Bağcılar Belediyesi en az lise mezunu Zabıta alım ilanı! başvuru şartları neler?

Bağcılar Belediyesi en az lise mezunu adaylar arasından Zabıta memuru alımı gerçekleştireceğini ilan etti. Başvuru sürecine ve şekline ilişkin merak edilen tüm detayları açıklayan Belediye, adaylardan en az 60 KPSS puan şartı arıyor. İşte merak edilen detaylar...

Bağcılar Belediyesi en az lise mezunu Zabıta alım ilanı! başvuru şartları neler?
Bağcılar Belediyesi en az lise mezunu Zabıta alım ilanı! başvuru şartları neler?
GİRİŞ 27.03.2022 09:41 GÜNCELLEME 27.03.2022 09:42
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bağcılar Belediyesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 50 Zabıta Memuru alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasında istihdam sağlayacağını açıklayan belediye, yine adaylardan en az 60 KPSS puan şartı arıyor. Ayrıca yayınlanan ilan ile başvuru şartlarından tarihine kadar merak edilen tüm detaylar paylaşıldı. İşte Zabıta alımı başvuru şekli....

Son Başvuru Ne Zaman?

Bağcılar Belediyesi Zabıta Memuru alımı başvuruları 11 Nisan 2022 tarihinde başlayıp 15 Nisan 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar başvuru esnasında istenen belgeler ile birlikte Bağcılar Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne şahsen başvuruda bulunabilecek. 

2022 Zabıta Memuru Alımı

Gerekli Belgeler Neler?

1. Başvuru Formu (Belediyemizin internet sayfasından www.bagcilar.bel.tr adresi üzerinden temin edilecektir.) 

2. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi.

3. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, e-Devlet'ten alınan kare kodlu ve barkod numaralı olan mezuniyet belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)

4. Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)

5. KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu çıktısı.

6. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair belge.

7. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

8. 3 adet fotoğraf (1 adedi Başvuru formuna yapıştırılacak.)

9. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

Başvuru Şartları Neler?

1. Türk vatandaşı olmak.

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3. Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Özel Başvuru Şartları Neler?

1. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS B grubu) girmiş ve alım yapılacak unvanın karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

2. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

3. 657 sayılı Kanunun 48’inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg’dan fazla fark olmamak. (Boy ve kilo tespitleri belediyemizce başvuru evrakları teslim alınmadan önce yapılacaktır.)

4. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az A veya en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

5. Sınavının yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

RESMİ İLAN METNİ

YORUMLAR 3
 • Berat 2 yıl önce Şikayet Et
  Ne çaalıştırıyorsunuz nede emekli ediyorsunuz biz taşmı yiyelim
  Cevapla
 • Muzaffer 2 yıl önce Şikayet Et
  Hep 30 yaş başka bisey yok 35 40 yaşındaki adamlar ne yapacak şu yaş sınırını bi kaldırın artık
  Cevapla
 • Erhan 2 yıl önce Şikayet Et
  Asıl en önemli şartı yazmamışlar nedemek istediğimi anlamışsınız dır alımda asıl gerekli olan tek şart
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Tarihi zirveden ortak bildiri! 80 ülke onayladı, 16 ülke çekimser kaldı
Ankara'da acı olay: Cam silerken 7. kattan düşen kadın öldü