En az lise mezunu ve KPSS 60 puan ile İtfaiye Eri alımı yapılacak! Başvuru şartları neler?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi KPSS 60 puan ile memur alımı ilanı yayınladı. Yayınlanan ilan ile İtfaiye Eri alımına ilişkin merak edilen tüm detaylar açıklanıyorken adaylardan en az lise mezunu olma şartı aranıyor. İşte 2021 İtfaiye Eri alımı detayları...

En az lise mezunu ve KPSS 60 puan ile İtfaiye Eri alımı yapılacak! Başvuru şartları neler?
En az lise mezunu ve KPSS 60 puan ile İtfaiye Eri alımı yapılacak! Başvuru şartları neler?
GİRİŞ 20.09.2021 09:23 GÜNCELLEME 20.09.2021 09:26

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi en az lise mezunu 12 İtfaiye Eri alımı yapacağını açıkladı. Belediye bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilecek adaylardan en az KPSS 60 puan alma şartı aranıyor. Ayrıca yayınlanan ilan ile başvuru şartlarından tarihine, başvuru şeklinden gerekli belgelere kadar merak edilen tüm detaylara yer verildi. İşte 2021 İtfaiye Eri alımı resmi ilan metni...

Kamuya ve belediyelere KPSS 60 puan ile 1.728 memur ve personel alımı yapılacak! Kamu ilanlarıKamuya ve belediyelere KPSS 60 puan ile 1.728 memur ve personel alımı yapılacak! Kamu ilanları

İŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu 4.084 temizlik görevlisi alımı! Başvuru şartları...İŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu 4.084 temizlik görevlisi alımı! Başvuru şartları...

Bakanlık KPSS 60 puan ile 1000 sözleşmeli personel alımı yapacak! Başvuru ne zaman başlıyor?Bakanlık KPSS 60 puan ile 1000 sözleşmeli personel alımı yapacak! Başvuru ne zaman başlıyor?

Başvurular Ne Zaman Sona Eriyor?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri alımı başvuruları 27 Eylül 2021 tarihi itibari ile başlayacak. Adaylar 1 Ekim 2021 tarihine kadar gerekli belgeler ile birlikte sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Yunus Emre Mahallesi İsmet Karaokur Bulvarı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi Onikişubat/Kahramanmaraş adresine şahsen müracaat edecek. 

Başvuru Şartları Neler?

 • Türk vatandaşı olmak.

 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

 • Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

 • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Özel Başvuru Şartları Neler?

 • İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için en son mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türlerinden, asgari KPSS puanı almış olmak.

 • Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

 • Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

 • Sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olması.

 • 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Sınava girmek isteyen adaylar, www.kahramanmaras.bel.tr adresinde bulunan “Başvuru Formunu” indirerek doldurup imzalayacak ve aşağıdaki belgeleri ekleyeceklerdir.

 • Nüfus cüzdanı aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi.

 • Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, E-Devlet üzerinden alınmış barkotlu mezuniyet belgesi (aslı ibraz edilmek kaydıyla sureti Belediyemizce tasdik edilebilir)

 • Yabancı okul mezunları için YÖK’ten alınacak denklik belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla sureti Belediyemizce tasdik edilebilir.)

 • KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı.

 • Sürücü belgesinin aslı veya Belediyemizce onaylanmak üzere fotokopisi.

 • 2 adet biyometrik fotoğraf (1 adet fotoğraf başvuru formuna yapıştırılacaktır.)

 • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyan.

 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair belge. (E-devlet üzerinden alınabilir.)

RESMİ İLAN METNİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Katar son dakika duyurdu! İsrail ile Hamas arasında flaş ateşkes gelişmesi
Gaspçılarla çatışmaya giren emekli polisin vurulma anı kamerada