Milli Saraylar İdaresi en az lise mezunu personel arıyor! Son başvuru ne zaman bitecek?

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı en az lise mezunu Koruma ve Güvenlik Görevlisi alım ilanı yayınladı. Başvuru şartlarından tarihine kadar merak edilen tüm detayları açıklayan kurum, en az KPSS 60 puan şartı arıyor. İşte başvuru şekli...

Milli Saraylar İdaresi en az lise mezunu personel arıyor! Son başvuru ne zaman bitecek?
Milli Saraylar İdaresi en az lise mezunu personel arıyor! Son başvuru ne zaman bitecek?
GİRİŞ 21.03.2022 09:59 GÜNCELLEME 21.03.2022 10:00
Bu Habere 38 Yorum Yapılmış

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere 30 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam gerçekleştireceğini açıklayan kurum, en az 60 KPSS puan şartı arıyor. Ayrıca yayınlanan ilan ile başvuru sürecine ilişkin merak edilen tüm detaylar paylaşıldı. İşte başvuru ekranı...

Son Başvuru Ne Zaman?

Milli Saraylar İdaresi personel alımı başvuruları 9 Mart 2022 saat 9.30’da başlayıp, 18 Mart 2022 saat:23.59’a kadar devan edecek. 

Adaylar e-Devlet üzerinden Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet sitesinden e- Devlet şifresi ile online olarak başvurularını tamamlayabilecek.

Ne Kadar Maaş Verecek?

Milli Saraylar İdaresi istihdamını sağlayacağı Koruma ve Güvenlik Görevlisi için net 6.632,73 TL maaş ödenecek.

Başvuru Şartları Neler?

 • Başvuru özel şartlarına sahip olmak,

 • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlara sahip olmak.

 • 18 yaşını tamamlamış olmak.

 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak.

 • Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak.

 • Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş olmak.

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

 • 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde belirtilen istisnalar hariç olmak üzere hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

Özel Başvuru şartları Neler?

 • ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında lisans mezunları için KPSS P3, ön lisans mezunları için KPSS P93 ve lise mezunları için KPSS P94 puan türünde en az 60 (altmış) puan almış olmak.

 • 10/6/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10 uncu maddesinde belirtiler şartlar ile “Özel Güvenlik Görevlileri Sağlık Şartları Yönetmeliği’nde belirtilen sağlık şartlarına sahip olmak,

 • Silahlı Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak veya Silahlı Özel Güvenlik Elemanı Sertifikasına sahip olmak veya bu belgeler için ilgili kurumlara başvuruda bulunmuş olmak. Ancak, sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazananlara ilişkin duyuru yapıldıktan itibaren evrak ibraz süresi içerisinde Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Kartını ibraz edemeyenlerin atama işlemleri gerçekleştirilmeyecek, ataması yapılanların atamaları iptal edilecektir.

 • (Not: Silahlı Güvenlik Kimlik Kartı, Silahlı Özel Güvenlik Elemanı Sertifikası veya bunlar için başvuruda bulunulduğuna ilişkin ilgili kurum ve kuruluşlardan alınmış belgelerin tam ve okunaklı bir şekilde Kariyer Kapısına yüklenmesi gerekmektedir. Silahlı Güvenlik Kimlik Kartı yükleyecek adayların kartlarının ön ve arka yüzlerinin ikisini birden tam ve okunaklı olarak Kariyer Kapısına yüklemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde adayların başvuruları kabul edilmeyecektir)

 • Son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak.

 • Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı tarafından daha önce aynı unvan için yapılan sözlü sınava katılmaya hak kazanmamış olmak. (Aynı unvan için daha önce yapılan sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir)

RESMİ İLAN METNİ

YORUMLAR 38
 • birkıssadanbinhisse 2 yıl önce Şikayet Et
  45 yasindaki adam taşmı yiyecek emeklide olamiyor prim dolmamis dolsa yas beklicek adamlar yurt disinda yas sorma yok ayrimciliga giriyor diye 60 yasindaki adami bile alip calistiriyorlar yani bu olay akp hukumeti yapmadi ulke kuruldu kurulali boyle bir sinir getirmisler adam saglikli akli calisiyor eli tutuyor ayak yuruyor maşâAllah is cvlerindeki yas sinirini kaldirmamiz lazim artik
  Cevapla
 • Erdem 07 2 yıl önce Şikayet Et
  Bencede 45 Olsun
  Cevapla
 • Necati Konya 2 yıl önce Şikayet Et
  44 . Normaldir Okadar İşsiz Var En Azından Bir Çare Olmuş İyiliğe Erişmiş olunur.
  Cevapla
 • Sezai Günay 06 2 yıl önce Şikayet Et
  İsabetli Olan Yaş Ortalaması 45 . Olmalıdır
  Cevapla
 • Fatmagül'ünsalRize 2 yıl önce Şikayet Et
  Devletimiz Yaş Ortalaması değerlendirmesini Lütfen 43. 45. Olarak Düzenleyelim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Pes' dedirtti, sahte CEO'dan milyonluk vurgun! Gerçek kimliği şoke etti...
Deprem bölgesine LGBTİ sızdı