Türkiye Uzay Ajansı Temizlik Görevlisi ve Garson alımı sona eriyor!

Türkiye Uzay Ajansı (TÜA) bünyesine en az lise mezunu adaylar arasından personel alımı yapılıyor. Başvurular 22.02.2021 - 26.02.2021 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olup, başvuru şartları ve ilan kadroları haberimizde.

Türkiye Uzay Ajansı Temizlik Görevlisi ve Garson alımı sona eriyor!
Türkiye Uzay Ajansı Temizlik Görevlisi ve Garson alımı sona eriyor!
GİRİŞ 25.02.2021 09:05 GÜNCELLEME 25.02.2021 09:05
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Türkiye Uzay Ajansı (TÜA) bünyesinde çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu esasları kapsamı ile “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden tabloda dağılımı gösterilen şekilde “Sürekli İşçi” alınacaktır. Başvuru yapacak adaylar Temizlik Görevlisi ve Garson unvanlarında istihdam edilecektir. Peki TÜA başvuru şartları neler?

İŞKUR'dan KPSS şartsız lise mezunu büro memuru alımı! Nasıl başvuru yapılır?

 


 

Adalet Bakanlığı CTE 5.358 personel alımı! Büro personeli, infaz koruma memuru, hemşire...

 

TÜA GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak. 

 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak. 

 • Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında vardiyalı çalışmaya ve hafta sonları çalışmaya herhangi bir engeli olmamak. 

 • Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek sağlık sorunu olmamak. (Tam teşekküllü Devlet Hastanesinden sağlık raporu olmak.) 

 • Kamusal haklardan mahrum bulunmamak. 

 • Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle belirtilen bölümlerden mezun olmak. 

 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile;

a) Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak. 

b) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak. 

c) Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak. 

 • Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemek. 

 • Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine göre yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Başvuru talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular işe alım sürecinin her aşamasında reddedilebileceği gibi başvuru esnasında şartları taşıyıp, sonradan talep şartlarından birinin herhangi bir şekilde yitirilmesinde iş akdi haklı nedenle fesih edilecektir. Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. 

 • İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan işçilere 2 (iki) ay deneme süresi uygulanacaktır. Bu süre içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir. 

 • Adaylar ilan edilen kadrolardan İŞKUR'da yayımlanan listede yer alan sadece bir meslek koluna başvuru yapabileceklerdir. Birden fazla başvuru yapılması durumunda tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır. 

 • Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümleri gereğine göre işlem tesis edilir. 

TEMİZLİK GÖREVLİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

 • En az ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak. 

 • İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek. 

 • Erkek adaylar için askerliği yapmış, muaf veya tecilli olması gerekmektedir. 

 • İlana başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak. 

 • İşini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak.(Devlet Hastanesinden sağlık raporu) 

 • İlanın yayın tarih itibariyle Ankara’da ikamet ediyor olmak 

GARSON ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

 • Orta öğretim kurumlarının (Otelcilik ve Turizm Meslek Liseleri / Mesleki ve Teknik Liseler) Yiyecek ve İçecek Bölümlerinin Servis dalından mezun olmak

 • İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum göstermek. 

 • Erkek adaylar için askerliği yapmış, muaf veya tecilli olması gerekmektedir. 

 • İlana başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak. 

 • İşini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak.(Devlet Hastanesinden sağlık raporu) 

 • İlanın yayın tarih itibariyle Ankara’da ikamet ediyor olmak 

İŞKUR ÜZERİNDEN NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Başvuruların tamamı İŞKUR web sitesi üzerinden 22.02.2021-26.02.2021 tarihleri arasında başvurular yapılacak olup noter kurası çekimi için başvuru listeleri İŞKUR tarafından kurumumuza gönderildiğinde noter kurasına katılacakların isim listesi www.tua.gov.tr adresinde yayımlanacaktır. 

Başvuru yapacak adaylar, https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/ adresine giriş yaptıktan sonra en üstte yer alan kutucuğa ‘’Türkiye Uzay Ajansı’’ yazarak ilanları görebilir ve başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir.

“Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin” ilgili hükümlerine göre ihtiyaç duyulan hizmet türlerinde istihdam edilecek işçiler için sözlü sınav yapılacak olup, sözlü sınavına girmeye hak kazanan adaylar noter kurası sonucu belirlenecektir. İŞKUR tarafından bildirilen tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısının (ilan edilen kadro sayısının) 4 katı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday doğrudan noter huzurunda gerçekleştirilecek kura ile belirlenecektir. Noter kurası sonucu sözlü sınava girmeye hak kazanan ve talep şartlarını sağlayanlar arasından sözlü sınavda başarılı olanlar istihdam edilecektir 

Noter kura çekilişi ile ilgili noterlikçe belirlenen yöntemle 09.03.2021 tarihinde Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı hizmet binasında gerçekleştirilecek olup COVİD-19 tedbirleri kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla kuranın yapılacağı salona herhangi bir aday alınmayacaktır. 

Kura çekimi tarihi ve yerinde değişiklik olması durumunda Başkanlığın https://www.tua.gov.tr internet adresinde duyurulacaktır.

Kura sonuçları ve ihtiyaç duyulması halinde adayları ilgilendiren başvuru ve atama süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler https://www.tua.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir. Adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır. Bu ilanlar tebligat yerine geçecektir. 

Müracaat sonunda gerçeğe aykırı belge ya da beyanda bulunan adaylar hakkında yasal işlem yapılacak olup, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Başkanlığımız tarafından kendilerine herhangi bir ödeme yapılmış ise yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir. 

Atama hakkı kazanan ancak işe başlamayanlar ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak işe başlatılmayanların yerine, yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlanmak üzere yerleştirme yapılacaktır. 

YORUMLAR 1
 • Ahmet yeşil 1 yıl önce Şikayet Et
  Uzayda,türkonotlara servis yapacak elemanda tabi bu arada.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Miçotakis yine ABD'ye ağladı: Türkiye'yi şikayet etti
Togg paylaştı! Heyecan veren görüntüler