KPSS 75 puan ile MESKİ memur alımı yapılacak! Başvurular ne zaman?

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü KPSS 75 puan ile memur alım ilanı yayınladı. Yayınlanan ilan ile alım yapılacak kadrolara ilişkin detaylar ve başvuru şartları açıkladı. İşte alımı yapılacak memur alımına ilişkin başvuru tarihi...

KPSS 75 puan ile MESKİ memur alımı yapılacak! Başvurular ne zaman?
KPSS 75 puan ile MESKİ memur alımı yapılacak! Başvurular ne zaman?
GİRİŞ 18.06.2021 09:31 GÜNCELLEME 18.06.2021 09:32
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü KPSS 75 puan ile memur alımı yapacağını açıkladı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edecek olan kurum, toplamda 20 memur alımı yapılacak. Yayınlanan ilan ile adaylara alım yapılacak kadrolardan ve başvuruya ilişkin merak edilen tüm detaylar duyuruldu. İşte 2021 memur alımına ilişkin detaylar...

Başvurular Ne Zaman Başlayacak?

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü memur alımı başvuruları 2 Ağustos 2021 tarihinde başlayacak. Adaylar 6 Ağustos 2021 tarihine kadar mesai saatleri içerisinde şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla; MESKİ Genel Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı, Zeytinlibahçe Cad. No:99 Akdeniz/MERSİN adresine veya insankaynaklari@meski.gov.tr adresine göndererek başvurularını tamamlayabilecek.

Başvuru Şartları neler?

a) Türk vatandaşı olmak. 
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak. 
c) Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. 
ç) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. 
d) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, e) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. 
f) Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.

Özel Başvuru Şartları Neler?

a) İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Ön Lisans 2020-KPSS P93 ve Lisans 2020-KPSS P3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak. 

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. 

c) Bilgisayar İşletmeni kadroları için; Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya bitirdiği okulun ders müfredatında bilgisayarla ilgili ders aldığını belgelemek veya bilgisayara ilişkin konularda kurumlarca açılan en az 60 saatlik hizmet içi eğitimlere katılıp başarılı olduğunu gösterir belgeye sahip olmak. 

ç) Mühendis kadrolarına başvuracak adaylar için; 13.10.1983 Tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • RIZA TURAN DAŞKIN 5 ay önce Şikayet Et
    AY-YILDIZLI ALBAYRAĞIMIZ GÖKLERDE DALGALANACAK BAYRAĞIMIZ AY-YILDIZ SANCAĞIMIZ AKPARTİ TEŞKİLATIDIR 2023 AKPARTİ TEŞKİLATIMIZ BİRİNCİLİK'İLE KAZANIYOR MHP PARTİMİZİ AKPARTİ TEŞKİLATIMIZI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUZ BİZ'BİZE YETERİZ TÜRKİYEM MEMLEKET VATAN SEVDALISIYIZ Saygılarımızla..........
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Katar'da Körfez ülkelerine net mesaj
Son dakika: Milli Eğitim Bakanlığı'ndan kritik karar! O rakam düşürüldü