gazeteci-Yazar Rasim Ozan Kütahyalı ise 12 Haziran seçimlerinin AK Parti, CHP, MHP ve BDP arasında geçtiğine inanmadığını ve bu seçimlerle askeri vesayete evet ya da hayır denileceğini ifade etti.  Kütahyalı, yapılacak seçimler sonucu ortaya çıkan sonuçların askeri vesayetin varlığını kabul eder mahiyette olmasının ülkenin geleceği açsından geri dönülmez sorunlar çıkaracağını vurguladı. Darbecilerin elinde son koz olarak PKK kaldığını belirten Kütahyalı, “Önümüzde bir demokrasi sınavı var. Bu sınav her kesimden her düşünceden halkın da özgürleşmesini sağlayacak” dedi.

YORUMLAR 2
  • mehmet bulut 10 yıl önce Şikayet Et
    12. haziran milleitn olacak
    Cevapla
  • asuman doğuş 10 yıl önce Şikayet Et
    millet hazır. 12 haziranda millet iradesi yine tecelli edecek..
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Hıncal Uluç çok sert çıktı: Ne yaptın İmamoğlu?
BioNTech aşısının delta varyantına karşı etkinlik oranı açıklandı