Adalet Bakanlığı 550 memur alımı başvurusu nasıl yapılır?

Adalet Bakanlığı bünyesine yazılı ve sözlü sınavlar ile 5-9 uncu dereceli kadrolara 550 adet İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı açıktan ve naklen alınacaktır. Yazılı sınav, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 03 Nisan 2022 Pazar günü Ankara sınav merkezinde yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı 550 memur alımı başvurusu nasıl yapılır?
Adalet Bakanlığı 550 memur alımı başvurusu nasıl yapılır?
GİRİŞ 21.02.2022 08:44 GÜNCELLEME 21.02.2022 08:45
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayınlanan ilana göre; Adalet Bakanlığı bünyesine 550 kişilik İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alımı yapılacak. Şartları karşılayan ve başvuru yapan adaylar yazılı ve sözlü sınavlar ile açıktan ve naklen alınacaktır. Ayrıca adaylar yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir. 

Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve Müdür Yardımcısı Alımı

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

 • Türk vatandaşı olmak, 

 • Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (Doğum tarihi: 01/01/1987 ve daha sonra olanlar) 

 • Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak (lisans/ön lisans alan kodu 3209, 1102, 9339 veya 6352 olanlar), öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak, 

 • Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 

 • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, 

 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, 

 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 

 •  Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartı aranır.

BAŞVURULAR NASIL, NE ZAMAN YAPILACAK?

Sınava başvurular 16-23 Şubat 2022 tarihleri arasında, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) alınacaktır. Başvuru merkezleri listesi başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinde sınava başvuru bilgileri içerisinde yer alacaktır. ÖSYM başvuru merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır. Geç başvuru günü 2 Mart 2022 dir.

Başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılı bilgi, sınava başvuru tarihlerinde yayımlanacak kılavuzda yer alacaktır. ÖSYM tarafından yapılan; başvuruların alınması, sınavın uygulanması, güvenlik önlemleri, sınav ücretinin yatırılması, sonuçlara itiraz vb. sınav ile ilgili güncel gelişmeler, ÖSYM tarafından adaylara ÖSYM’nin internet sayfasından duyurulacaktır.  

İLANIN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

YORUMLAR 3
 • YiğidoProf 2 yıl önce Şikayet Et
  Bizim ünniversitedeki gibi bu koltuklara da "Türkücü" kılıklı, Ak parti düşmanı İP liler oturur! Çok yazık! Yine de TR nin ve bölgenin geleceği için "yola devam" diyoruz..
  Cevapla
 • abdullah 2 yıl önce Şikayet Et
  loto oynasak yada piyango bileti alsak şansımız daha yüksektir inancım bu yönde
  Cevapla
 • sıradanbiri 2 yıl önce Şikayet Et
  35 yaş sınırı çok tuhaf. Müdür vasfı taşıyacak bir kişinin daha olgun olması daha tebrübeli olması gerekir. En az 42 yaş olmalı
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İsrail saldırıları altındaki Gazze'de bayrama hazırlık
Erdoğan'dan Eurofighter açıklaması: Almanya yumuşadı