ESOGÜ KPSS şartsız temizlik görevlisi alımı devam ediyor! Başvuru şartları neler?

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ilana çıktı. Üniversite tarafından yayınlanan ilana göre; İŞKUR aracılığı ile sürekli işçi kadrosunda çalıştırılmak üzere Noter Kurası ile 5 Engelli İşçi, 17 Eski Hükümlü ve Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan Sürekli İşçi alınacaktır.

ESOGÜ KPSS şartsız temizlik görevlisi alımı devam ediyor! Başvuru şartları neler?
ESOGÜ KPSS şartsız temizlik görevlisi alımı devam ediyor! Başvuru şartları neler?
GİRİŞ 24.02.2022 16:56 GÜNCELLEME 24.02.2022 16:56
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre; Eskişehir Osmangazi Üniversitesine İŞKUR üzerinden 22 kişilik personel alımı yapılacak. Başvuru yapacak adayların lise mezunu olmaları gerekmektedir. Ayrıca adaylarda KPSS şartı da aranmayacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, 

 • 18-35 yaş arasında (son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş 35 yaşını tamamlamamış) olmak, 

 • Ortaöğretim (lise ve dengi) okul mezunu (son başvuru tarihi itibariyle) olmak, 

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki şartları taşıyor olmak (Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar. Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak), 

 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

 • Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak, 

 • Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek hastalığı veya bulaşıcı hastalığı bulunmamak,

 • Vardiyalı veya dönüşümlü çalışmaya engel durumu olmamak, 

 • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak veya muaf olmak), 

 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, 

 • İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak, şartları aranır.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ (ENGELLİ) İÇİN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR 

 1. Durumlarını ilgili mevzuata göre, yetkili sağlık kuruluşlarından engelli sağlık kurulu raporuyla (doğuştan yada sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım, rehabilitasyon danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerden tüm vücut fonksiyon kaybının en az yüzde 40 olduğunu belirten sağlık kurulu raporu) belgelendirmeleri gerekmektedir. 

 2. Üniversite birimlerinde Temizlik hizmeti yapacaktır.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ (ESKİ HÜKÜMLÜ /TERÖRLE MÜCADELEDE MALUL SAYILMAYACAK ŞEKİLDE YARALANAN) İÇİN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR 

Eski hükümlü: Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahküm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirenleri ifade eder. 

Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan: 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirenleri ifade eder. 

Üniversite birimlerinde temizlik hizmeti, taşıma, kaldırma, istifleme, çevre temizliği ve benzeri işleri yapacaktır. 

KURA İŞLEMİ, KURA TARİHİ, YERİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI 

1. Kura usulü ile işe alımlarda kura çekimi, mevzuatına uygun olarak noter huzurunda yapılır. Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilecektir. 

2. Kura işleminin 17.03.2022 tarihinde saat 14.00 ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezinde yapılması planlanmış olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda adaylara ayrıca duyurulacaktır. 

3. Kura sonucunda ismi asil listede olup, süresi içinde evrak teslim etmeyen, eksik evrak teslim eden veya sözlü mülakata katılmayan, adayların yerine Kurada yedek olarak belirlenen adaylardan sırayla sözlü mülakata çağrılacaktır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Sürekli işçi kadrolarına ilişkin ilan, İŞ-KUR internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır. Şartlara durumu uyan adayların, ilanın İŞ-KUR internet sitesinde yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde başvurularını Eskişehir İş Kurumu İl Müdürlüğüne / Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresinden yapmaları gerekmektedir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.  

Başvuru yapan adayların başvuru sürecini Üniversite www.ogu.edu.tr internet adresinden takip etmeleri önem arz etmektedir.

İŞKUR resmi internet sitesinden başvuru yapılacaktır:

Engelli Temizlik Görevlisi İş İlanı Numarası: 00006580933

Eski Hükümlü Temizlik Görevlisi İş İlanı Numarası: 00006580946

 
YORUMLAR 3
 • tunctunc 2 yıl önce Şikayet Et
  52 yildir almanyada ya$iyorum almanlar asla asla asla tahsil ayrimi yapmiyorlar.Universiteli olup cöpcülük yapanlar bile var´tahsilsiz olanlarda var.Tahsil yüzünden kimse kimseyi a$agilamiyor.Bu tahsil olayi Türkiyede cok farkli anla$iliyor yani üniversite mezunu degilseniz adam degilsin anlamina geliyor.Hayvan ol uni mezunu ol yeterli bu Türkiyede var.
  Cevapla
 • 67li karaelmas 2 yıl önce Şikayet Et
  ilk okul mezunu temizlik yapmasini bilmiyormu ilk orta okul mezunları ne yapsın acliktan olsinlermi
  Cevapla
 • GARA ÇOCUK 2 yıl önce Şikayet Et
  Temizlik görevlisi için bile en az lise mezunu aranıyorken ,ülkemiz ilk ve ortaokul mezunları açlıkta ölsün denmiş olmuyor mu?
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kadıköy'de dehşet! Hem yayaların üzerine sürdü hem yaşlı kadını motorla ezdi
MİT'ten nefes kesen operasyon: Bu sefer Mossad'ın Avrupa hücresini çökertti!